Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tanulás Japánul?

Tanulás Japánul?

Figyelt kérdés
Szóval, tervezném a kiköltözést Japánba, miután megtanultam a Japán nyelvet (Ha lehetséges). Azt is tudom hogy vizum kell vagy egyetemet kijárnom, na hát én az utóbbit választom ! De most az lenne a lényeg, hogy hogyan tudnák online megtanulni Japánul? Hisz errefele nincs tanár ... Úgy is jó ha angolul van az egész és úgy tanulom a Japánt (9/10 vagyok angolban) ... Válaszokat előre is köszönöm!!

2016. okt. 15. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2016. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát azért köszönöm szépen, linket küldtél vidihez de maga a vidiben beszélő ember nem gondolja komolyan :/
2016. okt. 15. 21:25
 3/13 anonim ***** válasza:

Van egy magyar hölgy, aki tanít skype-on át japánt, és vannak a youtube-on ingyenes videói is:


https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A/vid..


Itt a gyakorin is fellelhető, szokott írni ide. Beszélgettem már vele és tanulgatok videóiból. Összeszedett, hasznos videói vannak, skype-on pedig állítólag módszeresen és oldottan, játékosan tanít, kedves hölgy.


Haladó szintű japánból, eredetileg angol nyelvtanár.


Szerintem megér egy próbát.


De pl ezen felül lehet ismerkedni japánokkal, és mindenféle anyanyelvűvel és barter-ezni egymással egymás anyanyelvét tanítva több nemzetközi webodlalon is, pl

italki.com


Az alábbi ingyenes magyar könyvtárból pedig letöltheted Hidasi Judit japanológus prof.asszony pár könyvét, Japánbeli tapasztalatairól, élményeiről. És írt kezdőknek való japán tankönyvet is magyarul (lehet h mást is írt, nem tudom). A japán kultúráról itt keress rá:

mek.oszk.hu

2016. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
(Másnál is rengeteg fölös szóközzel jelent meg az előző hozzászólásom? Nem értem, mi okozta a technikai hibát...)
2016. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő :

A legjobb válasz amit Gyakori kérdésen kaptam !!:D Ennyi segítség bőven elég lesz hogy már azért elég jól szinten megtanuljam :) Zöld pacsi :D

2016. okt. 16. 08:35
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Ki szerint vagy 9/10 angolból ? Én azért megkérdeznék egy anyanyelvi beszélőt is. Sokan csak hiszik, hogy jók, miközben Pákó szintű akcentusuk van. A magyar nyelv hangjai csak kis mértékben fedik az angolét ! Japánul megtanulhatsz közép vagy felsőfokon, de Japánban más anyanyelvi szinten tud. Ki se menj jó egyetem vagy szakma nélkül. Saját honfitársuk közül is tudnak képzetlent felvenni. Egyébként is saját honfitársaikat preferálják minden téren. Nem véletlenül Japánban a legalacsonyabb a bevándorlás aránya. Jól is teszik, hogy nem akarnak kevert nép lenni.
2016. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Először is Mrs.Utolsó, már beszéltem skype-on amerikai angol haverjaimmal (szinte egész nap), és mondták is hogy nagyon jó az angolom stb... stb.. Ne is menjek ki? Miért? Te mondod meg? Na kérem szépen, még van egy jó pár évem, és szépen megtanulom, irány az egyetem és kész ... Na és most, ha igen ha nem megbocsájtasz, ment a piros pacsi
2016. okt. 16. 17:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekelne, hogy milyen rendszer szerint vagy 9/10 angolból. 9 pontod lett a szódolgozaton, vagy mi?


Ha Japánba szeretnél menni - ösztöndíjjal, vagy munkavállalói vízummal -, akkor érdemesebb a japán nyelv helyett (vagy mellett) egy versenyképes szakmát megtanulni magas szinten. Mérnököknek pl sokkal többféle ösztöndíjlehetőség van, mint japán szakos hallgatóknak. Ennek az az oka, hogy Japánban a szakképzett munkaerőt preferálják - japánul beszélő, ámde semmihez nem értő bölcsész van ott is, nem kell importálni.


Van olyan ösztöndíj, amivel gimnázium után ott tudod kezdeni az egyetemet, erről itt olvashatsz bővebben:

[link]

(Pl ehhez sem kell tudni japánul, tehát érdemesebb a többi tantárgyadra fókuszálni, mert azon is múlik a felvétel!)


Summa summarum: el kell dönteni, hogy mit szeretnél - megtanulni japánul, vagy kiköltözni Japánba. A kettő nem feltétlenül egy időben fog megtörténni, és a kiköltözéshez nem biztos, hogy a japán tanulás a leggyorsabb út.

2016. okt. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak is :3
2016. okt. 17. 12:34
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

"Ne is menjek ki? Miért? Te mondod meg? Na kérem szépen, még van egy jó pár évem, és szépen megtanulom, irány az egyetem és kész ... Na és most, ha igen ha nem megbocsájtasz, ment a piros pacsi"

Nem én mondom meg, hanem a japánok. Nem mehet ki oda akárki lakni. Nem úgy van az. Nem Ausztria vagy London az. Verseyképes végzettség nélkül hiába beszélsz japánul. Ott mindenki beszél japánul és nálad jobban. A piros pacsira magasról teszek. Nem vagyok ovis. Te viszont inkább ovisra hasonlítasz. Érthetlen, naív és beképzelt vagy. Még mindig nem tudjuk mi alapján képzeled magad 9 / 10 angolosnak. Majd ha írsz 90 %-os c2 angol nyelvvizsgát, ráadásul minőségit, akkor valóban ilyen angolos vagy. Egy amcsi barát persze, hogy megdícsér. Egy nem barát már nem biztos.

2016. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!