Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha egy ismerősöm öngyilkosságr...

Ha egy ismerősöm öngyilkosságra készül vagy az akar lenni és nem teszek semmit ezzel kapcsolatban akkor engem ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy kaphatok ezért bírságot vagy börtönbüntetést vagy akármit? Ez bűnrészességnek számít? A történethez hozzátartozik, hogy már többször azt ígérte hogy meg fogja tenni, de soha nem tett semmit és mielőtt bárki megkérdezné, igen próbáltam/-om lebeszélni. Szóval ha esetleg mégis megtenné van valamilyen törvény azzal kapcsolatban hogy akkor én felelősségre vonható vagyok?

2016. aug. 21. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nem hiszem, mert különben már mégtöbben ülnének börtönben.

Szerintem mindenképpen szólj a szüleinek, hogy nagy gond van vele. Nem muszáj elmondanod mi a baja, csak annyit, hogy bízzanak meg benned.

2016. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyáék sajnos nem is ismerik, úgyhogy nem sok értelme lenne szólni nekik, de köszi a tanácsot! Sajnos nem tudom hogy mit kezdjek vele...
2016. aug. 21. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne a saját szüleidnek szólj hanem az ő szüleinek. Ezt írta az első válaszoló.

Egyébként az illető csak figyelemre vágyik és ezért csinálja ezt veled. Azt akarja hogy foglalkozz vele. Rá kell beszélned, hogy keressen fel sürgősen szakembert. És nem hiszem hogy azzal kéne foglalkoznod hogy téged megbűntetnek-e, sokkal inkább azzal hogy neki segítségre van szüksége, mert amint úgy látja hogy kevésbé hat meg téged az ő fenyegetőzése rögtön csinálni fog valamit, de valószínűleg nem olyat amivel ténylegesen végezhet magával. Te hiába próbálod lebeszélni, semmin sem fog változtatni.

2016. aug. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, max talán akkor, ha direkt te mondod neki, hogy tegye meg, meg még tippeket is adsz hozzá, hogy csinálja..

Nekem is van amúgy ilyen ismerősöm, ő már nem egyszer eljátszotta azt, hogy mondta, hogy most tényleg megy és felvágja az ereit, vagy képeket küldött egy doboz altatóról, vagy arról, ahogy egy kés ott hever a karja mellett, aztán másnapig nem irt, hogy azt higgyem, tényleg megtette és sajnáljam. Aztán közölte, hogy meggondolta magát...Eleinte még én is próbáltam lebeszélni róla, meg aggódtam, hogy talán tényleg meghalt, de rájöttem, hogy aki tényleg depressziós és öngyilkosságra készül, az nem hajtogatja ezt állandóan..Szóval ennek a személynek is már vissza se irok, amikor elkezdi nekem a f4szságait, mert nincs hozzá türelmem. És remélem, nem is fogok ezért börtönbe kerülni.

2016. aug. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyik rokonom bipoláris és egy darabig ő is fenyegetőzött, mindenki oda is figyelt rá, hogy nehogy nehogy aztán egy idő után már egyre kevésbé hatott meg mindenkit az üres fenyegetőzése és aztán többször begyógyszerezte magát, de pont úgy csinálta mindig, hogy valaki utána érjen haza és megtalálja és 3 vagy 4 alkalommal kellett kihívni a mentőket rá. Szóval embere válogatja úgy tűnik.

#3 voltam.

2016. aug. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezért nem büntethetnek meg.

Csak azért, ha mondjuk előtted hurkolja a kötelet a nyakára, lép föl egy székre, rúgja ki maga alól, te meg ott vagy és nem próbálod megakadályozni.

Illetve, ha segítesz neki mondjuk olyannal, hogy altatót szerzel neki, vagy kötelet, vagy segítesz neki fölkapaszkodni az ablakba, ahonnan ki akar ugrani.

2016. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a lelkiismereted tuti nem lesz nyugodt, ha megteszi, mégha mindent meg is tettél...

VISZONT !!!


KÉRJ SEGÍTSÉGET !!! - FONTOS - ÉS EZT NEM EGYEDÜL KELL MEGKÜZDENED !!! - NEki segítség kell!!!

2016. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!