Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez pofátlanság vagy a mániás...

Ez pofátlanság vagy a mániás depresszió tünete is lehet?

Figyelt kérdés

Van egy ismerösnőm, aki ma felhívott hogy adjak neki kölcsön 50.000 forintot.

Rólam annyit kell tudni hogy nem dolgozom és jelenleg egyetemen tanulok így csak "zsebpénzem" van.

Az ismerősnőről.. egy multinál dolgozik, a fizetése 300.000-400.000 körül van. A szülei gazdag nyugdíjasok, havi bevételük legalább 600.000 forint. Az ismerősnő testvére gyerekorvos, felesége 2 patika tulajdonosa. Lakberendező által berendezett lakoparki lakásban laknak, több autójuk van, magas életszínvonalon élnek.


Elképesztő pofátlanságnak tartom hogy tőlem kér kölcsön amikor a családja tele van pénzzel. Arra hivatkozott hogy az apja műtétjére kellene ami 3.000.000. De erről a műtétről már hetek óta tudnak, ahogy ismerem a szüleit nem azok akik utolsó pillanatban kapkodják össze a pénzt, vagy kéregetnének bárhol is. Úgy gondolom hogy ekkora havi bevétel mellett a 3.000.000 nem olyan hatalmas összeg. Nem tudom felfogni hogy ha tényleg erről lenne szó (amit nem tudok elhinni) miért hozzám jönnének? Amikor a fiúk felesége milliós patikusnő, közeli rokonuk egy nagy multinál regionális igazgató milliós a fizetéssel.


Én arra gondolok hogy az ismerősnő akart valamit venni, de elfogyott a fizetése (hogyan fogyhat el ennyi ha a szüleinél lakik??!!). De ilyen esetben kérhet a szüleitől akikkel együtt él és nem tőlem kellene kölcsönkérnie akinek nincs fizetése. Hozzáteszem decemberben 300.000 forintért vásárolt magának LV táskát karácsonyra amivel menőzőtt olyanok között akik anyagilag ezt nem tudják megengedni maguknak.

Hiába mondtam neki hogy én nem tudok kölcsönadni mert nincs fizetésem és szükségem van a pénzemre ezt nem értette meg és egész nap legalább 10x felhívott és küldött üzenetet.

Én arra gyanakszom már egy ideje hogy mániás depressziós. Normális ember ezt megérti sőt fel sem merül benne ilyen anyagi háttérrel.

Ha pedig adtam volna neki, kérdéses hogy visszaadja-e a pénzem. A végén kiderült volna hogy cipőt vagy ruhát vett belőle és átvágott csak hogy ne nyúljon a saját pénzéhez.



2016. jan. 15. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudod mi az a mániás depresszió (hivatalos nevén bipoláris zavar)?? Csak mert én hiába olvastam végig a kérdésedet, egyetlen kis mozzanat sem utalt arra, hogy valóban ilyen zavarban szenvedne az ismerősöd, semmit nem írtál arról, miért gondolod ezt. Így felmerül, hogy igazából azt sem tudod, mivel jár ez a zavar.


Az ismerősöd pofátlan, egyszerűen megmondod neki, hogy te sem vagy eleresztve és szükséged van a pénzedre, legközelebb osszák be ők jobban a komoly bevételeiket. Ha ezután is zaklat egész nap, akkor egyszerűen közlöd vele, hogy vagy békén hagy, vagy mész a rendőrségre feljelentést tenni zaklatásért. Ilyen emberekkel nem kell tartani a kapcsolatot és kész.

2016. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!