Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » USA segített már Magyarországon?

USA segített már Magyarországon?

Figyelt kérdés
Gondolok én pl. a szegénység leküzdésére vagy valamiben is . Mivel azt mondják,hogy a világ leggazdagabb embereinek a fele ott él Amerikában . Szóval USA milyen ország segít a szegényebb országokon vagy magasról tesz rá mi van máshol ?

2016. jan. 19. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Google : " USA foreign aid recipients "
2016. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
USA nem igazán arról híres, hogy bárkinek is segítene. Ha mégis akkor az az ország súlyos árat fizet érte.
2016. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Utoljára úgy emlékszem, hogy a II. VH idején, némi bombázással, gyakran civil objektumok ellen. Meg azt hiszem onnan jött a krumplibogár is...
2016. jan. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
49%
Javítsatok ki ha tévedek, de ahogy én látom a kultúrafogyasztásunk 70-80%-a az USA-ból származik. Filmek, zenék, sorozatok... Biztos van pár arc, aki eredetiben veszi meg ezeket, de a jó része azért letölti. Tehát mondhatjuk, hogy ott van lé ezeket legyártani, és annyi lé van, hogy nem bántja őket a torrentezésünk. Tehát pl. ezzel segített az USA Magyarországon.
2016. jan. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt túl kicsik vagyunk hogy bántsa őket a fogyasztás hiánya, másrészt nem ajándékba készítik az említett dolgokat ezért nem tekinthető segítségnek. Ha "lopsz" akkor nem a megkárosított segített rajtad.


Kérdező: a világ leggazdagabb emberei elég kevesen vannak. Az USA egy 50, vagy tudom is én hány millió fős ország, ezért nem releváns amit írtál.

Egyébként elég rosszul, egyre rosszabbul áll az USA népe. Van ott minden, adósságspirál, államilag jóváhagyott züllesztés megbetegítés és butítás, munkahelyhiány, kritikán aluli egészségügyi rendszer, minden mi szem szájnak ingere.

2016. jan. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az USA egy 50, vagy tudom is én hány millió fős ország"

Probalj meg 320 milliot


A hozzaszolas tovabbi reszenek is komoly hitele van miutan azzal kezded hogy meg az alapokban is hianyos az ismereted.

Sajat bevallasod alapjan, ugye :)

2016. jan. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem ezt meg mert folyton amerikát majmoljuk. Sőt a magyar csatornákon is előnyben vannak a hollywoodi sztárok filmek. Tényleg bemondták a tévében ezt,hogy ott található a világ leggazdagabb embereinek fele. Hát nem tudom. Főleg a mai helyzetre lettem volna kíváncsi USA és Magyarország kapcsolatáról. Persze tudom nagyon jól,hogy Hollywoodi sztárok támogatnak egy csomó szervezetet és a saját arcukat és pénzüket adják a segítéshez.
2016. jan. 20. 09:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Minket konkrétan nem segítenek, és okuk sincs rá, ugyanis már EU és NATO tagok vagyunk.


Mi magyarok max. az USA kultúráját majmoljuk, és ezt békeidőben szerencsés elválasztani a politikától. Az hogy az USA "nem segít nekünk" teljesen irreleváns ha a magyarok filmnézési, zenehallgatási, vagy viselkedési szokásairól beszélünk.


A majmolásnak több oka is van. A legnyilvánvalóbb az, hogy az USA több világhírű írót, zenészt és színészt termel mint Európa. Ha Franciaországnak lenne Hollywoodja, saját Beatles-e és Nicki Minaj-a, akkor őket majmolnánk. Majmoltuk is a franciákat, amíg nem vette át a helyüket az USA hála többek között az 1.VH-nak.

Manapság ott van Armin van Buuren, ex-Swedish House Mafia, Netsky, David Guetta. Ők pl. híres Európai zenészek, itthon is rengetegen szeretik őket, fesztiválokon több ezren csápolnak rájuk. Anno az UK-nek ott volt a Beatles, a Queen, a Rolling Stones és még sokan mások. Ők is nagy kultúr-exportőrök voltak, és bizonyos körökben még azok is (Metronomy, Temples, stb.) A minőség és az elérhetőség számít, nem a nemzetiség. Nem azért szeretik a magyarok XY zenészt mert amerikai, hanem mert zeneileg bejön nekik.



Gondolom azt szeretnéd hogy a magyar TV-k magyar filmeket játsszanak, ne Hollywood-i műveket. Erre annyit tudok mondani, hogy akkor a magyar filmek érjék el Hollywood színvonalát. Ehhez sok sikert kívánok a 9,8 milliós csökkenő népességű országunknak.

2016. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze,hogy ezt szeretném ,de míg a magyarok többsége az ilyen butaság valóságshow műsorokat néz szépen mondva mint pl. való világ,éden hotel, farm addig változás nem lesz.Agyrohasztás teteje. A népesség csökkenés is közre játszik ebben !!!
2016. jan. 20. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem néznének az emberek realityket, akkor se lenne kiemelkedő magyar filmipar. Tehetséges írók, színészek, rendezők és operatőrök, valamint nyitott, a 21. századra méltó nézők kellenek, nem műsoridő. Pénz van elég, ezt Andy Vajna és a kormány kapcsolata is bizonyítja (sajnos), úgyhogy erre se lehet fogni.


Erről jut eszembe, ha egy magyar film sikereket ér el, az ország fele zsidózik, és a költségvetést bújja, hátha talál "Moszad-kultúrcsoport" feliratot. Ha nem talál, akkor is fröcsög a nyál, itt egy zsidó, ott egy cigány, le is van járatva a film. A Saul fia ezt újra bebizonyította nem rég. Értelmes kritika nincs, zsidózás az van. Külföldön jobban értékelik a szegényes filmiparunk, mint mi itthon. Ez legalább annyira a középkori/1944-ből itt maradt idióta mentalitás eredménye, mint az Éden Hotelé. Fotelnáci honfitársunk hazamegy, emberkedik egy jót az interneten, szarrá oltja az elmúlt évtized talán egyetlen nemzetközileg is elismert magyar filmjét, aztán sír a szája Hollywood miatt. Nem rád célzok, ne érts félre, de a nemzetieskedő brigád legalább annyira lehúzza a magyar művészetet mint a VV-re zsibbadó zombihad. "Magyar magyarnak a farkasa."

2016. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!