Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Pusztán annyi hogy valaki...

Pusztán annyi hogy valaki csendesebb, visszahúzódóbb típus és nem néz ki túl jól (kicsit undok külső), már elég ahhoz hogy ez történjen az emberrel?

Figyelt kérdés

Akármilyen közösségbe kerül bele (akár élőbeli akár internetes közösség), onnan ki lesz rekesztve. Nem fogadják el a közösség tagjai, sose válhat a közösség teljeskörű tagjává. Nem beszélnek vele, nem kérdezik a véleményét, ha mégis közeledni próbálna egyesekhez azok lekoptatják őt, gúnyt űznek belőle és röhögnek rajta a háta mögött. Ez volt vele minden iskolai közösségben ahova járt, általános iskolában még valamennyire érthetőbb, de okj képzésen már szinte érett, felnőtt emberek között is ez a sorsa.

Mindehhez elég indok az hogy az adott ember visszahúzódó és csendes? Vagy ahhoz hogy valaki ilyen durván ki legyen közösítve mindenhonnan, kell hogy legyen valami más probléma is?


2017. márc. 9. 15:23
 1/4 Metionin ***** válasza:

Szerintem kell más is.

Engem is mindig kiközösítettek, de ennek csak kis részét alkotta a külsőm. Kb. 14 éves koromig nem szólhattam bele, hogy mit szeretnék felvenni, így 2 számmal nagyobb ruháim voltak (mert majd belenövök, csak 12 éves koromban megálltam a növésben) öregnénis cipővel. Emellett sovány voltam és pattanásos, a hajamat anyám vágta. De volt az osztályban nagyon csúnya és kövér lány is, aki vezető egyéniségnek számított, biztosan nem a külseje miatt...

Nálam abban gyökerezett a dolog, hogy mindenki tudta hogy szegények vagyunk és hogy apám iszik. Gyakran vadidegen gyerekek kiabáltak utánam, hogy apámat látták kijönni a kocsmából, vagy hogy nekem nem adnak otthon enni, mert piára kell a pénz. Megkockáztatom, hogy az információk zöme a szüleiktől származott.

Középsuliban sikerült javítanom a kinézetemen és mivel másik városba mentem, nem ismertek az osztálytársaim, nem tudták hogy mennyi pénzünk van (nincs) és nem is csúfoltak. Maradtam csendes de érezhető volt a különbség, itt nem szóltak be, mert jól tanultam vagy mert nem volt márkás cipőm. Ha jobban kinyitom a számat, szerintem bevettek volna az osztályközösségbe, viszont itt már szándékosan nem nyitottam feléjük.

Összegezve önmagában a csendesség nem volt indok a kiközösítésemre, kellett hozzá az a háttérinformáció, ami alapján a többiek maguknál alábbvalónak, értéktelennek tartottak. Felnőttek között meg pláne nem elég az, ha valaki visszahúzódó.

2017. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Noblesse Oblige ***** válasza:

A kirekesztés nem indokolt csak e két feltétel esetén. Kell hogy legyen valami.

Aki visszahúzodó az kimarad a magból. De az hogy mindenki elfordul tőle az nem reális.

Nálunk középbe egyik osztálytársam volt kiközösítve mert büdös volt. Nem barátkozott senkivel így senkit nem érdekelt az osztályon belül.

Aranyos kedves lány. De ha nincs akivel legalább beszélő viszonyba vagy akkor senkit nem érdekel hogy érzed magad.

2017. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közösségtől függ.


Én most olyan osztályba járok, ahol ezért nem röhögnek és gúnyolnak, de tudok olyan osztályról is, ahol igen.

2017. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KovacsGeroYT válasza:

Általánosban elég... Sajnos én is ilyen voltam (tényleg csak a külsőmmel volt baj) és ott engem meg 3 haveromat kirekesztettek, és ez amit leírtál.

Most mentem 6osztályos gimibe, itt nagyon jó osztályom van és senkit se csesztetnek...

2018. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!