Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire zavar titeket ha...

Mennyire zavar titeket ha valaki használja az "oszt" szót?

Figyelt kérdés

Én egy kisvárosi lány vagyok és sajnos vagy nem sajnos ha magyarázok valamit gyakran elhangzik ez a szó :D

Ha ismerősökkel, barátokkal beszélek akkor nem zavartatom magam, na meg amúgy sem csak néha eszembe jut, hogy vannak emberek akik nem szeretik és esetleg lenéznek miatta. Régebben volt egy barátnőm aki elég messze lakott és amikor telefonáltunk egymással akkor többször megszólt vagy kiröhögött emiatt de nem rossz indulatból mert aztán ő is rászokott :D

Nem tudok leszokni erről a szóról. Titeket zavar? Egyébként nem beszélek parasztosan és tájszólással sem.


2016. júl. 22. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar.
2016. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Én az "aszt" szót használom nagyon gyakran, semmi baj nincs az "oszt"-tal sem szerintem, mindenki úgy beszél, ahogy szeretne, persze bizonyos keretek közt. Ez legyen a legnagyobb gondod :D
2016. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Oszt akko'?
2016. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Én is szeretem használni, ezen kívül még a "No" amivel néha szeretem kezdeni a mondatokat. "No, akkor térjünk a lényegre". Én sem beszélek parasztosan, sőt határozottan szépen tudok beszélni, és a fogalmazással sincs gondom, de sokszor nagyon jól esik ezeket az ízes szavakat használni.

Sőt, talán az lehet az oka, hogy sokszor elfáradok a túl ízléses irodalmi beszédben, és olyan érzés, mint amikor kinyújtózunk kicsit.

Engem sokkal jobban idegesít és ami egyre gyakoribb, a helyhatározók helytelen használata: Bent a szobába, ebbe a melegbe stb. Gyomorgörcsöt kapok tőle.

2016. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem viszi túlzásba, nem zavar.
2016. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MZ.per.X ***** válasza:
Ahogy észrevettem, mindenkinek van valaki szava járása amit használ, nincs ebben semmi.
2016. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég parasztosan hangzik. Eddigi életem során inkább az idősebb korosztálytól hallottam. Az "aszt" kifejezéstől meg egyenesen kiver a víz.
2016. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7# Ettől csak az "asztat" jobb. A tesóm is így mondja, és nem viccből, ezért le is cseszem érte, mert nem akarom, hogy kinevessék mások. Én néha hülyeségből használok régi szavakat, mert jól esik és néhol bizonyos beszélgetések között elmegy, hogy "lazázunk", de mondjuk egy bankban, vagy egy állásinterjún nyilván nem mondjuk. A sógornőm pl. olyan helyen dolgozik, ahol nagyon kell ügyelni a szép beszédre, ezért néha egymás közt fáradtan szívesen használ "parasztos" kifejezéseket, szavakat. pl. "köll", "gyütt", "sunka".
2016. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is szoktam néha használni, csak akkor lenne szemet szúró, baj ha feltűnően sokat használja.
2016. júl. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szüleim állandóan ezt használják, az 'és'-t én még nem hallottam a szájukból. Kisgyerekkoromban én is sokat használtam, aztán az iskolában rászoktattak az 'és'-re. Onnantól kezdve az 'és' lett mindennapos, de ritkán (gyakran ha valami poénosat mondok) használom az 'oszt'-ot is.
2016. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!