Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Temetésre beszéd?

Temetésre beszéd?

Figyelt kérdés
Pár hete meghalt a barátnőm. Ő volt életem szerelme. A temetésére beszédet kellene írnom, de nem tudom, hogyan álljak hozzá. Segítene valaki?

2016. dec. 2. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Előszór is nagyon sajnálom rendkívül nehéz lehet.

Szerintem kezdésnek kezdj el egy amolyan sablont, hogy milyen remek ember volt, mit szeretett benne mindenki. Esetleg egy finom vicces emléket is ossz meg.

Majd ezek után szerintem be fog indulni az agyad és a szíved és menni fog. Akár írd újra az egészet átszellemülve.

A lényeg, hogy ne a fájdalomra mutasson a beszéded hanem arra, milyen remek ember is volt. Próbáld meg úgy megírni, hogy ne sírd el magad közben majd.

Az egyházi sablonokat szerintem kerüld el messzire.

Azt ne feledd el, hogy erre te vagy a lehető legalkalmasabb személy.

2016. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogadd őszinte részvételem! Rettenetes lehet neked, remélem sikerül majd kiheverned!

Kezdésként mond el, hogy milyen ember volt. Hogyan viselkedett másokkal, milyen természete volt.

Mesélj el pár közös élményt, hogy miért szerettél belé. Itt mondjuk elég esélyes, hogy elsírod magad. Ami persze nem szégyen, ne érts félre.

Az egyházi dolgokba tényleg ne menj bele.

2016. dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Someone Alone ***** válasza:

Részvétem.

Szerintem azzal valamilyen szinten könnyítesz magadon, ha a szövegbe beleírsz néhány olyan dolgot, amit még el szerettél volna mondani a barátnődnek. Ha ezek esetleg olyan dolgok, amik nem tartoznak másokra, akkor hagyd figyelmen kívül a válaszom.

2016. dec. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a beszéd elején kit szólítsak meg? pl hogy Kedves..xy.....
2016. dec. 4. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!