Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha az ember visszaszól annak,...

Ha az ember visszaszól annak, aki beszól neki, akkor kevésbé rosszul érzi magát, mint ha nem?

Figyelt kérdés
Mert alapból egy-egy beszólás egy ideig, egy vagy több napig bánthatja az embert, legalábbis engem, nem tudom, másokkal ez hogy van. Még nem nagyon szóltam vissza, nagyon jóhiszemű és konfliktuskerülő vagyok, és sokszor már a beszólás felismerése is nehéz számomra, annyira illogikus, értelmetlen dolognak tűnik mások bántása, és valójában értelmetlen is, amit mondanak, egyáltalán nincs igaza a másiknak, sőt, általában pl. pont a buták hülyéznek le másokat ilyenkor, a lusták oltják a szorgalmasakat, stb. Bár tudom, a rossz emberek számára jó dolog valamiért mások bántása. Eddig nem is voltam ilyen közegben, ahol ilyen emberek vannak.

2016. dec. 23. 00:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Volt egy durva megalázás ami legalább egy évig naponta kísértett. Depressziós/pánikbeteg meg stb voltam ezért tartott olyan soká feldolgozni.

Manapság helyzetfüggő, ha egy ember szól be akkor is próbálom ignorálni vagy rövidre zárni egy "kabbe"-vel, ha egyszerre többen szólnak be akkor még inkább ignorálom.

Néha a visszaszólás még nagyobb konfliktust generál ami jobban megmarad az emberben, helyzetfüggő h mikor érdemes visszaszólni.

2016. dec. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem bantasbol mondom, de kerlek mondd el, h eddig hol voltal te olyan közegben akik nem szologattak be? Ez szamomra alap dolog, mindenhol veszolsz mindenkinek, testverednek, barátodnak, a hulye irritáló osztalytarsadnak, stb. Nem csak kritizáló beszólások vannak. A legtöbbet poénból mondom. Es a hulye gondolja komolyan a beszolasokat. Akik beszólnak neked es nem viccből azt le kell sz@rni, ha nem kepes normálisan elmondani a bajat (ha egyaltalan van neki, mert lehet h csak baromira unja az agyat). Hany eves vagy? Mert lehet h korodat nem ismerve rosszul mertem fel a helyzetet.
2016. dec. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rossz kifejezést használtam, ami jóindulatú, azt nem nevezném beszólásnak, és értelemszerűen nem bántja az embert. Ezek szinte mind olyanok, amikor a másik megpróbálja lealacsonyítani, fikázni a másikat. Vannak emberek, akik szinte mindig ilyenek (miközben magukat nagyon jónak próbálják folyton beállítani, vagy áldozatnak). Sokszor hülyének próbálják beállítani az embert. Az egyik testvérem is tipikusan ilyen ember, de erre csak felnőtt koromban jöttem rá. A suliban normális volt a legtöbb ember, meg ezt valahogy nem vettem észre, de itt a munkahelyen kb. minden 4. vagy 5. ember ilyen. Aki egyszer beszól nekem, annak már nem is köszönök, ha lehet. Ezért is hülyeség beszólni, hisz csak a munkaviszonyt rontja el, ennyi eszük nincs. Az irritáló osztálytársammal inkább nem beszéltem, a családtagjaimmal nem szoktam sokat diskurálni, hülyéskedni, közeli barátaim sincsenek.
2016. dec. 23. 08:39
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. Ki az, aki beszól? Milyen szándékkal? Milyen helyzetben? Mit mond? Milyen gesztusok kíséretében? Ha egy jóbarátod szól be valamit sörözés közben mosolyogva, normális gesztusok kíséretében, az valószínűleg csak ugratás, és a célja a hangulat oldása. Visszaugratod ilyenkor valamivel, röhögtök egyet, azt kész.


Nem ugyanaz, mintha mondjuk a főnököd szól be komoly pofával az asztalodra támaszkodva és összehúzott szemöldökkel különböző jelzőkkel illet. Ilyenkor azt kell mérlegelni, hogy mi éri meg jobban: hallgatni, és lenyelni a békát, vagy visszaszólni, és böngészni az álláshirdetéseket.


Megint más, ha sétálsz a járdán a barátnőddel/barátoddal, és mondjuk egy részeg alkoholista csöves beszól, hogy a csajodnak milyen jó a s*gge, te meg mennyire szarul nézel ki (megtörtént eset). Ilyenkor a legjobb, ha

- vagy tudomást sem veszel róla, és elsütsz valami poént a barátnődnek, például, hogy "azt hiszem, féltékeny leszek arra a piás görög istenre". Ekkor teljesen lepattan rólad a beszólás, nevettek egyet, aztán sétáltok tovább, mintha mi sem történt volna.

- visszaszólsz valamit, mondjuk "aki ennyire menő, az már csak tudja", vagy "álmodozz csak lúzerkém". Ekkor is lepattan rólad a beszólás, mert visszaszóltál olyan módon, hogy azt nem vetted magadra. (Bár ilyenkor megvan az esélye, hogy esetleg inzultálás, esetleg tettlegesség lesz a csöves sértett önérzetének eredménye.)

2016. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi idegesíti jobban a másikat! :D


Ha a visszaszólás, akkor ezerszer is visszaszólok, addig savazom amíg sírva könyörög hogy hagyjam abba :)


De van az a típusú provokatív, nem túl profin beszólogató ember, aki csak keresi a bajt, észre lehet venni, hogy csak felb-ni akar.

És ilyeneknél van hogy az a legjobb, ha csak legyintesz egyet, megmosolygod, és hátat fordítasz neki. :)

Agyvérzést tudnak tőle kapni! :D

2016. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

" Aki egyszer beszól nekem, annak már nem is köszönök, ha lehet."


Na ezzel vagy a szintjére süllyedsz, vagy saját magad semmisíted meg.

Pont hogy úgy kell tenni, mint ha semmi nem történt volna, ugyanúgy kedvesen köszönni, beszélgetni vele, ezzel érezteted vele, mennyire jelentéktelen senki, mennyire kevés ahhoz, hogy megbántson.

Keresni kell a társaságát, beszélgetni vele, kiismerni a gyenge pontjait, és időről időre visszaélni ezzel, és rommá alázni a legdurvább pillanatokban.

Mert azért adósnak maradni sem szabad. :D

De nem durván, nem direktben sértően, csak így poénból.

Ha elröhögöd, az alapot teremt arra, hogy továbbra is beszélgessetek, így újra alkalom nyílik rá, hogy becinkeld.

Így szépen felőrlöd, és megtanulja, hogy rossz fát hugyozott le.

Emellett pedig leteszed a névjegyed a közösségben, és nem a boxzsákot fogják benned látni, hanem azt, akivel nem jó rosszban lenni. :)

2016. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ez nem rosszindulat, csak aki ilyen ember (hisz aki csak egyszer is ilyen bunkó, az ilyen ember), azzal már nem szívesen beszélek, és kész. Bár szerintem az is bánthat valakit, hogy más még csak nem is köszön neki. Kösz, nem akarom az ilyen embereket megismerni, csak hogy savazhassam.
2016. dec. 23. 08:57
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy akivel 10 éve jó barátok vagyunk, az megengedheti magának, hogy néha odabökjön egyet viccből, és ugyanígy fordítva. Viszont vannak olyan tökfejek, akiknek mindössze 3 nap alatt kialakult egy kép a fejében, és elkezdi ezt a képet köpködni, gyalázni. Az ilyen ember szavaiban nem érdemes ésszerűséget keresni. Ugyanis, ha valóban ismer valaki téged, az nem fog megbántani, feltéve, hogy jóban van magával. Ha pedig nem ismer, és építő jellegű kritikát fogalmaz meg, akkor máris zöld utat nyert a barátság, mivelhogy tiszta szándékkal közeledik, nem fog stresszelni a jelenléte. A legrosszabb lehetőség (ebből sok van itthon) zéró önismerettel rendelkező egyén, aki téged sem ismer és vagy felnagyítja a negatív tulajdonságaidat, vagy a sajátját vetíti rád és azt hangoztatja. Az ilyen emberrel szemben a logikus érvelés, szavaid nem jutnak el a tudatáig, a legbölcsebb tanácsodon is csak vihognak, és kiparodizálják. Egy biztos, szeretnek idegesíteni, és akkor érzik jól magukat, ha látják, hogy szavaik célba értek. Ez egy nagyon primitív mechanizmus. Az alábbi linken letölthetsz egy könyvet, amiben bővebben kifejtik, és nagyon jó gyakorlati tanácsokat is tartalmaz.

[link]

2016. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#2 Normális emberek nem szólogatnak be egymásnak. Sem a szülő a gyereknek, sem a gyerek a szülőnek, sem a barátok egymásnak. Értelmetlen szidni egymást. Nem esik jól csúfolni a másikat vagy épen káromkodni. Ha pedig mondjuk neked szólnak be, és rá se figyelsz, akkor minek volt a beszólás? Tök fölösleges. Nem tudom miért akarják így viccből megbántani egymást az emberek, amikor kb. azon halálosan megsértődnek, ha egy barát nem köszönti föl a másikat. Mert ha szabad beszólogatni (viccből), akkor nekem szabad nem köszönni senkinek. Akkor ezentúl nem köszönök senkinek, és nem fogok senkivel kezet, és nem köszöntöm fel, és nem leszek illedelmes sem. Mert ha beszólni szabad, akkor ezeket ugyan miért ne? Hiszen különösebben úgysem okozunk ezekkel kárt a másiknak.
2016. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igazat adok a 2-esnek, és szerintem aki nem így látja, annak egyszerűen túl primitív az agya.

Vagy genetikájánál fogva, vagy túl kevés inger érte, és nem fejlődött ki rendesen.

2016. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!