Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez a pokémon-go mánia?

Mi ez a pokémon-go mánia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Az érdekelne,hogy most miért ennyire "menő" a Pokémon go?XD

A baráti köreimben is most mindenki azt nyomatja,és mindenhol ilyen reklámokat látok.pl:olyan pólókat.

értem én hogy van egy ilyen program,de mi benne az ennyire jó?



2016. júl. 19. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom,mert letöltöttem és nem is értem mit kell vele játszani, pedig tudok angolul.
2016. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Az a lényege, hogy letöltöd telóra, és mászkálsz a városban, és találsz pokémonokat azokon a helyeken, amik benne vannak a játékban. Vízpokémonokat a tavaknál, folyóknál, stb. Többen is lehet játszani, és cserélgetni is lehet a pokémonokat, amik így fejlődnek.

Legalábbis nekem ezt mondták :)

Szerintem aranyos játék.

2016. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Krisipoke ***** válasza:
80%

MOST azért ilyen menő, mert nemrég jött ki. :D


Egyébként a Pokémon a 20 éve való megjelenése óta elképesztően népszerű játéksorozat, csak mivel itthon nincs a konzoloknak (főleg a Nintendonak) akkora kultúrája, utoljára akkor hallott róla sokat a magyar ember, amikor 14-15 éve ment itthon a játék alapján készült rajzfilm, ami elég nagy réteget elért.

2016. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

A játék lényege, hogy a telefonod GPS-e követi a mozgásodat, így ha lesétálsz az utca végére, akkor a karaktered is az utca végén lesz és így tovább.

Sétálás közben Pokémonokat találhatsz, amiket befoghatsz, hogy harcolj velük később.


A játékban vannak úgynevezett PokéStop-ok. Ezeknél a pontoknál cuccokat kaphatsz. A másik különlegességük, hogy érdekes pontoknál vannak elhelyezve. Pl. szobroknál, emléktábláknál vagy hasonlóknál, így arra készteti a játékost, hogy keresse fel ezeket a helyeket. A városban például akár olyan helyekre is elvezethet, ahol sosem jártál.


Ezek közül a megállok közül vannak Gym-ek (edzőtermek). A három csapat (piros, kék, sárga) ezeknek az elfoglalásán versengenek azáltal, hogy csatáznak a megszerzett Pokémonjaikkal.


Harmadik érdekesség, hogy kaphatsz tojásokat, amiket azzal kell kikeltened, hogy sétálsz. Vannak 2, 5 és 10 kilométeres tojások. Egyetlen hátránya, hogy ezt a sétát, csak akkor számolja a játék, ha előtérben fut. Viszont erre van a Battery Saver mód, ami elsötétíti a kijelzőt, ezzel kevesebb aksit használva.


Mozgásra ösztönzi az embereket és közösségeket kovácsol. Itthon is rendszeresen járnak ki a játékosok csoportosan játszani. Szerintem kifejezetten jó cucc. :D



Hajrá Team Instinct!

2016. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Á, ezt csak azok értik igazán, akik ezen a mesén nőttek fel :) Akkoriban, mint minden gyerek, én is sokszor fantáziáltam rólam ilyen lenne egy olyan világban élni, mint a mesében. Volt annak egy varázsa. Most pedig ez a dolog egy kicsit életre kelt, ami szerintem egy tök jó dolog, olyan jó kis nosztalgikus.


Persze sokan nem így gondolják és csak divatolásból játszanak vele, vagy fikázzák, hogy gyilkos játék :))) Érdekes, hogy autót is mióta meg mennyit gyárt az ember, na pedig az hány balesetet "okoz", ugye...

2016. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Krisipoke ***** válasza:
100%
Utolsó: igazából egy máig futó, folyamatosan népszerű játéksorozat alapján van az egész, a rajzfilm is az alapján készült anno. Ez a Go egyébként nagyon le van egyszerűsítve a játékokhoz, sőt, még a meséhez képest is, így abszolút bárki be tud szállni, és azonnal meg is értheti. Csak annyit kell tudni, hogy "a világban be tudsz gyűjteni mindenféle kis szörnyeket, akikkel harcolni is lehet".
2016. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Engem nem érdekel, de engem ne zavarjanak meg mert nem állok jót magamért! A házamba meg pláne ne jöjjenek be!

Elég gáz hogy ez a mozgás . .

2016. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#utolsó.. miért menne már be valaki a házadba?? mivan?! Miért gáz hogy mozognak az emberek?!


A játék azért lett népszerű, mert maga a pokémon egy nagyon népszerű anime és játéksorozat már régóta, jó marketingel. Az benne a jó, hogy a "valóságban" elkaphatják a játékosok a pokémonokat, mint az animében. Vannak arénák ahol harcolhatnak a csapatok (mystic, valor, instnict), stb. Még elég kezdetleges, hamarosan lesz lehetőség cserélgetni a pokémonokat és várhatóan sok új funkciót vezetnek még be.


Team Mystic! Evolution is our revolution!

2016. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

Azért halt meg a gyerek mert bement egy idegen házba! Azért írtam . .

Másrészt sokan azt hiszik hogy ez sport . .

2016. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem egyszerű a válsz, mert egy jó játék...
2016. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!