Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyenek normális...

Hogyan legyenek normális barátaim? Hogy legyek népszerű a társasági életben?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy sokáig volt egy népszer barátnőm, aki által sok barátom lett, de azonban vele összevesztem és most már csak nagyon kevés barátom van, az is csak osztályból :(. Egy ideig a "tiniribik" közé tartoztam, de ezt az énem már egy jó ideje magam mögött hagytam. Amikor felhagytam ezzel az "életformával", akkor elfogytak a barátaim... Mindenki azt mondta, hogy megváltoztam, pedig én jól tudtam, hogy nem megváltoztam, hanem visszaváltoztam... Akik most a barátaim, de őket sem tekintem igazi barátaimnak, mert a barátságunk csak nagyon felszínes (gondolok itt arra, hogy nem vagyunk egymással túl bizalmasak nem mondunk el egymásnak mindent, nem állunk ki egymás mellett, csupán együtt lógunk és beszélünk, más szóval csak a látszata a barátságnak). Az a helyzet hogy a mai világban már ha nem márkás ruhákban járok, nem a legújabb telefonom van, nincs a zsebemben mindig min. 1000 Ft akkor már szar vagyok, meg lúzer... Nem vagyok ilyen, mert nekem nem a márka a lényeg, nem a legjobb telefon és a pénz. Beelégszem a jóval is, nem kell a legjobb. Az a bajom hogy nem tudok ezek miatt normális barátokat találni, mert vagy tiniribikkel vagyok körülvéve akik lenéznek, vagy velem van valami baj és nem tudok haladni a korral... Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék normális barátokat találni, olyat aki nem ilyen, mint amit előbb leírtam ? Van-e még valaki velem egykorú is ilyen vagy hasonló helyzetben? Ha volt valaki hogyan jutott ki ebből a helyzetből ? Hogyan tudnék beilleszkedni, már ha egyátalán szükség van erre, Hogyan legyek népszerű? Hogyan tudnak elfogadni az emberek? Ha valaki ilyen helyzetben van, kérem írjon ! 13/L

2016. nov. 14. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor elkezdtem olvasni a kérdést, azt hittem olyan 17 éves lehetsz....

Erre b*meg 13??! Tiniribik??!

13 évesen hagyjad már...

2016. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, megcáfolnám az elsőt, az általad leírt tiniribi kategória a 13-16 évesek közt van főleg. Aztán reménykedjünk benne, hogy lassacskán valamennyire elkezdenek érni.

A hasonló embereket úgy tudod magad köré vonzani, ha kategorikusan és hajthatatlanul kitartasz amellett, amit fontosnak tartasz.

Egyébként gimiben már jobb lesz, illetve ott tiszta lappal fogsz indulni :)

2016. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2


#1 vagyok, szerintem félreértettél :)

Én is úgy gondolom, hogy a "tiniribik" a 13-16 éves kategória, de kérlek értelmezd a kérdést...

Ő most 13 éves, és már volt "tiniribi" ;)

2016. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából az hogy tiniribi lehet hogy erős, mert nem buliztam meg nem jártam ki este meg semmi különös, csak annyi hogy elhanyagoltam a tanulást, elszállt az agyam (gondolok itt arra, hogy sokat veszekedtem a szüleimmel...) Tehát inkább úgy fogalmaznék, hogy volt egy "zűllött" korszakom vagy valami ilyesmi... Köszönöm a válaszokat :D
2016. nov. 14. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdések első pár sora megválaszolja a kérdést. Leírtad a pontos menetét annak, hogy hogyan legyél népszerű, legyél olyan amilyen akkor voltál amikor népszerű voltál. Viszont ha nem feltétlenül népszerű szeretnél lenni,(legjobb tudomásom szerint a népszerű embereknek nincsenek olyan barátai amiről te beszélsz) akkor tedd amit szeretnél amit helyesnek gondolsz elégedj meg a haverokkal akik most vannak(amikor voltak "barátaid" azok sem voltak különbek nem voltak igazi barátok csak haverok különben nem hagytad volna el) igazi barátja az embernek csak pár lesz egész életében megéri megvárni amíg eljön(és már csak akor fog feltűnni mikor rég barátok vagyok). Ez a megváltoztál ellenérv annyira béna. Mi van akkor ha megváltoztál? Egész életedben olyannak kéne lenned mint 12 évesen voltál? Dehogy az alapján amit leírtál te a hasznos irányba változtál mert aki 12 évesen elhanyagolja a tanulást kis százalékben folytatja pozitívan a tanulmányait(ami szintén ritkán kifizetődő). Néhány éve találkoztam egy mondással ami megértette velem ezt a helyzetet visszatekintve:

Azok a gyerekek akiknek a legjobb fej szülője volt lettek a legnagyobb trógerek.

Legjobb fej aki megad mindent a gyereknek amit akar és igazából nem szól bele az életébe és blabla.

22/f

2016. nov. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és a tanácsod :)
2016. nov. 15. 16:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos az a helyzet, hogy visszanéztem itt gyakorin a kérdéseim és hihetetlen, miket írtam, pedig csak fél év telt el O.o... Egyébként a kérdésem kapcsán: Igen, utolsó, teljes mértékben igazad volt... Egy csomó-csomó barátom lett, akik habár nem népszerűek, nagyon kedvesek és elfogadnak. Az osztályban maradtak a felszínességek, de jó is ez így. Elnézve a régi népszerű "barátaimat" nagyon örülök, hogy nem folytattam a velük való barátságot... Ők már isznak, cigiznek éjszaka kint vannak, amilyen befolyásolható vagyok engem is magukkal rántottak volna :/ Most már mindent megértettem :D
2017. máj. 6. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!