Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ebben az országban mégis...

Ebben az országban mégis miért preferál az, hogy az első megoldás az agresszió/sértegetés, míg a második csak mellőzötten a józan ész?

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 20:08
 1/9 MZ.per.X ***** válasza:
41%
Mi az hogy ebben az országban? Szerintem mi még egészen nyugodt nép vagyunk.
2016. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem pont nem így van. Szerintem is elég békés népség vagyunk. Vannak olasz ismerőseim, hát ott aztán tényleg van tányértörés, stb. :D
2016. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én nem az összes kb. 10 millió magyar állampolgára gondoltam ,hanem a hülye emberekre akiknek nagy a hangjuk és sokan -vérlázító módon- igazat is adnak nekik.


Egy példa:


Mész az úton az autóddal. Ebbe semmi különös nincs. Véletlen össze koccansz valakivel...mi történik az esetek nagy többségében? Kiszállsz,qwa anyázól és azzal fenyegeted a másik sofőrt akivel koccantál ,hogy kibelezed. Míg máshol mi van nagy esetbe? Kiszállnak,bocsánatot kérnek,megkérdezik nem történt e semmi baj és ,hogy nem szenvedtek e kárt. Ha nem akkor jó napot és tovább mennek a dolgukra ,nem csinálnak belőle cirkuszt.


Szóval erre gondoltam.

2016. júl. 19. 20:19
 4/9 MZ.per.X ***** válasza:

Mi az hogy máshol? Nézd meg akár az usát, oroszokat...koccanás után azonnal összeverekednek.


Na meg, tulajdonképpen azon akadsz ki, hogy a hülye emberek hülyék? :D

2016. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk igaz az oroszok...De így ha megnézed másutt a 2. verzió van ,addig itt Mo.-n ,vagy Oroszo.-ba az 1. szituáció. De olvastam itt olyat ,hogy valakinek egy orosz ismerőse szerint itt még a közlekedés rosszabb ,mint Oroszországba.


Nekem az fáj a legjobban ,hogy pl. politika kategóriába a tök hülye válaszoknak adnak igazat és még éltetik is azokat. Meg ,ha valaki optimista választ mer adni az már nem normális ,de ha valaki pesszimistát ír akkor neki van igaza...

2016. júl. 19. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
3: Hülye emberek mindenhol vannak.
2016. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6: Ezzel én eddig is tisztábba voltam. De én nem erre akartam kilyukadni ,hanem arra ,hogy miért jó sokaknak (direkt kiemelem NEM MINDENKINEK ,hanem SOKAKNAK) az ,hogy a saját gondjaikba úszkálnak és azt hajtogatják ,hogy "jaj! ez így és úgy borzasztó" ,de tenni semmit sem tesznek a helyzetük jóvá tételéért és inkább választják a pesszimizmust. És komolyan azt hiszik ,hogy milyen borzasztó az élet és a világ ,közbe ezt csak ők gondolják így.


És komolyan a magyarországi ismerőseim %60 százalékának (én is itt élek) ilyen a gondolat menete és ez engem kiakaszt ,hogy azt a dumát ,hogy ilyen borzasztó az élet ,olyan borzasztó a világ el is hiszik és komolyan is veszik.

2016. júl. 19. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van a kérdezőnek, hogy a magyar emberek egymást szidják, sértegetik a mindennapi életben is. Sokszor nem is tesz a másik semmit, csak van magának és pl a külseje vagy más dolgok miatt kapja a sértéseket grátiszba.


A közlekedésben is ez van, ott is megy az egymásnak beszólogatás de amikor már egymás előtt állnak akkor mindjárt visszafogottabbak lesznek.

Amit még megfigyeltem, hogy a közlekedésben mindenki tegeződik. Például nem az van hogy a k. anyját magának tisztelt uram, hanem a k. anyádat indulj már te gyökér.

Az oroszok ilyenkor készítik a feszítővasat vagy a baseball ütőt a videókon.

2016. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Mi még közlekedésben is visszafogottak vagyunk.

Van jó pár ország, ahol nem sokan mernének, és nem is lenne ajánlatos vezetnünk :D


Kérdező: Az meg egy más kérdés, amit írtál később, hogy mindenki panaszkodik, hogy minden milyen rossz. Ezt én is utálom. Persze nem is olyanok panaszkodnak, akiknek tényleg annyira rossz. De hát ilyenek az emberek, nem értékelik eléggé, amijük van, azzal foglalkoznak, ami nincs. Szerintem ez mindenhol így van, csak nyilván ebbe látunk bele, ahol élünk.

2016. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!