Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A múltam megbélyegez, mit...

A múltam megbélyegez, mit tegyek? (20/F, Bp)

Figyelt kérdés
Néhány évvel ezelőttig (iskolában és edzésen)viszonylegos lelki terrorban kellett élnem. Jó, persze én hoztam magamra, mert hülyén viselkedtem, komolytalan gyerek voltam, meg minden. Viszont azóta megváltoztam. Alapvetően nyilván nem lenne gond, mert nem beszéltem velük. Viszont az ismerősi köröm úgymond össze van fonódva velük (barátaim barátai). Eddig nem is volt gond, de pár hete pont úgy jött össze, hogy eljött az egyik ilyen emberke a barátaimmal és felhántorgatta a múltamat, meg valamennyi lenézés is volt benne szerintem. És nyáron elvileg még lesznek ilyenek, mert terveznek találkozni még többen. A barátaim tudják, hogy milyen voltam, milyen a múltam, tehát nem miattuk aggódom, de ha közelebb kerülnek egymáshoz akkor az nekem problémás lesz. Mint ahogy már írtam, sokmindenki ismer sokmindenkit ebben a körben, az nyilván nem lehetőség, hogy mindenkit lerázok (erre pár éve gondoltam). Tehát csak az marad, hogy szembenézek a múlttal, de hogyan? Hogyan álljak eléjük, ha arra kerül a sor?

2016. máj. 5. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Szívj el egy bluntot.
2016. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Nincs is annál jobb móka - de most komolyan - amikor az ember egy változás után úgy lép az előítéletes ismerősök elé, hogy látja az arcukon a döbbenetet, látja, hogy nem tudnak mit kezdeni a szituációval.


Saját példám: én is hülyegyerek voltam az általános iskolában, ráadásul gátlásos is, és így eléggé kiutált lenézett helyzetben voltam. Aztán a sulik kijárása után megváltoztam és megváltozott az életem. Vállakozásunk lett és jól ment. Érdekes volt, amikor osztálytalálkozón kiszálltam a 911-es Porschémból (sajnos már nincs meg, mert aztán hullámvölgy jött) és mindenki arra számított, hogy na jön a kis senki hülyegyerek és én meg szép órával, komoly ingben, egy Porsche volánja mögül szálltam ki.

Mindezt tetézve azzal, hogy nem lettem nagyképű vagy megközelíthetetlen, ahogy az a tehetőseknél jellemző. Tök laza és közvetlen voltam, de nagyon magabiztos. Nem tudtak mit kezdeni a helyzettel a többiek. De a végén teljesen jól alakult. Elismertek, kitörlődött a múltamból a lesajnált kis senki hülyegyerek szerep.


Tehát azt ajánlom, hogy ne a múlttal foglalkozz, az maradjon is csak ott a múltban. A jelenben élj, az új személyiségeddel állj elő és ha valaki úgy bánik veled, ahogy régen tenné, sugározd ki magadból, hogy meglep, hogy ő "még csak ott tart". Nagyon jó móka és elégtétel.

2016. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

#2-es!

Köszönöm:) szeretem olvasni, mikor valakivel igazságtalanul bánnak és aztán visszanyal a fagyi.:'DD

Erőt adnak az ilyen történetek:)


Kérdező! Neked én is csak valami olyasmit tudok tanácsolni, hogy próbálj lazán állni a múlthoz. Mindig az járjon a fejedben hogy MOST milyen vagy. Ha látják a változást nem tudnak belekötni abba hogy milyen VOLTÁL mert az már rég nem te vagy. Remélem érted mert elég hülyén fogalmaztam xd

2016. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!