Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miről/hogyan beszélgessek egy...

Miről/hogyan beszélgessek egy INTJ-vel?

Figyelt kérdés
INTP lány vagyok, és meg szeretnék ismerkedni egy INTJ fiúval. Már beszélgettünk, de egyiken se vagyunk az a beszédes típus. Milyen témáról kéne beszélnem vele, hogy szimpatikusnak tartson?

2016. aug. 4. 02:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor még nem sokat beszélgettetek, ez esetben hozz fel különböző témákat, hátha találtok valami közöset. Fölösleges olyanokról beszélni, ami a másikat érdekli, de téged nem, főleg így, hogy még az elején vagytok.
2016. aug. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

INTJ vagyok én is :D

minket sok minden érdekel, kivétel ez alól a felszínes/primitív témák (pl.:éjjel nappal bp.)

2016. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetően a férfinak illene témákat keresgélni, de ha már Te akarsz lenni a főnök a kapcsolatban, akkor legyél főnökhöz méltóan vagány és valld be, hogy ehhez a dologhoz annyira nem értesz és kérd meg, hogy mesélje el mik érdeklik, milyen gondolatok foglalkoztatják mostanában.


Sokkal fontosabb minden csacsogásnál, hogy ne görcsölj, hiszen akiknek jó az intuíciójuk hamar kiszúrják. Ha csak a verbális dolgokra figyelsz a non-verbálison igen hamar elcsúszol. Különben sem kell mindenáron szimpatikusnak lenni. 6 éve élek valakivel akivel első randin igen furcsákat gondoltunk egymásról.

2016. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A személyiségtípusokról.
2016. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elvileg INTJ vagyok... És teljesen beszédes típus vagyok, szóval be nem áll a szám.:)

Bármiről beszélhetsz vele, ezek a típusmegkülönböztetések szerintem nem sokat számítanak:D

2016. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én is az vagyok :D
2016. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Bár én INTP vagyok, de velem bármiről lehet beszélgetni a legapróbb marhaságoktól a tudományokig :D csak ne legyen a téma alpári suttyóság, mert akkor hátraarc :)
2016. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

a legfontosabb, hogy nyitott végű, más néven kiegészítendő kérdéseket tegyél fel, amikre nem lehet a választ letudni igen/nem válasszal, hanem egy kicsit agyalni kell és kifejteni a választ. ezek általában jobban megnyitják az embert, jobban megdolgoztatják az agyat is és általában az ilyen kérdésre adott válaszban szoktak lenni olyan pontok, amik segítenek továbblépni a beszélgetésben.


ha azt kérdezed, hogy szeret-e zenét hallgatni, a válasz igen/nem és igazából nem tudtál meg semmit róla. ha azt kérdezed, hogy milyen zenét szeret hallgatni, akkor vagy azt mondja, hogy nem szeret zenét hallgatni, amire visszakérdezhetsz, hogy mi az oka, vagy azt mondja, hogy nincs módja zenét hallgatni, pedig zeretne, vagy elmondja, hogy milyet szeret és mindegyikből tudsz tovább indulni.


talán érdemes megkérdezned, hogy milyen dolgok foglalkoztatják leginkább, mivel tölti szívesen az idejét, milyen dolgokról álmodik, mik a legnagyobb céljai az életben. ha ezeken már túl vagytok, akkor elvben kéne néhány támpontodnak lenni vele kapcsolatban.


ha rákeresel a neten, hogy kérdés ötletek első randira, akkor találsz egy csomó féle listát, de mindenképpen olvasd végig és csak azokat válogasd ki, amiknek te is látod értelmét, mert nagyon sok blődséget írnak ezek a listák - velem pont nemrég játszott valaki ilyet és nagyon utáltam az egészet, szóval inkább nem nyersen told ezt a kérdéssorosdit, hanem a válaszokbül próbáld továbbszőni a beszélgetést.


ha nagyon nem megy, akkor viszont lehet, hogy nem érdemes hosszú távon erőltetni. én elég jó beszélgetőnek tartom magam (és mások is szokták mondani, hogy jókat beszélgetünk), de vannak olyanok, akikkel mégis iszonyatosan nyögvenyelősen, nehézkesen megy a beszélgetés. ilyenkor attól tartok jobb nem erőltetni a dolgot. viszont mielőtt végleg leteénnél a másikról, érdemes lehet rákérdezni, hogy ő mit gondol a beszélgetéseitekről, rólad, akarja-e folytatni, vagy mi van. sajnos az is lehet, hogy egyszerűen ő zavarban van, nehezen oldódik fel, tart valamitől, vagy ilyesmi miatt nem mer könnyedén beszéletni. ezt nem árt valahogy felfedezni, feloldani. általában, amikor a problémaforrást sikerül tisztázni, utána általában felszabadul és könnyedebb lesz az ember - és általában a másik is, mert érzi, hogy megbíztak benne azzal, hogy a másik felvállalta a bizonytalanságát. szóval lehet, hogy érdemes lenne neked kezdeni egy vallomással, hogy zavarban vagy, nehezen megy a beszélgetés, de nem szeretnéd abbahagyni. erre ő is elmondhatja, hogy így van vele és talán innen könnyebben megy a folytatás - akár erről is lehet beszélgetni, hogy kinek miért megy nehezen, milyen cikis helyzetei voltak ebből adódóan. bár ez egy elég intim és bizalmas téma, így nem biztos, hogy meri vállalni.


személyesen vagy chaten beszélgettek? általában személyesen könnyebb lehet, de ha valakinek nincs gyakorlata benne, akkor a személyes találkozás lehet, hogy mégjobban feszélyezi, míg chaten nyitottabb, lazább lehet. viszont chaten hiányzik a beszélgetésből egy csomó metakommunikációs elem, nincsen hanghordozás, arckifejezések, testbeszéd, így a viccelődés, csipkelődés, komolyság, könnyedség, fáradtság, minden sokkal nehezebben érzékelhető, mint élőben. ha élőben beszélgettek, akkor a környezet is nagyon befolyásoló lehet, mert egy nyilvános helyen tarthat tőle, hogy mások is hallják, amit beszéltek, egy hangos közegben zavaró lehet arra koncentrálni, hogy a zajok közül kiszűrje az ember a másik hangját, de egy nyugodtabb helyen is zavarhatja, hogy csak kettesben vagytok és ez lehet neki nagyon idegen helyzet. nehéz kitalálni a másik gondolatait, próbáljátok megbeszélni a dolgokat, a kommunikáció sokat segíthet mindenen.

2016. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
MIÉRT LENNE CSAK A FÉRFI DOLGA TÉMÁT TALÁLNI? Egy beszélgetésben két ember van. Ha nő-férfi a felállás, akkor is.
2016. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :) Chaten beszélgetünk egyébként.
2016. aug. 6. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!