Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mivel fejleszthetem a beszédké...

Mivel fejleszthetem a beszédkészségemet?

Figyelt kérdés
Egy félénk 14 éves fiú vagyok, sokszor amikor társaságban vagyok, akarok mondani valamit, és rosszul jön ki a szó, pl "s" helyett "sz"-t mondok, és emiatt gúnyt űznek belőlem, és rosszul is érzem magam emiatt egy kicsit.Mit tudnék ez ellen tenni?Nem volt mindig ilyen.

2016. dec. 18. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne mondd, hogy utca végén sarok. Járj sokat társaságba, majd oldódsz. De ha alapvetően ilyen típus vagy, akkor sosem leszel a társaság középpontja, nagy mókamester.
2016. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pösze, félreértés ne essék. Csak néha rosszul mondok valamit.
2016. dec. 18. 21:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, persze.Nem is akarok a társaság középpontja lenni, csak megoldást találni erre.Egyébként köszi a választ!
2016. dec. 18. 21:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Neked nem a beszédkészségedet kellene fejleszteni, hanem az önbizalmadat növelni.

Egyébként ha megszólalsz, akkor beszélj lassan és megfontoltan, akkor nem fogsz hülyeségeket is mondani. (Szerintem ilyesmi sokakkal előfordul, ha éppen idegesek, rajtuk kívül meg azok szoktak így félrebeszélni, akik hadarnak. -> nálad az a baj szerintem, hogy ha meg kell szólalnod, akkor idegessé válsz (abból gondolom, hogy félénk vagy))

2016. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, a magabiztos felnőtteknek is sokszor megbotlik a nyelvük. Ne érezd rosszul magad, ha gúnyolódnak, csak mosolyogj és engedd el a füled mellett. Ha te nem csinálsz ügyet a dologból, akkor a többiek sem fognak. :)

Nem kell izgulni, csak vegyél egy nagy levegőt, gondold át, mit akarsz mondani, és szép nyugodtan mondd ki. Ne görcsölj azon, mit fognak szólni. :)

2016. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 2-es, nagyjából igazad van, de sokszor úgy érzem, hogy muszály mondanom valamit, és ilyenkor vagy rosszul mondom ki a szavakat, vagy mondok valami béna poént, és tudom hogy emiatt hülyének néznek, és később meg már bánom, hogy megszólaltam, és azt se tudom miért akartam megszólalni, és igazából már a végén én nézem le magam, mert tudom hogy nem ilyen vagyok.. A pillanat hevében, még ha tudatomban is lenne ez, akkor is mondanék valamit szerintem, de később majdnem mindig megbánom, kivéve ha éppen sok önbizalmam van, mert olyankor nem szoktam hülyeségeket beszélni. :)
2016. dec. 19. 21:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah, és 3-as, én sajnos olyan vagyok, hogy egyszerűen nem tudom figyelmenkívül hagyni másokat amiket mondanak, és valamiért mindig a szívemre veszem.. egyszer még régen 4 éve azért hagytam abba a sportot amit szerettem, mert féltem mások véleményétől, és mivel volt egy csapattársam, aki állandóan kritizált, és beszólogatott a teljesítményemmel kapcsolatban, ezért léptem ki..nem tudom hogy ez beszariság-e, de olyan dolgoktól kezdek el remegni, hogyha egy idegen beszól.. és hát na.. könnyű azt mondani, hogy hagyjam figyelmen kívül,amit mond, de ha gúnyosan lenéznek, nekem az lehet mást jelent mint másnak. Egyébként köszönöm a válaszodat, megpróbálom majd azért. :D
2016. dec. 19. 21:54
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsi srácok hogy már egy picit eltértem a valódi témától, de hogyan tudnék ezellen tenni?Ha edzenék is, és vállas lennék, szerintem ugyanolyan érzékeny lennék ezekre a dolgokra, vagy talán nyernék önbizalmat, és akkor már más lenne?
2016. dec. 19. 21:56
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom hogy baj-e az, hogy bénábbnak tekintem magamat kb mindenkitől? Ez normális, vagy ez rendellenes?
2016. dec. 19. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!