Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Erdélyi fiatalok tanulnak...

Erdélyi fiatalok tanulnak néptáncot suliban vagy maguktól táncolnak ilyen jól?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
A barnamedvék miatt.
2017. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Tanuljak, de nem a suliban. Ok akik szeretik es jol is tancolnak.

Nekunk anno a suliban akartak mindenaron tanitani. Azota is utalok barmilyen tancot.

2017. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
53%
Nem nem tanulnak , csak pénzért vesznek órákat . De a kettő jobra kettő balra mindenkinek megy Erdélyben .
2017. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon sem tanítják az iskolákban. Legfeljebb külön foglalkozás keretében.

De akik jól táncolnak, azok néptáncosok, nem átlag emberek.

2017. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, náluk nagyon nagy hagyománya és nívója van a néptáncnak.
2017. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
63%

Mi negyedikben tanultunk néptáncot.

Vagyis hetente egy órában, régebben volt külön szakkör is, csak már megszünt. A bátyám néptáncolt. (Mo., Somogy megye)

2017. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én Erdélyi vagyok és három helyen tanulok néptáncolni és nagyok szeretek. Igen az egyik hely az iskola a másik meg a "maguktól" mert járok ilyen ifi összejövetelekre ahol egymástól tanulunk, nincs tanár. És plusz a rendes néptánc csoport ahol más vidéki táncokat is tanulunk....
2017. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem úgy születnek, hogy már kenik-vágják a néptáncot, de általában jó táncosok

Ha Magyarországon is ekkora jelentősége volna a néptáncnak, mint Erdélyben, akkor itt is mindenki jól táncolna. Egyes helyeken jobban őrzik a magyarságot, mint Magyaro.-on :(

2017. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás után megszűnt az Állami Népi Együttes és a Honvéd népi együttes is, és a szervezett néptánc oktatás is. Magyarországon ma csak amatőr néptáncosok vannak.
2017. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az iskolában nincs olyan hogy ,,Néptánc óra'' (vagy hasonló). Ha táncolni akarsz tanulni, akkor el kell külön egy tánctanárhoz (pénzért persze).


És nem mindenki táncol olyan jól (én például nem...)



Kovászna megye :)

2017. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!