Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik 2000's években voltak...

Akik 2000's években voltak tinézserek ti hogy emléksztek vissza arra az idoszakra?

Figyelt kérdés
Gondolok azokra akik pl. 2002-ben voltak 14 évesek, hogy emlékesztek a gimire, a kozosogre? A techkina fejlodésére, az emokra, a délutáni MSN-ezesére, a bandázására, a grafittikra és hasonlokra?

2016. jún. 14. 09:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én '89-es vagyok, szóval a középiskolát 2003-ban kezdtem. Életem egyik legszarabb döntése volt az iskolaválasztás, mert csak fiu iskolába jártam (elektronikát "tanultam"). Gyakorlatilag végig egy osztálytársam hugával jártam, ami miatt folyamatosan cikiztek. A diáktársaim nagy része retardált volt, a tanárokat nem nagyon érdekelte a tanítás, ezért továbbtanulni csak OKJ-s képzésre tudtam.


A technika fejlődése nagyon nagyon gyors volt. Utólag visszagondolva, a sulit egy Nokia 3310-essel kezdtem, majd amikor befejeztem szines kijelzős kamerás mobilom volt.


Bandázás is teljesen más volt mint most. Akkoriban Nyíregyházán számtalan bulihely volt, nem romkocsmák és pubok, inkább discok. Nagyon vártuk mindig. Szombatonként olyan helyre jártunk, hogy este 8-9-kor megérkeztünk és reggel 4-5-kor ért véget a buli, gyakorlatilag végig táncolva és csajokra nyomulva. Most ezt már nehéz elképzelni. Az emokat utáltuk. :)


Nagyjából ennyi, jó volt azért visszagondolni kicsit... :)


27 / F

2016. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%

legjobb időszak, kazetták másolása, graffitizés a gyár falaira a sínek mellett, a csajozás sétálás volt a csónakázó tó körül, floppy-ra másoltuk a mortal kombatot (a '90-es években), trefort-on chat-eltünk (mIRC-en keresztül), discman (előtte walkman -!-), hétvégi egész napos kosarazások (de minimum délután 4-től sötétedésig), aztán esti sörözés, góliát elemekkel (8 db?) magnóhallgatás...


édes gyerekkor : )

2016. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Én 97-es vagyok. Én is monokróm Alcatellel kezdtem 3-4. osztályban, 8.-ra pedig már Androidos telefonom volt. Délutánonként meg rendszeresen MSN-eztem az osztálytársaimmal, meg random honfoglalós arcokkal. :D
2016. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Lassan elfelejtem, nem voltak jó élmények, mert volt egy nagyobb testvérem, akinek a párjait nem nagyon kedveltem és ők sem engem... Az volt a szórakozásuk, hogy rajtam szórakoztak, meg a családi állapotom sem nagyon frankó... így szeretném elfelejteni és felépíteni végre a saját boldog életemet.

Tehát nekem abból a korból max a rajzfilmek maradtak meg kedves emlékként.

2016. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

2002-ben 8 éves voltam, de azt hiszem, hogy attól emlékszem pár dologra.

Szóval emlékszem az emókra, meg a kockás sálra, még a tectonicra is. :D

Technikai fejlődés is nagyon gyors volt. Általánosban még Super Mario, kis sünis játék a gépen, és hasonlók.

Volt nekem is a régi terminátor nokiám, meg a sima telefonok, felnyithatós sony, felcsúsztathatós samsung, k300i (joystickkal) :D, utána érintőképernyős, okos telefonok.

Infráztam még általánosban, utána bluetooth, végül manapság már alig csinálják.

Volt iwiwem, myvipem, msn, csak ezek után fb.

Nyomtam a fb-ot 0.facebook-al is. :D

Emlékszem, hogy órákon meg szünetekben milyen vadul küldözgettük infrán, meg bluetoothon(akinek volt), az aktuális zenéket, képeket, videókat, (felnőtt tartalmakat).

Anno a tanárok is mások voltak, szigor is nagyobb volt. A téma nagyon gyerekes volt a suliban, mesék, meg pc játékok, 18+-os ritkán. Telefon telefonálásra meg zenélésre volt szünetekben. Mindig mentünk ki az udvarra játszani.

Alapból a világ is más volt, sokkal másabb.

Hogy vissza sírom-e? Nem. Annak is megvolt a maga varázsa, ennek is.

2016. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

1989-ben születtem, 2002-ben 13 éves voltam.

Valamilyen Samsung telefonom volt, nem színes kijelzős, és imádtam a csengőhangokat szerkeszteni rajta, sokat szórakoztunk ezzel az osztálytársakkal.

Suli után együtt bandáztunk, vagy kimentünk a parkba, vagy valakinél otthon, esténként MSN-en beszéltünk.

Először a walkman, a discman volt a menő, majd pár évvel később, 2005-ben, amikor 10-es voltam, akkor már mp3 lejátszóm volt és akkor volt színes kijelzős telefonom is, infrán és bluetooth-n küldözgettük egymásnak a zenéket, képeket, videókat.

Az emokat mi sem szerettük, és cikiztük azt, aki pl. a Tokio Hotelt szerette.

Facebook helyett iwiw és myvip volt (mekkora nagy szám volt, ha volt meghívónk és azt felhasználhattuk), Simseztünk és honfoglalóztunk (érettségi évében pedig felváltotta az érettségiző verziója).

A bulizás is más volt, elmentünk otthonról este 10-11 körül, és hajnal 3-4 körül értünk haza. Akkor még a táncolásról és az ismerkedésről szólt.

A tanárok is szigorúbbak voltak, de mi még az a korosztály voltunk/vagyunk szerintem, akiket otthon neveltek és megtanítottak minket a fegyelemre is.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Visszagondolva, nagyon szívesen visszamennék a gimis évekre, és újra átélném.

2016. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én 2002-ben szulettem, és azért kérdezem ezeket, mert szerintem sokkal jobb idoszak volt, nem volt mindekinek 200k-s iphone-ja, nem volt facebookos "p*csa" csak az aki tényleg az és nem játszotta meg magat, még meséljetek!
2016. jún. 14. 10:29
 8/22 anonim ***** válasza:

Én pont 2002-ben voltam 14 éves :D

Minél kisebb telefonod volt, annál menőbb voltál. A nokia telefon "státusszimbólum" volt. Ha valami irodalmi versenyre kellett esszét írni, azt flopi-ra kellett tenni. Ha kinyomtatták, akkor a papírnak lyukacsos széle volt. ("rendes" papír csak a fénymásológépben volt).

Emók nem voltak, csak rokkerek, grafitik sem, bandázások sem. Msn a pasimmal, de az inkább már a végzős osztályban meg egyetemen.

2016. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én meg akkoriban már nem igazán tinédzser, hanem inkább fiatal felnőtt voltam, de úgy emlékszem, hogy ezekben az években még nem volt ennyi felesleges és értelmetlen szabály és agresszivitás a világban. Valahogy sokkal nyugodtabban, kevesebb félelemmel lehetett élni mint most, mert nem kellett attól félni, hogy a kormány egyszer csak kitalál bármilyen hülyeséget és azt minden gond nélkül meg is valósíthatja akár tetszik az embereknek, akár nem. Fura, de távolodóban a szocializmustól mintha mégis kevesebb kötelemmel kellett volna harcolni mint manapság. Akkoriban, legalábbis pesten már voltak romkocsmák, talán már a Szimpla-kert is létezett, mert jártam ilyen helyekre, vagy egy másik hely volt, de ahhoz nagyon hasonló... A nevére már nem emlékszem, a Kazinczy utca környékén volt az biztos... Az emberek sokkal kiszámíthatóbbak és barátságosabbak voltak, nem volt ennyi vadállat külsejű, leginkább bűnözőre emlékeztető bőrfejű hülyegyerek, akiket inkább jobb lenne börtönben hűsöltetni. Akkor is voltak persze, de nem ennyire sokan, valamint jóval több értelmiségi és művész élt még Budapesten mint jelenleg, ezeknek a legnagyobb része azóta már Nyugat–Európába költözött. Nem mondom, a mostani fiatalok között is vannak nagyon kedves és helyes lányok meg srácok, én kedvelem is azt aki normális, de 2000 körül sokkal többen voltak ilyenek és akkor még sokkal szabadabban lehetett élni, nekem ilyen emlékeim vannak. Akkoriban voltam 19 éves és egyszer annyira sokat ittam, hogy ki kellett hánynom a villamoson abkakán valahol a Blaha Lujza tér előtt nem sokkal. Na, jól kirögött a villamos teljes közönségese, más bajom azonban nem származott az esetből. Amikor 14 éves voltam, az kicsit régebben volt, internet és laptop még egyáltalán nem volt. PC is leginkább csak az iskolában volt vagy a nagyon gazdagoknak akik megengedhették maguknak, a C64 volt több embernek, azonkívül mindenféle tv–re kapcsolható egyszerűbb videójáték.Táskaírógépem nekem is volt, szerettem is és írtam is rajta mindenféle verseket, novellákat, sokat. :-)
2016. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én még csak 19 éves vagyok, de azokból az évekből nekem is jutott szerencsére :)

Az első használható telefonom egy Nokia 6210 volt, utána Nokia 3310, Sony Ericsson k300i (akkoriban nagyon menő volt, az osztályban még vagy 4-5 gyereknek ugyanilyenje volt) szünetben küldtük infrán a zenéket, videókat, képeket, vicces hangokat. Még szóltunk a tanárnak is, hogy majd órán lehet, hogy csipogni fog a telefon mert éppen küldünk valamit a másiknak. Utána bejött a bluetooth-os telefon, az is Nokia volt de nem tudom milyen típus, valami vékony volt. Emlékszem mekkora csalódás volt amikor nekem már nem volt infra a telefonon de az osztálytársaimnak igen, így nem tudtam megszerezni bizonyos zenéket vagy képeket :D


Akkor ment az MSN éjszakáig, bár a szüleim már 9 körül szóltak, hogy kapcsoljam ki (titokban tovább gépeztem :D). Amikor éppen nem volt jó az MSN, akkor gyorsan fel eBuddyra. Az MSN kiírta, hogy éppen milyen zenét hallgatok és az menő volt. MSN-en játszottunk aknakeresőt. Sok barátom lett onnan. Myvipen tök ciki volt, hogy a nővérem küldte a meghívót, ezért újat csináltam és akkor már a nővérem akkori barátja küldte. Az viszont menő volt :D. Myvipen volt egy album ahová a barátaim képeit töltöttem fel ("a sorrend nem számít"). Iwiwem is volt, bár azt annyira nem szerettem. Sőt még barátiköröm is volt és vivachat-en cseteltem hülye emberekkel, mégis nagy barátságokat kötöttem onnan :D


Ezek mellett rengeteget voltam az utcán, igaz a főúton túlra sosem engedett anyukám, ezért csak a környékbeli gyerekekkel tudtam lógni. Nyáron és szünetekben reggeltől estig bicikliztünk, gyújtogattunk a játszótéren (mondjuk ez már így durva de akkor jó szórakozás volt :D), kikopogóztunk, kártyalapokat csatoltunk a biciklire, hogy érje a küllőket és úgy jó hangja volt. A pár utcára lévő kisboltban a nagyhajú Marika nénitől vettük a savanyú cukrot meg dinnyés rágót, kólát nagyon olcsón. A szomszéd lánnyal sokat Nintendoztunk (Super Nintendo Famicom).


Az emokra is emlékszem, nem szerettem őket. Mindig leszóltam azt aki emo volt, pedig jobban belegondolva alig tudtam róluk valamit :D én is emlékszem a tectonicra, bár nekem sosem tetszett és utáltam ezt is. Rocker gyerek voltam :D Menő volt a sulinkban a Flo Rida - Low szám. Erre a zenére sok videót szerkesztettek páran. A suli büfében lehetett kapni limo port amit persze nem hígítottunk fel hanem próbáltuk megenni belőle csak a nyáltól eltömődött a lyuk :D Minden délután néztük a Csacska angyalt és a Betty a csúnya lányt, este pedig Barátok Közt. Hétvégente mindig este 8-tól kezdődtek a vígjátékok amiket a nővéremmel mindig megnéztünk

Bár az régebben volt, de emlékszem a kazettás korszakra is. Még tekertem is ceruzával kazettát.


Jó visszaemlékezni ezekre és hiányoznak is :)

2016. jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!