Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 21 évesek - Hogy birkóztok...

21 évesek - Hogy birkóztok meg a felnőtt élettel? Mihez kezdtetek érettségi után? Elégedettek vagytok a jelenlegi életetekkel?

Figyelt kérdés
Mit terveztek a jövőben?

2016. szept. 24. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Én épp diploma előtt állok, már csak egy év. De utálom és szerintem hülyeség volt belemennem ebbe a dologba. Most épp angolul tanulok és szerintem diploma után elkezdek valamit dolgozni itthon, aztán 1-1,5 év múlva félretett pénzből kimegyek külföldre dolgozni, mert nem látom jelenleg értelmét annak, hogy itthon maradjak.

Amúgy nem én baromira elégedetlen vagyok az életemmel jelen pillanatban, 22 vagyok.

2016. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld. Itt sem számít a plusz-minusz pár év. Említeni akartam.
2016. szept. 24. 14:53
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Kb 2 éve végeztem a sulival, autószerelő vagyok. Volt egy munkahelyem ami egy év után bedőlt és és a főnök azóta is tartozik 200 ezerrel plusz egy kocsival. Három hónapja vagyok a mostani helyemen, mondjuk a fizetés lehetne több,de idővel sokat fog emelkedni az is. Szóval nem olyan borzalmasan rossz az élet.
2016. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Én érettségi után elvégeztem egy BSC-t, majd egy arra épülő MSC-t, mellette dolgoztam. Végzés után a diplomámnak megfelelő munkakörben helyezkedtem el, akkor is és most is elégedett vagyok az életemmel. Nincs mondjuk saját autóm vagy lakásom, de nem is volt tervben, jól meg vagyok nélküle. A felnőtt élettel megbírkózást kb BSC vége felé kezdtem el érezni, hogy nem egyszerű, de valahogy szépen átcsusszantam bele. Talán az segített, hogy már érettségi évében is dolgoztam, így nem volt éles váltás. N/26
2016. szept. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem a korodtól, vagy egy-két papírtól válsz felnőtté. A felnőtté válás egy folyamat, van aki sose ér a végére. De ha felnőttként viselkedsz (úgy gondolkozol és cselekszel), akkor elmondható rólad, hogy érett vagy. Elég érett arra, hogy bármikor újra gyermek lehess - mégha csak egy időre is.
2016. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez természetesen így van, kedves ötös. Csak kíváncsi voltam, hogy mások hogy indultak el a nagybetűs élet felé. természetesen nem a kor határozza meg a felnőttséget, hanem a gondolkodásmód és a felnőttként való felelősségteljes viselkedés. Ez igaz. Sajnálom a félreértésért.
2016. szept. 24. 17:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

hát én úgy voltam,hogy felvettek egy főiskolai képzésre,de féltek elmenni,és nem mentem,hanem technikusi évben maradtam az "iskolámban",de nem sikerült elvégezni,és most gyorsétteremben dolgozok,az egészségem egyre szarabb és a kedvem is.Úgy érzem magam,mint egy halott ember,vagy mintha már tök öreg lennék.


20/L

2016. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*féltem
2016. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jól van, hát eléggé elrontottad. Én pedig legalább annyira, mint te. Mindenesetre aranyos lány vagy, szóval ne aggódj. Remélem, minden rendben lesz. Végül is, az is munka.
2016. szept. 24. 23:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
20 vagyok, eddig egész jól, bár zökkenők vannak. Sajnos hülye voltam, és kirútak az egyetemről, amit amúgy szerettem, ha minden igaz, jövőre megyek vissza vagy oda, vagy másik egyetemre de ugyanarra a szakra, ezt semmiképp nem akarom feladni. Most dolgozom teljes állásban, jövőre maradnak megint a diákmunkák egy ideig. Együtt élek albérletben a barátommal, szeretjük egymást, ez nagyon nagy pluszt ad. Elégedett vagyok az életemmel, persze jobb lenne, ha nem rúgtak volna ki, de így legalább önállósodom picit, félrerakok valamennyi kis pénzt a jövőre. A munka mondjuk nem a legjobb, de rosszabb is lehetne. Felkelni utálok, de ha azon túl vagyok, akkor már szépnek látom az életemet. Bár sokszor nagyon fáradt vagyok, új még, hogy heti 5 nap dolgozni kell 8 órában. 20l
2016. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!