Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most szeptemberbe leszek 9....

Most szeptemberbe leszek 9. -es, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Tejesen új környeztbe kerülök, és egy másik életmódót fogok felvenni (eddig nem jártam tömegközlekedéssel, és nem vagyok pesti sem így nekem ez teljesesen szokatlan lessz)azaz bejárós leszek, edzéseim is lesznek, előtte nem volt, és művészetibe fogok járni. a kérdéseim a következők:

-1. mit kell tudnom a gimis életről?

-2. mit kell beszerezni ( szobrász szak és egyébb tantárgyak jelenleg nem tudom milyen tárgyaim lesznek, de anya azt mondta nekem hogy nem lesz sok tankönyvem)

-3. Hogyan illeszkedjek be? ( én nem vagyok beszédes tipus és elég félénk vagyok idegen könyezetben és emberek között)

-4. Elöfordulhat hogy rászoktatnak a parti drogokra, italra, cigire meg egyébb 18-as dolgokra?

Remélem mindent leirtam ami a kérdésekkel kapcsolatos infó, a helyesirásért elnézést kérek, normális értelmes válaszokat szeretnénk kapni, illetve ha lehet életkort is isrjatok :)

És hallotam, hogy az élet ezen szakasza meghatárózó az ember életében, kiváncsi lennék pár érdekes storyra is, ha lehet :)

15/L



2016. aug. 10. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ez olyan dolog amit nem tudsz megtervezni, majd lesz ahogy lesz:) De azért próbálkozhatok válaszolni ha ez megnyugtat:

1. minden közösség más, minden ember más, szóval mindenkinek más a gimis élet, erre nem lehet válaszolni.

2. előre nem várják el hogy tudd mi kell majd, erre való az első óra hogy a tanár elmondja mi kell majd meg hogy fognak működni a dolgok.

3. első nap akkro nem fogsz összehaverkodni még senkivel, de idővel biztos fellazulsz és találsz majd barátokat. Mások is meg lesznek szeppenve, meg alapjáraton nem mindenki az a beszédes nyitott típus, szóval nyugalom nem te leszel az egyetlen. Idővel jön a társaság, hidd el;)

4. ha te nem akarod akkor nem. csakis tőled függ. nálunk az osztályban 12.ben már a többség rendszeresen dohányzott, ivott, néhányan drogoztak is, de én pl sose voltam részeg, egy cigit nem szívtam el és soha nem drogoztam. Szóval ez a te felelősséged, a te döntésed. Ha olyan társaságban vagy akkor lehet megpróbálnak majd belevenni téged is a buliba, vagy akár be is szólhatnak ha nem akarsz csatlakozni, de attól még a te döntésed, ha elég erős vagy akkor tudsz nemet mondani és nem érdekel hogy ezért néhány ember szemében lúzer leszel.

Érdekes storyt csak így a levegőből nem tudok, de ha konkrétabb kérdésed van/ hosszabban akarsz beszélgetni, akkor privátban szívesen:) 19l

2016. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1) Mivel én is idén kezdek majd egy vidéki művészeti szakgimiben, így az első kérdésre sajnos nincs túl sok információm. Csak olyasmivel szolgálhatok, amit már biztosan hallottál és minden középiskolára egyformán érvényes. Az első év és azon belül az első három hónap nagyon meghatározó a tanárok szempontjából. Az elejétől fogva oda kell majd figyelned minden tanulmányodra, akkor is ha 8-ban már vetted, mert gyorsan elkönyvelnek, hogy ilyen meg ilyen tanuló vagy és ebből a bekategorizált szerepből már nagyon nehéz kimászni. A másik amire oda kell figyelned, hogy az általános iskola utolsó évében te voltál a legidősebb, ezzel együtt volt egyfajta tekintélyed a fiatalabbakkal szemben. Viszont most megint te leszel a kis pisis elsős, úgyhogy ez vissza fog vetni az önbizalmadból.


2) Legkésőbb az iskola első hetében biztosan részletesen tájékoztatni fognak a tankönyvek mellé beszerzendő anyagokról, de előbb is megkeresheted például a szaktanárodat ezzel kapcsolatban. Mivel a Kisképző nem alapítványi iskola így nem fogják elvárni, hogy a horribilis összegű alapanyagokat te szerezd be, de lehet, hogy egy-két formázás/mintázás esetén használatos eszközt kérni fognak. Ezeket majd művészellátókban találhatsz, de ha kérni fognak ilyen téren felkészültséget, akkor biztosan elmondják hol juthatsz hozzá az eszközökhöz. A szakmai óráid között biztosan lesz majd mintázás, formázás meg gipsz, esetleg bronz öntés.


3) A beilleszkedéssel valószínűleg kevesebb problémád lesz, mint amennyire számítasz. Önmagában segítő körülmény, hogy a szakodon lévőkkel bizonyos mértékben egyezik az érdeklődési körötök, hiszen ugyan azt választottátok. Másrészt több olyan visszahúzódó ember is lesz, mint te, ez gyakori a 'művészlelkek' között. Az extrovertáltabb osztály-/szaktársaiddal sem lesz szerintem gond, mert még a közvetlen és pörgős művészeknek is átlagnál nagyobb a szociális érzékenysége, ergo nem fognak piszkálni és bunkózni, maximum az lesz kicsit zavaró, hogy nyomulósan barátkoznak.


4) A partidrogoktól nem kell tartanod, kivéve ha valami nagyobb szórakozó helyre mész a barátaiddal. (mindig üvegben kérd az italt, akár alkoholos, akár mentes és sose hagyd őrizetlenül) Viszont saját tapasztalat alapján már kilencedikben is sok lesz a dohányos és természetesen inni is fognak, remélhetőleg mértékkel. Biztosan megkínálnak majd mindenből és lesz majd egyfajta késztetésed a részvételre, hiszen ha lesz egyfajta kívülálló érzeted. Innentől a saját akaraterődtől és erkölcseidtől függ, hogy mit csinálsz és mit nem.


remélem ezekkel az infókkal kicsit segítettem, sok sikert az új iskoládban és mindent bele! ^^ 15/l

2016. aug. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!