Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 26 ember előtt kell előadást...

26 ember előtt kell előadást tartanom. Hogy küzdjem le a lámpalázat, félelmet, idegességet?

Figyelt kérdés

11.osztályos vagyok. Élő kell adnom 2 oldalas szöveget 5 percben az osztálynak, de nem lehet felolvasni, csak néha belepillantani. Nem vagyok társasági ember, és nagyon ideges vagyok ha csak felszólítanak, nem hogy a táblánál előadjak ennyi embernek.


Hogy tudnám leküzdeni az idegességet, félelmet?


2017. márc. 22. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
gyakorold tükör előtt a szöveget sokszor és amikor mondod az osztályodnak a szöveget akkor ne nézz rájuk, hanem nézz el felettük. vagy ne gondolj arra, hogy ott vannak.
2017. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
kiállsz és elmondod erre nagyon mást nem lehet mondani. Ám hogy úsztad meg ezt 11. osztályig nekünk már 4.-be kellett osztály előtt előadásokat tartani, gimibe már iskola előtt is gyakran (pl.: márc 15. ünnep stb.)
2017. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyakorolj!

Mond fel a családnak vagy tükör előtt?

2017. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondold azt, hogy nincs ott senki, és csak a tükörben mondod fel
2017. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre én egyetlen jó tanácsot kaptam eddig, a szokásos, "tekintsd őket káposztafejeknek" -stílusú marhaságokon túl. Egy nálam sokkal gyakorlottabb előadó bevallotta, hogy ő is el szokott akadni, különösen a legelején, mielőtt belelendül a mondandójába. Azt mondta, és ez nekem is bevált, hogy ilyenkor végiggondolja, hogy ez a sok ember most rá figyel. Azért vannak ott, hogy meghallgassák őt. Kíváncsian várják, hogy mit fog mondani? Ekkor rájuk mosolyog, és általában visszamosolyognak, mert ez a természetes emberi reakció. Ha túl hosszúra nyúlna a kínos csend, akkor pedig egyszerűen bevallja, hogy kicsit zavarban van, majd egyszerűen áttér arra, hogy miről szeretne beszélni?
2017. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj. Én is iszonyatosan izgulós vagyok. Ha nem készülök akkor hánynékom van meg pánikrohamom is volt már. Ellenben ha sokat gyakorlok akkor kicsit jobb lesz.
2017. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy módszer: képzeld el, hogy csimpánzoknak tartasz előadást, de hidd is el és ez eltereli a figyelmet a stresszelésről.
2017. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hogy ment?


én 23 éves vagyok, de veszettül nem szeretem az ilyeneket (illetve azért nem szeretem, mivel nem olyanról tartok előadást ami lelkesít nagyon)

2017. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végül 4-est kaptam. A lábam nagyon remegett, nem tudtam kontrollálni. De ezen kívűl nem volt probléma.
2017. márc. 24. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Legjobb, hogy legyőzted a saját félelmedet!!

Gratula!

2017. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!