Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért olyan maguknak valók...

Miért olyan maguknak valók mostanában az emberek?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre,hogy egyre rosszabb lesz a helyzet.Nem csak én veszem észre,pár ismerősömmel is elbeszélgettem erről a minap.A régi barátságok is már kb csak olyanok,hogy rám írnak facebookon,jó esetben,megkérdezik,mizu és ennyi hónapokig.Nem igazán szeret már ismerkedni senki,megvan a saját baráti körük (jó esetben),ezen kívül más ember nem is foglalkoztatja őket.Vagy mindenki a párjával van csak,ki se mozdul.Lassan én is úgy érzem magam én is,mint egy nyugdíjas.Próbálok meghívni ezt-azt,kapcsolatot fenntartani másokkal,de van,hogy egy tali jön össze havonta egyszer,aztán megy mindenki a dolgára.Azért ez elég siralmas,mondjuk bele gondolok,hogy kb.elütne egy autó,jó,ha két hét múlva megtudnák ezek az emberek,mert nagyjából sokkal gyakrabban nem érdeklődnek irántam,hiába próbálkoznék.Vagy a közösségi oldalak a hibásak?
2016. jan. 19. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

A média, reklámok és az internet a hibás.


Tudatosan teszik ilyenné az embereket.


Nekem sincs még 1 ismerősöm sem, de barátnőm sem.

2016. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bizalmatlanság.. sok emberben csalódtam konkrétan az összes ismerősömben.. az én meglátásom szerint az emberek többsége bunkó, azt élvezi ha mást megalázhat, kellemetlen helyzetbe hozhat.. egyetlen ember van aki számomra többet ér bárkinél, ő a legjobb barátom. Persze neki is vannak hibái de vele hasonló személlyel még nem találkoztam. Sokan példát vehetnének róla, a viselkedéséről.. én sem vagyok tökéletes, régen én is olyan voltam mint azok az emberek akiket ma inkább kerülök de én észbe kaptam és már nem vagyok bunkó köcsög legalábbis nem szándékosan.. van egy szűk baráti köröm, velük úgy ahogy kijövök, néha vannak ugratások de nem vészes.. családommal is úgy ahogy elvagyok de igazából nekem a legjobb barátomon kívül mindenkivel megfakult a kapcsolatom. És őszintén szólva nem bánom.. elegem van a csalódásokból és nincs kedvem mindig mindenkire időt vesztegetni.. mert az esetek 90%ában egy idő után a másik fél azt érzi hogy több, jobb nálam ezért megpróbál szemétkedni velem. Most nem az ilyen kis csipkelődésekre gondolok... amúgy is érzékeny a lelkem de ha valaki eljátszotta a bizalmam onnan nincs vissza út, számomra már nem lesz fontos az a személy. Ilyen vagyok, ilyenné tettek az emberek... lehet csak rossz helyen élek.. vagy rossz időben..

Még annyi hogy én elfogadó, kedves ember vagyok. nem kötök bele senkibe csak azért mert ilyen vagy olyan ruhát hord vagy csak mert csendesebb a többieknél stb stb.. egy példa: suliban van egy srác aki vallásos, a többiek emiatt szekálják. én sem vagyok vallásos, sőt nem is hiszek iszenben de mégsem b4szogatom a srácot mert az ő dolga hogy miben hisz. Amíg nem erőlteti rám addig nincs vele bajom. Ugyan ez a helyzet a melegekkel, nem érdekel kivel mit csinál. Ő dolga. Az emberek többsége nincs megnevelve vagy csak szimplán előítéletes és olyan dolgok miatt lenézi a másikat amik nem adnak teljes képet az ember jelleméről, arról hogy ki ő, milyen ember valójában.. én mindenkinek adok esélyt de a többség elrontja pár nem átgondolt mondattal, tettel.. ez van. Puszi :*

2016. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*Istenben
2016. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az emberek a hibásak. Ha engem érdekel valaki, elmegyek hozzá térdig érő hóban, seggen csúszkálva is.


Nem maguknak valók, felnőttek. A többséget kielégíti ez.

2016. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez se nem média, se nem reklám, csak változik az ember felfogása, igényei, és vele együtt a baráti köre is.


Alapvetően megkopnak azok a barátságok, amik nincsenek folyamatosan ápolva. És az ilyen havi 1-2x összefutunk dolog nem is teszi szorosabbá, főleg hogy általában semmi közös élményt nem ad, csak mindenki elmeséli hogy is telik az élete, napjai, de már nincsenek igazi közös élmények.


Én is alapból ezt vettem észre magamon, általános esetben elmegy melózással a nap, utána örülök ha hazajöhetek, vagy magammal törődhetek, ha lenne barátnőm akkor is vele tölteném az időt. A maradék kis szabadidőmből meg szakítanék a fontos barátokra.


Már a kérdés is zavaros ilyen szempontból, hogy azt írod maguknak valók, aztán meg hogy elvannak a barátaikkal, párjukkal. Megvan mindenük ami nekik fontos, innentől mi kellene még?


Nem a közösségi oldalak hibásak, ilyen szempontból inkább benned lehet a hiba, hogy neked nem sikerült kialakítani egy új baráti társaságot. Na meg nekem az is furának tűnik, hogy a leírásod alapján csak ülsz és várod a sült galambot, hogy mikor írnak/hívnak már.

2016. jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

úgy tűnik,te nem olvastál túl figyelmesen,íme ez a mondat:

Próbálok meghívni ezt-azt,kapcsolatot fenntartani másokkal

Tehát én többször kezdeményezek,mint fordítva,így nem hiszem,hogy velem lenne a gond.Persze ki tudja...Legyen el mindenki magában,igazad van,miért is foglalkozzunk több emberrel?

2016. jan. 20. 10:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tök egyszerű. Felnövünk. Meló után örül az ember ha hazaesik, ott van még a háztartást vezetni, kaját csinálni, párjukkal lenni, megélni abból a kevés pénzből amit összekaparnak egy hónapban. Nem az van mint a középsuliban meg egyetemen, hogy megtanulod vagy nem, kapsz egy kettest, anyu kitakarít, apu meg ad pénzt bulira. Nem babra megy a játék már, meg kell felelni munkahelyen, párkapcsolatban, meg az embernek magával is törődni.
2016. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyorsul az élet. Legkésőbb 7kor indulj el hogy beérj a munkahelyedre, dolgozz 6ig, menj haza, lazíts, főzz, takaríts, tölts egy kis időt a barátoddal/barátnőddel, feküdj le aludni, másnap ugyanez. Péntekenként bedobok pár sört a barátaimmal, más nem igazán változik. Egyszerűen nincs idő új barátokat szerezni. Ha egy munkatársammal jóban vagyok elhívom őt is a pénteki kiruccanásra, esetleg ott hozzánk csapódik valaki, vagy bejön a társaságnak vagy nem, következő pénteken ugyanez. Ennyiben kimerül a környezetem társasági élete.



A közösségi oldalakat nem hibáztatom. Van olyan régi barátom akivel tulajdonképpen csak Facebookon tudok beszélni. Mindketten futunk a mókuskerékben, se idő, se energia. Ha belegondolok még így is szerencsések vagyunk a 8 órás munkaidővel, van aki napi 12-t lehúz.

2016. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"úgy tűnik,te nem olvastál túl figyelmesen,íme ez a mondat:

Próbálok meghívni ezt-azt,kapcsolatot fenntartani másokkal"


Csak mellette végig arra hivatkozol, hogy "rám írnak facebookon" meg "sokkal gyakrabban nem érdeklődnek".


"Legyen el mindenki magában,igazad van,miért is foglalkozzunk több emberrel?"

Most hiába beszélsz lekezelően, mindenki azzal foglalkozik, akivel ő akar, és aki számára fontos. Ahogy magad is írod, elvannak a barátaikkal, társaságukkal, párjukkal, családjukkal, számukra ők a fontosak. Mindenkinek van egy kialakult komfort zónája, amiben jól érzi magát. Attól hogy neked épp nincs, még nem a többi embert kell szidni.

2016. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van komfort zónám,de a kérdés nem rám vonatkozik,általában az emberekre.
2016. jan. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!