Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Olvastam már ezzel kapcsolatba...

Durcella kérdése:

Olvastam már ezzel kapcsolatban kérdéseket de konkrétumot nem! Kis esküvőt tervezünk párommal. Össze számoltam kb 45-50fő lenne a szülők részéről testvérek stb. De az már nem számit kis esküvönek. Sértödés nélkül hogy döntsem el kiket hivjunk meg?

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem vagy mindenkit vagy senkit. Tanúk, szülők, testvérek.

Ha már másokat is meghívsz, akkor nehéz eldönteni, hogy pontosan kit, és könnyen sértődés lesz belőle.

2016. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem emberenként, hanem rokonsági fokonként szűkíteném a kört. Nálunk is sok lett volna, ha a szülők testvéreit is meghívjuk, mert csak az én anyukámnak van öt testvére. És akkor ha ők meg vannak hívva, akkor a gyerekeiket, az unokatestvéreket is (akik korban még közelebb állnak hozzánk és a közös gyerekkor miatt kicsit még a kötődés is erősebb) meg kéne hívni. Csak nekem tizenkét unokatestvérem van. Úgyhogy így maradtak a szülők, testvérek, tanúk. Így is voltunk vagy húszan, tényleg kis esküvő volt.
2016. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is vagy mindenkit, vagy senkit...

Szülők, tesók, nagyszülők, keresztszülők és kész

2016. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a gond! Egyik családnál van 2 gyerek de a másik családban már 5. Köszönöm a válaszok! Még mindig tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban. Ez az én nagy napom lenne de másokra kell gondolnom itt is hogy ne sértödjenek meg!
2016. júl. 28. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi rokonsági foknál húztunk határt. Nyílván volt róla vélemény, de így hoztuk össze a 46 fős létszámot: testvérek, szülők, nagyszülők, a szülők testvérei leszármazottak nélkül és barátok. A nagynénik, nagybácsik voltak kb 8-9 fő, ehhez számítsd a fejenként 2 felnőtt gyereküket családostul. Egy helyen kaptunk megjegyzést, hogy de kár, hogy a Marikáék nincsenek otthon a meghíváskor, biztos ők is örülnének (egyik unokatesó), de többször tisztán és világosan elmondtuk, hogy kis esküvőt szeretnénk, és a helyszín is korlároz minket.

3 hete meg is volt, de nem hallottunk vissza sértődést.

2016. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mennyi pénzböl jött ki nektek a 46 fős esküvő? ha meg kérdezhetem? és esetleg ötlet hogy minnél olcsobb legyen?!
2016. aug. 1. 10:45
 7/7 anonim ***** válasza:

A menü volt 7900 Ft/fő (húsleves, marhapörkölt, sültestál, éjfél után töltött káposzta), a helyszín adott volt, nem volt bérleti díja. A dj és fénytechnika egy több tagú zenekar díjából bőven kijött (150e Ft alatt), a fotós és videós választásfüggő.

A ruhákon is elég sokat spóroltunk, én varattam, 30e Ft volt az esküvői és a menyecskeruha együtt. Vőlegény öltönnyel, virágokkal, vőféllyel kihoztuk 1,5 milló körül. Nem hiányzott semmi és felesleges dolgot sem vettünk, max az apró süti adagot felezhettük volna.

2016. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!