Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A kollégiumban ellopták a...

A kollégiumban ellopták a parfümömet. Mit tudnék tenni? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk szobatársak.

Van egy lány,aki még viszonylag szimpatizál velem, és az osztálytársam, aki tulajdonképpen semmiféle érdeklődést nem mutat irántam.

Még év elején volt egy parfümöm,amit naponta használtam.

Egyszer a "kedvesebb lány" kölcsönkérte és megjegyezte,hogy mennyire tetszik neki az illata.

Pár hónap múlva a barátnőjével -aki a szomszéd szobában lakik- eléggé bepiáltak, és a szagukat valamivel el kellett kendőzni,hogy a kollégium igazgatója ne fogjon gyanút, így ekkor is kölcsönkérték.

Eltelt pár hónap szünet,amikor senki nem kérte el, viszont később észrevettem,hogy szőrén-szálán eltűnt a helyéről,ahol mindig is tartottam.

Bíztam benne,hogy valaki megint elkérte és visszahozzák,de azóta már 2-3 hónap eltelt és még mindig semmi nyoma.

Nem merek rákérdezni a lányokra,mert akkor irigy k*csögnek fognak tartani, viszont ha nem teszek érte lépéseket, azt fogom bizonyítani,hogy tőlem bármit el lehet sikkasztani büntetlenül.

A kollégiumi igazgatót/felügyelőket nem tudom,hogy bevonjam-e a dologba. Akkor biztos lenne következménye.

Egyébként 6000 Ft-os parfüm volt,ami egyáltalán nem számít drága kategóriának, de ha pénztárcából lopnának el ennyi pénzt,annak már lehetne következménye.

Érdekes,hogy az iPhoneomat, a márkás táskáimat és arany ékszereimet is a szobámban tartom, de azok még soha nem tűntek el.

Hogyan tudnék a leghelyesebben cselekedni?



2017. jan. 22. 14:27
 1/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Hát igazából a helyes lépés az volna, hogy rákérdezel akkor amikor észre vetted, hogy hol a parfüm.

Csak annak leszel köcsög, akinek van rejtegetni valója.


Így, hogy már több hónap eltelt nagyon nehéz bármit is bizonyítani, ha szándékosan nyúlták le. De rákérdezni érdemes. Még a szobatársad barátnőjét is is érdemes megkérdezni.

2017. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigy köcsögnek? AZ A TIED. Te fizettél érte 6000 forintot nem ők... Már így is túl sokat vártál. Őket kellett volna megkérdezni, hogy elvitték e a parfümödet akkor, amikor észrevetted. Nem tudsz más tenni, mert nem fogod tudni bebizonyítani, főleg nem ennyi idő után. Az elején még átnézhetted volna a cuccukat amikor nem látják, hátha náluk van. 2-3 hónap után már búcsút mondhatsz neki. De legközelebb egyből beszélj a fejükkel.


Annyit még tehetsz, hogy rá kérdezel, és úgy csinálsz, mintha most vetted volna észre. Valószínű letagadják.

2017. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:

Szerintem annak már nyoma veszett, vagy elhasználták vagy hazavitték, hogy ne találd meg náluk. Akkor kellett volna rákérdezni, amikor észrevetted hogy eltűnt. Most már annyit tehetsz, hogy elzárod előlük az értékes cuccokat. Arany ékszer, márkás táska nem tűnt el? Még. Ha látják, hogy szó nélkül tudomásul vetted a parfüm eltűnését akkor hidd el, más is el fog tűnni. Ideje venni egy pénzkazettát.


Anno a mi (egyetemi) kolinkban a takarítónők loptak. Elvileg nem jöttek be a szobákba de félévente volt egy ún. nagytakarítás, amikor bejöttek ablakot pucolni, csempét stb. tisztítani. Aznap este hazaértünk és észrevettük, hogy eltűnt parfüm, fogkrém (!), ékszer, tusfürdő. Kiírtuk a közös face csoportba és kiderült hogy más szobákból is tűntek el dolgok, leginkább parfüm, de volt ahonnan ruha vagy hajvasaló, hajszárító. Közösen jelentettük a vezetőségnek, elővették a takarítókat (csak ők jártak aznap minden egyes szobában ahonnan eltűnt valami) és végül bevallották. Azal indokolták a lopást, hogy az egyetemisták úgyis gazdagok, telik másikra.

2017. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gyula1971 válasza:
Ez a kérdés inkább a törvények, jog kategória lenne,ott jobban tudnának segíteni. Ez lopás.
2017. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem a lakótársaim átvertek 10000 Ft-al, nyári lakbér egy része.


A barátnője nyíltan a szemembe hazudott mikor két hónap után erőt vettem és rákérdeztem.


Sajnos ilyenkor már nem tehetsz semmit, esélytelen bizonyítani bármit is.


Elhatároztam, hogy elköltözök és hátrahagytam mindent. Ilyen szar szemét alakokkal nem szabad együtt lakni. 3 év együtt lakás után k..úrtak át.

2017. febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként simán kérdezz rá, örökké bántani fog ha nem teszel pontot az i-re.
2017. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam tenni az ügy érdekében.

Megkérdeztem az összes szomszéd szobában lakó lányt,hogy van-e náluk egy olyan színű és formájú parfüm, amilyen nekem volt.

Az egyik lány még oda is mutatta az övét, aminek csak a színe volt olyan,mint az enyém, de nem az volt.


Akkor biztos vagyok benne,hogy voltak olyan leleményesek,hogy eldugták, vagy hazavitték.

2017. febr. 25. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!