Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szabaduljak a pánikbete...

Korpaszabolcs kérdése:

Hogyan szabaduljak a pánikbetegségbő?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet szabadulni ebből? Az egész azzal kezdődött, hogy ha valahova mentem több száz kilométeres útra előtte egy kicsit rosszul voltam, de ez egyre erősödött, később már rövid távon is hányingerem volt, ezután nem tudtam az iskolába szerepelni, verset mondani, felelni. Ezután még rosszab lett, ha menni kellet valahova valamilyen járművel vizet kellett magammal vinnem, mert olyan hányingerem volt. Mára ez annyira erős lett, hogy nem csak hányingerem van, hanem fulladozom is és, mintha szorítanák a torkom, még az udvarra sem tudok elmenni egy kisüveg víz nélkül,meg, ha háromnál több embert látok hidegen izzadok, hányingerem van és légszomjam is. Van ebből kiút, tizenöt éves vagyok és kezd ebböl elegem lenni, a saját ballagásomon is majdnem elájultam. Sok tanár elmebetegnek titulált. Van ebből kiút? A válaszokat köszönöm.

2016. szept. 18. 00:24
1 2
 1/12 Meechy Darko válasza:
Én is pánik beteg vagyok és szintén 15 éves jelenleg jobban érzem már magam de már egy éve pszichológushoz járok nekem is hasonló tüneteim vannak/voltak az a bajom hogy van egy időszak mikor jobban vagyok van amikor peidg visszajön en is szeretnék már kilábalni ebből az egészből és talán most már jó úton vagyok neked pedig azt tudnám tanácsolni hogy keress fel egy pszichológust azaz egy gyermekpszichiátriát hidd el nagyon jót fog tenni és sok sikert a továbbiakban! :)
2016. szept. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosságon ne is gondolkozz!


Nekem is hasonló tüneteim voltak(vannak).Én először egy pszichológust kerestem fel,aztán a gyermekpszichiátriát,de ott kiderült,hogy szülő jelenléte nélkül nem írhatnak fel semmit.Szóval ugyan azt tanácsolom amit én is csináltam(jó pár éve)csak menjen veled valamelyik szülőd is!


Ne zárkózz el a külvilágtól és a barátaidtól sem!Mert "becsavarodsz" még jobban.Vágj bele valamilyen sportba amit szeretsz az segít valamilyen szinten.

2016. szept. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók!ahogyan az első válaszoló is mondta,nekem is vannak jobb napjaim!ilyenkor általában autótszerelek és biciklizek, attól függ mennyire vagyok jól.
2016. szept. 18. 00:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem a hugom ilyen most ment egyetemre, de itthon ki sem dugta az orrát meg már minden baja volt fulladozott is a pánikbetegségtől. Aztán elment kollégiumba, és hát ott társaság között van az ember stb nem az orvos fog segíteni a problémádon max felír valami erős nyugtatót amitől még rosszabb lesz a helyzet.


Régen pont ezek az okok miatt drogoztam, és nyugtatókat szedtem a nyugtatókkal még mindig nem álltam le teljesen , és amikor elmúlik a hatása rohadt szarúl is vagyok.


A TÁRSASÁG az igazi orvosság rá, beszélgetések , ismerkedések..mert egyébként tényleg becsavarodsz sajnos én is haladok e felé, de tudom mi a megoldás. Vannak az embernek ilyen mélypontjai.

2016. szept. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Írtad,hogy sok tanár elmebetegnek titulált stb.Az osztályfőnöködnek beszélj róla,mert akkor tudni fog a problémádról és ha rosszul vagy akkor megkéred,hogy pár percre engedjen már ki a folyosóra vagy az udvarra stb ,amíg jobban nem leszel.A patikában lehet kapni citromfű teát az enyhén nyugtat vagy macskagyökér kivonatot.

Amikor rosszul vagy hallgass zenét és próbáld elterelni a gondolataidat.Hányingerre a legjobb a gyömbér vagy a gyömbéres Verbena cukorka.


A 4-es válaszoló írta,hogy emiatt drogozott.A drog nem megoldás rá.Jó aláírom néha segít,de sajnos eléggé alattomos és a legtöbb esetben felerősíti a tüneteket.Szóval egy 15 éves gyereknek nem ajánlom! sőt senkinek sem!

2016. szept. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Az osztályfőnököm egy elmebeteg, iskolaváltáson gondolkodom! De még nem tudom hova menjek.
2016. szept. 18. 01:29
 7/12 anonim ***** válasza:

A volt osztályfőnökömről nekem is ez volt a benyomásom(és másnak is).Aztán elbeszélgettem vele,normális voltam vele és kiderült,hogy normális csak a diákok genyóskodtak vele."Amilyen a mosdó olyan a törölköző" felfogása volt :)

Elmondtam neki,hogy mi a problémám és amiben tudott segített.Szóval egy próbát megér.

Szerencsére én a "legköcs*gebb" tanárral is jóba vagyok.Jó a beszélőkém és megadom a tiszteletet.



Oké nem ismerem az osztályfőnöködet,hogy milyen a viselkedése.De az iskolaváltás nem lenne rosszabb?Új környezet,beilleszkedés,idegen emberek nem hoznák rád a rosszulléteket?A vége az lenne,hogy nem bírod elviselni

és otthagynád az iskolát szakma/érettségi nélkül.

2016. szept. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sok lett a szóismétlés már mindegy.
2016. szept. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves hetedik válaszoló!idáig ebbe a suloba három napot jártam, szóval, ha váltok most váltok, amúgy meg ez az ember szóra sem érdemes, mert amikor rámjött a rosszullét megpofozott.
2016. szept. 18. 01:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Szóltál valakinek erről?
2016. szept. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!