Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szorongós vagyok, hogy barátko...

Szorongós vagyok, hogy barátkozzak új környezetben?

Figyelt kérdés

Egyetemi felvételi előkészítőre fogok járni, és már most tartok tőle.

Társaságban szorongok, így alig tudok kezdeményezni. A szemtől szembe kommunikációval van bajom, ha valaki szemben van velem és úgy kell beszélnem, ilyenkor nem sütöm le a szemem, mert az a gyengeség jele, de így még nehezebb a szemkontaktus miatt.

Attól is félek, hogy lehet, hogy mindenki előtt kell bemutatkoznunk egyesével az elején, ilyenkor remegni szoktam, és félek, hogy észreveszik, és már az elején megpecsételnek ilyennek, pedig a saját körömben társasági ember vagyok, csak az elején nehéz.

Ital hatására nyilván oldódnak a gátlásaim, gondoltam arra is, hogy iszom az első előtt, de félek, hogy megérzik.

Tudtok valami tanácsot adni, hogy remegés, vagy pirulás nélkül megússzam az egészet?


2016. jan. 24. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne félj,nem csak te izgulsz,ők is.Új környezet,új emberek,minden kezdet nehéz.;-) Ne is gondolj rá,mintha ismerőseiddel találkoznál.Mindenki izgulni fog úgyis,nem többek ők nálad,ugyan olyan emberek.Hamar összeismerkedsz velük,aztán csak nevetni fogsz,miért is paráztál?!:-)
2016. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szorongásod tüntesd el, utána menni fog. Ha ebben kell segítség, írj.
2016. febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!