Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valóban késő helyrehozni...

Valóban késő helyrehozni bizonyos dolgokat az életben?

Figyelt kérdés
Sajnos lehet, hogy hosszú lesz, de igyekszek a lényegre szorítkozni. 27 leszek áprilisban. Az érettségit most csinálom. Ebben az évben meglesz. Eléggé egy züllött, idióta voltam, ittam, füveztem (néha keményebb drogokat is kipróbáltam) a sulit elhanyagoltam. 17 évesen kirúgtak az iskolából, ekkor összevesztem a szüleimmel és elköltöztem otthonról. Összejöttem egy fiúval. 19 évesen szültem, a fiú meg otthagyott a gyerekkel, a nagyszüleimnél laktam. Ekkor kezdtem el gondolkodni, sokat segített a dolgon, hogy három éve összejöttem egy nálam 14 évvel idősebb férfival, ő kezdett el igazán felfele tolni, karácsonyra sikerült kibékülnöm a szüleimmel, annyi év után. Azóta azokkal a "barátaimmal" akikkel együtt voltam, sorra megszakítottam a kapcsolatot. Igyekszek minden erőmmel a családomra koncentrálni, az iskola mellet dolgozok, takarítok. Az érettségi után szeretnék egyetemre menni, (hogy mire, azt nem tudom). Úgy érzem, hogy most sínrn vagyok, igyekszek helyrehozni, amit ekkor elrontottam. De több ismerősöm is azt mondta, hogy már túl késő. Már lehetetlen rendbetenni a dolgokat. Én igyekszek, de félek, hogy részben igazuk van.

2016. jan. 7. 22:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire gondolsz pontosan?

Egyetemre? Azt bàrmikor csinálhatod, én 28 évesen álltam neki, ma se fejeztem be még, mert zsinórban jönnek a gyerekek:-)(33 vagyok)

2016. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nemcsak konkrétan az egyetemre. Úgy az egész életemre. A hibáimra, amiket elkövettem.
2016. jan. 7. 22:12
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit túl késő? Fogd fel úgy mint egy utat ahol folyamatosan mész előre. Néha nehezebb, néha könnyebb, de előrefelé mész. Nincs olyan hogy késő, csak késöbb van. Van hogy később állsz neki valaminek mint mások de attól az még nem késő. Azok az emberek tuti azért mondják mert a nehéz helyzeted magukkal szemben elégedettséggel tölti el őket.
2016. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Valoban, jo uton vagy, aki kepes belatni a hibait es ki is tudta javitani, az eros ember. Soha nem keso, es ha valoban akarod, meg tudod csinalni, nem az a par elherdalt ev fogja meghatarozni az eleted.Eddigi eredmenyeidhez gratulalok es csinalj vegig mindent, ahogy eltervezted, mert kepes vagy ra.
2016. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Crisopher ***** válasza:
100%
Nem késő. Van egy múlt, ezt el kell fogadni, fel kell dolgozni, és le kell zárni, és a jövőre koncentrálni. És te pedig a jó irányba haladsz. Megcsinálod az érettségit, elmész egyetemre, elvégzel egy szakot, lesz egy jó állásod. Minden csak elhatározás kérdése. Ismerek én nálad idősebb egyetemistákat is, egyetemen senki nem nézi a korod, hidd el. Amúgy 27 évesen nem is olyan idős valaki. Tisztességesen felnevelitek a gyereket. Egyátalán nem késő felépíteni egy "életet". Hidd el, ha most belevágsz, 20 év múlva azt fogod mondani, hogy "de jó döntés volt".
2016. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: sztem ne arra koncentrálj h helyrehozz, hanem hogy itt és most jó legyen. Ami volt, elmúlt, akkor azt láttad helyesnek és azt döntötted, most dönthetsz másképp(mondom úgy h én is eléggé megjártam az alját, ma mégis úgy élek akinek mindene meg van: pénz, család, egészség).
2016. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
SOHA nincs kesőn! Itt az vagy TE rá az élő példa.Ne hallgass ilyen barátokra/ismerősökre ne hagyd,hogy visszahúzzanak!Az igazi barát/ismerős /pár vagy bárki biztat és észreveszi,hogy jó úton vagy.Tényleg nehéz dolgokon vagy túl de csak TE vagy képes helyrehozni mind ezt és csak akarni kell és tenni érte amint látod eredménye is van.Az én párom 22 éves túl van elég sok rendőrségi ügyön nagyon rossz baráti társasága volt és a z iskolát sem járta ki valamint droggal is kereskedett..jogosítvány nélül autót vezetett több évig és munkanélkül volt..Megismerkedtünk lassan másfél éve és felhoztam a lehetetlenből jogosítványa van csinálja az érettségit és dolgozik és most volt az eljegyzésünk :) .Semmi nem lehetetlen ezt én tudom mert nagyon hasonló cipőben jártatok a párommal és csak akarás kell és egy támogató társ és család.
2016. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megértő és biztató válaszokat. Úgy értem, hogy helyrehozni, hogy pótolni azt, amit eddig elmulasztottam. Ebben az esetben a tanulást. Ismerőseim szerint nem ilyenkor kell már, hanem akkor kellett volna, amikor csak arra kellet koncentrálnom. Jó iskolába jártam (pincérnek tanultam) de elrontottam, a pasizás, füvezés italozás. A szüleimet sokszor megríkattam. Nem vagyok büszke ezekre, sőt, úgy érzem, hogy ez egy hatalmas szégyenfolt az életemben.
2016. jan. 8. 06:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szereted azt akivel együtt vagy? Ha igen: hallgass rá. Gondolom, örül, hogy iskolába jár. Ő nem beszél le. A partról bekiabálókkal, a visszahúzókkal, a jajjtehogymertélhirtelenjobblennimégnálunkis típusú emberekkel ne foglalkozz.

Sose késő, csak az amit nem teszünk meg. Semmit ne halassz el csak mert mások szerint "késő" vagy "ciki" vagy bármilyen címkét is mondanak.

[link]


És tényleg, ahogy valaki írta: ne helyrehozz, mert az a múlton merengés. Előre nézz. Most indulsz, épp ebben a pillanatban és mindig előrefele haladsz.


Ha pedig nem a múlton merengsz, hanem a jövőt tervezed akkor soha többé nem fogsz félni, hogy lemaradsz bármiről is.

2016. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem. Lényegében ő hozott ki ebből a helyzetből. Rengeteget segít, mindig biztat, hogy csak előre. Segít a tanulásban is. Nem engedi, hogy feladjam.
2016. jan. 8. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!