Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért érzem magam mindíg...

Miért érzem magam mindíg idiótának?

Figyelt kérdés
Óvodás koromban én voltam a sírós kislány, amíg el-nem kezdtem verni a körülöttem lévő idegesítő tényezőket. Az oroszlán a csillagjegyem. Ha valami feldühít és elpattan a cérna sírógörcsöt kapok, másnap (mivel kiadtam magamból a feszültséget) mosolyogva kisírt szemekkel indítom a napot, és újra pozitívan állok hozzá mindenhez. 2. osztályba átmentem egy új suliba, ahol eléggé antiszociálisan álltam hozzá másokhoz, (a kedves osztályfőnököm is úgy állított be, hogy engem utálni kell) ennél fogva én lettem az osztály bűnbakja. Óraközi szünetekben inkább csak üldögéltem egy padon, minthogy odamentem volna játszani a többiekhez. Az a tipikus eset vagyok, aki azonnal ugrik a piszkálódásra, aminek általában vagy az a vége, hogy lekeverek egy csattanó pofont, vagy mindenki ellenem fordul, én meg elvonulok sírni. Sokszor olyanoknak is megbocsátok, akik abszolút nem érdemlik meg, hogy normálisan beszéljek velük. (ilyenkor olyan gyengének érzem magam.)
2017. jan. 9. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne hari, de hány éves vagy?
2017. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem önbizalomhiányos vagy, nem idióta.
2017. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki felismeri a tényt, hogy a sírással távozik a feszültség, és büszkén beszél a sírásról, nem pedig visszafolytja, az pont hogy intelligens. Az emberek zöme visszafolytja a sírást, és bután néz, hogy miért marja őket belülről az ideg és lassacskán majd a gyomorfekély.

A dühöt ki kell adni. Ha nem adod ki tönkretesz.

Aki felvállalja az érzelmeit, intelligens.

Aki pozitívan áll a dolgokhoz miután kiadta magából a feszültséget az előző napi problémák után, és nem foglalkozik a tegnappal, hanem "újra pozitívan áll hozzá mindenhez", azaz nem ragad meg a tegnapban, az intelligens.

Az, hogy azonnal ugrasz a piszkálódásra és lekeversz egy pofont, nem rossz dolog. Kiállsz önmagadért. De legfőképp, te egy temperamentumos személyiség vagy. Hamarabb jönnek az érzelmeid és hevesebben reagálsz, mint akik nem olyanok mint te. Édesanyám is ilyen volt amikor még fiatal volt. Hevesen reagál a dolgokra.

És legutolsósorban, "weak people revenge, strong people forgive, intelligent people ignore". "A gyenge bosszút áll, az erős megbocsájt, az intelligens pedig leszarja" (Persze lehet ezt szebben is, de én így szeretem lefordítani magyarra. :D Van ilyesfajta a mondás magyarul is, de az utolsó nem egyezik az angol verzióval.)

A megbocsájtás az egyik legnehezebb dolog a világon. Aki képes erre, az nagyon erős. Ritka erős vagy, ha meg tudsz bocsájtani, bár tudod nem érdemli meg.

Ne hidd, hogy hülye vagy csak mert nem vagy olyan mint a többi.

AZ olyanok akik kilógnak a sorból, folyton elbizonytalanodnak. Azt hiszik velük van a baj, hogy buták vagy gyengék, mert mást tesznek mint a többiek. Máshogy gondolkodnak. Mivel mások, azt hiszik velük van akkor a gond.

De azt itt leszögezném. Világunkban a hülyeség van túlerőben. Ezt sose felejtsd el.

Nem vagy idióta.

És nem vagy gyenge.

Higgy nekem.

2017. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2017. jan. 10. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!