Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az igaz, hogyha valakinek...

Az igaz, hogyha valakinek nincs soha konfliktusa a környezetével akkor az illető jellemtelen ember?

Figyelt kérdés
Ès hogy minél gyakrabban keveredik összetűzésbe valaki a környezetèvel annál erősebb jellem?
2017. jan. 8. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Minden embernek van jelleme. A jellem maga semleges fogalom, a konfliktuskerülés vagy béketűrés is jellem. Sőt, sokszor sokkal nagyobb erőt sejtet, ha valaki kiélezett, paprikás helyzetben is nyugodt képes maradni, mintha összeveszik fűvel-fával apróságokon.


Amire te gondolsz, szerintem azt az "erős személyiség" fogalom takarja. Nem feltétlenül pozitív, mert magának a személyiségnek sok önző, negatív vonása van.

2017. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát attól szerintem nem erős egy ember, hogy folyamatosan összetűzésekbe keveredik (bár ez szerintem attól is függ, hogy milyenekbe).
2017. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az ilyen életbölcsességeket azok az emberek találják ki, akik nem képesek a társadalmi normákat betartani, állandóan keverik a szart, mindig problémájuk van valakivel vagy valamivel.

Attól, hogy nincs folyton valami kinod a többiekkel, még nem leszel jellemtelen.

2017. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én engem mindenki szeret, nincsenek konfliktusaim, mégsem vagyok jellemtelen.

Szóval nem igaz.

2017. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem erősebb jellem, aki az élő fába is beleköt, hanem egy összeférhetetlen bunkó.

Elég átlátszó a köcsögséget erénynek beállítani.

2017. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ha valakinek nincs konfliktusa a környezetével, akkor mind ő, mind a környezetében élők kompromisszumkészek.
2017. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az előző gondolatmenetét folytatva: vagy túlságosan behódolók, lojálisak. Így valóban nincs konfliktusa, de ki tudja, hogy a színfalak mögött mit ügyködik...
2017. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem jellemtelen, csak szolgalelkű.
2017. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!