Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Most 22 éves vagyok. Gimnáziumi éveim alatt csak nyelveket voltam hajlandó tanulni, ezzel is akartam foglalkozni, nyelvszakra felvételiztem, de két év után rájöttem, hogy ezzel nem fogok tudni megélni és nem is szeretnék ebből élni. Mindig is a gazdálkodás és menedzsment szak fele húztam de mások azt mondják mivel nem vagyok egy matek zseni úgy se lennék jó közgazdász na meg nagyon drága nekem a képzés ára. Egy éve nemzetközi tanulmányokon tanulok, de nem tetszik. :/ Úgy érzem, hogy ezzel nem fogok jól keresni(az elvárt fizetés olyan 300-350 ezer számomra) és nem is fogok munkát kapni vele. De már így is túl idős vagyok és nem szeretnék még egyszer bebukni egy ilyesmit, hogy elkezdem és kiderül hogy semmire se jó igazából a képzés. Vajon mihez kellene kezdenem? Fogalmam sincs milyen tanácsra vágyom igazából, de remélem kapok pár hasznosat.

2017. febr. 23. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lépj tanári pályára. Nagyon sokat lehet keresni magán nyelviskolákkal... stb

És amíg másokat tanítasz, meg fog könni az ihlet, hogy mihez kezdj magaddal.

2017. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"De már így is túl idős vagyok" xD xD

Valószínű, hogy 22 évesen ezzel a "rossz" döntéssel végleg befellegzett az életed...(TAPS TAPS)

Amúgy egyszerű...mondjuk ahelyett, hogy azon agyalsz mit is kéne csinálnod inkább szánd el magad és kezd el azt amit igazán szeretnél csinálni. De ha van egy kis eszed és nincs sok vissza a jelenlegi sulidból akkor befejezed mielőtt arra az útra lépnél amit csinálni szeretnél. Az ha rendelkezel nyelvi képzésekkel rohadt sokat fog neked segíteni bármilyen szakmába is gondolkozol...

Másrészt meg neked kell eldönteni mihez kezdesz....senki sem fog helyetted dönteni.

2017. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2#nek igaza van.

Meg kicsit sértve érzem magam, hogy te úgy írsz, mintha öreg lennél. Alig vagyok idősebb nálad egy évvel ember.

Szivem ha nyelvet tudsz. Leteszel valami hasznos szakmát s kiteszed a segged külföldre. 400-700ezret is kereshetsz.

Ha netán befejezed sulit vagy ott hagyod, elmész dolgozni 3 hónapot, mint diák melós. Abból a pénzből meg leteszel egy gyors szakmát.

Amíg te is szüleiddel vagy nincs olyan bajod, mint pár volt oszt társamnak: Nem tudnak lépni, ha tudnak az meg necces lenne, mivel ők külön élnek s tartják fenn magukat az alacsony fizuból.


Szval előnyök vannak, az más kérdés, ha valaki hülye ahhoz, hogy kihasználhassa.

Ilyen olyan iskola anyám kínja, de semmi tudat nincs bennetek. Önmagatokat nem ismeritek.


Szval szedd össze gondolataid mik azok amik érdekelnek, s hogy tudnád megoldani. Magyarba meg nem könnyű a jobb fizus elhelyezkedés, manapság egyre több a protkós agyatlan.


S ne feledd: Mindig is lehet változtatni!


Vannak akik 50-60éves fejjel alakítanak ki egy új életet vagy akár tanulnak új dolgokat (pl angolt).

Nincs lehetetlen csak tehetetlen.

24-n

2017. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!