Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez az idegengyűlölet...

Mi ez az idegengyűlölet külföldön?

Figyelt kérdés

Automatikus, hogy úgy nem megyek egy országba, hogy nem beszélem az államnyelvet. Viszont, ha a párommal/barátaimmal beszélgetek akár személyesen, akár telefonon az utcán, vonaton, kávézóban, jogom van azt a nyelvet használni a társalgáshoz, ami jólesik, nem vagyok kötelezhető az államnyelv kizárólagos használatára közterületen.

Pár napja a vonaton beszélgettem a párommal az ő anyanyelvén (nem magyarul, hanem egy szinte világnyelven), mégis többen rosszallóan néztek ránk, elültek a közelünkből, hallgatóztak...

Nem beszélgettük végig az utat, nem hangoskodtunk, meg semmi.

Most akkor németül kéne beszélnem az utcán is, csak mert Németországban vagyok? Megoldható, hisz mindketten beszéljük, de az akcentusból akkor is megállapítják, hogy jé, ezek nem németek.


Akkor most miért kell ezt csinálni?


2016. jan. 16. 11:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy ha nekem jogom van más nyelven beszélni, nekik joguk van kollektíven pofákat vágni és undorodni?
2016. jan. 16. 11:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon is ez van. Nem tudom külföldön mennyire van ez,elég sok országban jártam,a magyar nyelv miatt még nem kaptam lenézést. Szlovákoknál sem.
2016. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csatrad ***** válasza:

Ez kultúra. Japán is ilyen, egyszerűen ezek a helyek a történelem során nem meghódított területek, hanem az őshonos népek alakították ki. Emiatt sosem alakult ki bennük az, hogy más kultúra van közöttük.


Én kb 6 éve éltem kint egy évig, és az elején még biztosabban éreztem angolul beszélni, de a boltos hiába értette mit mondtam, németül válaszolt olyan arcal, mintha egy elítéltel beszélt volna. Egy másik meg szó szerint oda hívta egy fiatal kollégáját, aki fesztelen beszélt angolul. (fősulis lehetett).


A bátyám nővérem is 10 éve ott élnek, de ezek utan is nemrég vért izzadtak, hogy egyáltalán albit kapjanak.

2016. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!