Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Barom osztálytársak ajándékozt...

Barom osztálytársak ajándékozta szorongás, valaki esetleg hasonló köntösben?

Figyelt kérdés
Általános iskolában sokat piszkáltak, ha néha beszéltek is hozzám, alig mertem visszaszólni, mert féltem, hogy valami "rosszat" mondok és kiröhögnek (sokszor történt meg). Emiatt borzasztóan érzékeny lettem, minden kis hülyeséget magamra veszek. A 8. osztályt elvégeztem, örültem, hogy végre megszabadulok tőlük. Na de a középiskola. Ötször olyan idióták közé kerültem be, mint amilyenek a régi osztálytársaim voltak. Gólyatáborban 10 fokban kinyitják az ablakot, cigiznek, ordibálnak a szobámban, bömböltetik a zenét a telefonjukról (mi mást, mint valami mulatós/divatzenét), minden 4. szavuk valamilyen káromkodás. Tipikus helyi menőfiúk, és buta libák társasága. Gyűlölöm az ilyen embereket, nekem ők túl közönségesek, egyszerűek, unalmasak és idegesítőek. Ha szóltak hozzám, (ugyanúgy) nem mertem/akartam beszélni. Nem akarok velük barátkozni, de nagyon félek, hogy megismétlődik ugyanaz, mint általánosban (az egész osztály együtt van, hülyéskednek, csak én gubbasztok ott valamelyik sarokban, és csinálok valamit, hogy ne vegyenek észre, és ne próbáljanak kommunikálni velem), azt pedig már 1000%, hogy nem bírnám még egyszer kibírni. Ezen kívül egész jó emberismerő vagyok, rendes társaságban jól érzem magam, a felnőttekkel, és intelligens(ebb) emberekkel mindig megtalálom a közös szót, imádok beszélgetni/hülyülni velük, csak a piszkálódásra, és a butaságra vagyok borzasztóan "allergiás". Na de csak a gólyatábor alatt 4x nyugtattam ki magam a pánikrohamból, annak örültem, hogy senki nem vette észre. Osztályváltoztatás jutott már eszembe, de arra sajnos nincs lehetőségem. Kértem segítséget tanártól (szerencsére értelmes, segítőkész, és jófej), szülőtől, de ők is csak maximum 1 órára nyugtattak meg, utána megint kezdődött a görcsölés, hogy mégis mi a sza.rt fogok most kezdeni magammal. Nem tudok már normális ember fejével gondolkozni, jól érezni magam, mert mindig eszemben van ez az egész. Úgy érzem magam mint a mosott fo.s, de pszichológushoz/pszichiáterhez nem szeretnék látogatóba menni, habár szerintem úgyis az lesz a vége. Ha ez még számít valamit, pár hete felmérték az érzelmi indexem, az átlag 2-3 közötti érték helyett 8.4-et mutatott a gép (k*rv.ajó). Remélem pár értelmes ember megtalálja ezt a kérdést, és ha időt szakítanak rá, esetleg tudnak tippeket, vagy segítséget nyújtani, azt nagyon megköszönném. Ha valamit rosszul/elírtam, elnézést kérek ^^ 14/L

2016. aug. 31. 12:49
 1/7 anonim válasza:
Szerintem ha van ra lehetoseg akkor menj el magantanulonak , ha nincs akkor jarj el boxedzesekre az ad egy kis onbizalmat es ha beled kotnenek csak bevered az egyiknek a kepet , es nagyon megfognak lepodni hisz lany vagy , tobbe nem csesztetnenek.
2016. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Éreztem már hasonlót, de ennyire kórosat még nem. Én egy eléggé antiszociális figura vagyok, csak annyi külömbséggel, hogy ezt én alakitottam ki magamban. Nincs szükségem barátokra, akik visszatartsanak. De ez nem állapot, amit te csinálsz. A leírtak alapján egy aféle puhány (bocsi) személyiséged lehet, vagyis utálod az erőszakot és nem vagy oda semmilyen erőfitoktatásért. Azok az osztálytársaid, akiket leírtál azok menthetetlenek, kerüld el őket. Ha azt akarod, hogy ne piszkáljanak, akkor egy kicsit keményebbre kell venni a figurát. Nekem bejött. Ettöl nem fognak tisztelni csak talán békénhagynak. De mire is gondolok. Az arcvonásaid soha ne árulják el, hogy te félsz, láttasd azt, hogy megváltosztál. Húzd ki magad, a meggörnyedt testalkat, csak erősitik bennük az ingert, hogy provokáljanak. A hangodban mindig megtalálható legyen a közöny. És ha egyszer oda süllyed a helyzet, hogy kezed akarnak emelni rád, akkor is maradj ilyen, ha könyörögni kezdesz vagy az mondod, hogy ,,Én nem akarok bajt" azzal csak rontasz a helyzeten, légy büszke. (csak ésszerü határok között). Kicsit nehezen hiszem el, hogy nics egy normális osztálytársad sem, akivel lehetne szocializálni. Eszedbe ne jusson, hogy a ,,barátságukért" hagyod magad kihasználni. Légy közönyös!
2016. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tudtam, hogy valamit rosszul írok le:D Ők nem piszkáltak még, egyszerűen csak a gyomrom felfordul attól, ahogyan viselkednek, el nem tudom képzelni, hogy valaki ettől érzi jól magát. Az első nap elszívtak egy doboz cigit, egymást egyáltalán nem ismerő fiú-lány "szeretett" egymásba, engem kértek meg, hogy maradjak le tőlük, ne halljam, hogy mit beszélnek (mintha annyira érdekelt volna). Amúgy köszönöm a válaszokat, a magántanulóvá-válás felé már húztak a gondolataim, majd még meglátom mi lesz belőle, ha végképp nem bírom ki :)
2016. aug. 31. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolkodásban évekkel előttük jársz, meg kell találnod azokat az embereket, akikkel ki tudsz jönni, biztos, hogy van néhány értelmesebb, nyugisabb emberke is abban a közösségben. Megoldás az is, hogy amikor elkerülhetetlen a szituáció, akkor megpróbálsz eljátszani egy szerepet, hogy ne szúrják ki, hogy mennyire taszít a viselkedésük, mert akkor nagyon könnyen céltáblává válhatsz. Próbálj minél több olyan embert magad köré gyűjteni, akivel kijössz és akkor nyugisan ellehetsz a 4 év alatt.
2016. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Harmadik: "amikor elkerülhetetlen a szituáció, akkor megpróbálsz eljátszani egy szerepet, hogy ne szúrják ki, hogy mennyire taszít a viselkedésük, mert akkor nagyon könnyen céltáblává válhatsz" Ez az egyik dolog, amitől a legjobban félek, maszkot nehezen tudok magamra húzni, akármiért is teszem. Ezért váltam ilyenné általános iskolában, mert nem tudtam szerepet felvenni, és megérezték, hogy nem szimpatizálok velük. Ahogy említetted, tényleg onnantól kezdtek el piszkálódni, pusmogni a hátam mögött. Itt még van esélyem, hátha találkozok normálisabbakkal, ha mást nem, másik osztályból keresek majd valakit. Egyébként már jobban vagyok, nem akar szétrobbanni a fejem, valamennyire megnyugodtam. Örülök nem jöttek (még) internetbetyárok, és néztek egy "aszociális szerencsétlennek":D
2016. aug. 31. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Általánosban is azért bántottak, mert érezni képtelen gonoszkodó kegyetlen emberekkel kerültél egy helyre. Ők is ugyan ezt az undorító szánalmas viselkedést látták a szüleiktől, és eltanulták tőlük.


Az ilyen "bulizós" osztálytalálkákra meg pont azért nem érdemes elmenni, mert nyilván ilyenekkel lesz tele. És akkor ezek után mondják, hogy lazulj el, meg stb.... Amikor egyszerűen elviselhetetlen a viselkedésük.


"Remélem pár értelmes ember megtalálja ezt a kérdést, és ha időt szakítanak rá, esetleg tudnak tippeket, vagy segítséget nyújtani, azt nagyon megköszönném."


Azonnal pakolj, és menj haza. Az ilyen bulikat meg felejtsd el!

2016. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, ezt is kifelejtettem... A gólyatábornak vége már, tegnap délelőtt hazaengedtek mindenkit. Bár igazából nem sokat számítana, én már úgy is hazakéredzkedtem/hazaszöktem volna :)
2016. aug. 31. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!