Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit jelent az, hogy "a név...

Mit jelent az, hogy "a név kötelez"?

Figyelt kérdés

Ha pl valakinek az a vezetékneve, hogy Fehér vagy épp Fekete; Nagy vagy Kis; vagy van olyan is, hogy Szerencsés...


Most ez csak 1-1 példa de mi köze van a névnek az élet alakulásához, a "sorshoz"?



2017. febr. 12. 08:37
 1/5 A kérdező kommentje:
ja igen amúgy rossz kategóriába raktam.... mást akartam kérdezni csak aztán ez lett belőle :D
2017. febr. 12. 08:39
 2/5 anonim ***** válasza:
2017. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Mindenkinek van neve, wow, és én úgy figyeltem meg, hogy általában ez illik az adott személyhez. De ezt talán csak én hiszem így.

Pl. Ha van egy Ravasz Zoltán nevű régiségkereskedő, veszel tőle valamit, de kiderül, hogy hamis, akkor mondták, hogy "Nome est omen!", vagyis a név kötelez.

Gondolhattad, hogy át fog verni, hiszen a nevében is benne van a megbízhatatlanság előjele.


[link]

2017. febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, két különböző latin szólást kevertél össze.

Az egyik: Noblesse oblige = A nemesség kötelez, vagyis (elméletben) aki nemesnek született, nemesen is kell viselkednie.

A másik: Nomen est omen = a név előjel.

Ez amolyan babonaféle, amely azt akarja kifejezni, hogy amilyen a neved, olyan lesz az életed is.

(Ahogy a Ravasz névnél is idézték.)

2017. febr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%
Azt jelenti, hogy nem tagadhatod meg a családodat, akkor is a része vagy, ha nem tetszik és ez a kötelék mindennél fontosabb.
2017. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!