Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a megoldás, ha beszéd...

Mi a megoldás, ha beszéd közben elfelejtek bizonyos szavakat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában nagyon stresszes vagyok (év végi vizsgák). Talán ennek hatására sokszor "kiesnek" a szavak. Nem jut eszembe egy-egy alapvető szó; kerítés, kutya, járda... Emiatt nem is merek beszélgetni senkivel, mert hiába érdekel a téma és jártas is vagyok benne, ha kiesik egy szó, belekavarodok és mindenki hülyének gondol.

Hogy tudnám ezt megszüntetni?


Előre is köszönöm. És bocsánat, ha rossz kategória.


2016. máj. 10. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam ez állandó, bár nem az ennyire alap szavaknál, a stressz okozza
2016. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is sokszor előfordul..:D

Igen a stressz, a túl sok idegesség is okozhatja, vagy csak az is hogy hirtelen és gyorsan akarod elmondani a mondandód. :)

2016. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

Akkor ezek szerint el fog múlni?

2016. máj. 10. 21:25
 4/11 Inessential ***** válasza:
Valószínű.
2016. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez van de én sem ilyen egyértelmű szavakat felejtek el.Azt nem tudom hogy elmúlik-e de jobbulást :D viccet félretéve eléggé idegesítő mikor elkezdesz beszélni és akarod mondani de nem tudod a nevét.
2016. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is van néha, hogy izé néhány szót, nagyon rossz. :D
2016. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Száz év magányban megtalálták a megoldást:

mindenre ráírták a nevét, és hogy mire lehet használni, ha elfelejtenék ;)


Nyugi, nem kóros, elmúlik :)

2016. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na hát nálam ez az érettséginél kezdődött, majd a szakmai vizsgánál kiteljesedett. Amikor fáradt vagyok, elő elő jön, ilyenkor vagy hamarabb jut eszembe angolul, vagy kivágom magamat, hogy elkezdem mutogatni, amire gondolok aztán a partner vagy kimondja mi az, vagy: "na tudod az... aaaj mi annak a neve tudod az autó elején ide oda megy és tolja le a szélvédőről az esőt. Na.. Ahh. Jaaaaaj ablaktörlő.. Hát igen bonyolult szó volt . 😂😂 " /részlet a mai napomból /

szóval ne parázz vicceld el az egészet. Persze vannak cink helyzetek, de azért fogd fel lazán.

22/l

2016. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez bárkivel előfordul, különösen stressz hatására. Nekem volt egy időszakom, amikor egy héten belül két ernyőt is elhagytam, mert a stressz miatt nem tudtam koncentrálni. Ráadásul nekem a stressz forrása a családomban volt. Azóta elköltöztem.

El fog múlni, amint nyugodtabb leszel, illetve rásegíthetsz meditációval. Nekem az segített kibekkelni a legutolsó időszakot, amikor már minden szalmaszálba kapaszkodtam, mert féltem, hogy elborít. Én youtube-on találtam vezetett meditációkat. Ha gondolod, kipróbálhatod ezeket.

2016. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó tanács: ilyenkor mikor előáll ez a "nemtudomaszavakat" szitu, mozgasd jobbra-ballra a szemed!

Elvileg ilyenkor mindkét agyfélteked beindul és eszedbe jut a szó!

2016. máj. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!