Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Veletek is volt már olyan...

Kerdeznek17 kérdése:

Veletek is volt már olyan hogy egy társaságba vagytok, ahol akár több 100 fő van és mindenki beszél, de egy ponton 2-3 másodpercre elhallgat mindenki?

Figyelt kérdés
Mitől lehet ez?:D Vagy csak a véletlen műve?
2017. márc. 31. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos pont egyszerre vesz mindenki levegőt!:D

Nekem ilyen még nem tűnt fel!

2017. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt.

Azt szokták mondani, hogy "angyal repült át a szobán".

Szerintem véletlen egybeesés.

2017. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a jelenségben szerintem az is közrejátszik, hogy az agy relativizálja a világot, ami körülvesz minket. A zsivaj egy ilyen teremben hullámzó, hol erősebb, hol gyengébb. Néha, rövid időre vannak kiugróan hangos és kiugróan halk "epizódok" is. Ha egy kicsit tartósabb erős hullámhegy után hirtelen visszaesik a hangerő szintje, akkor az agy hajlamos azt pár pillanatnyi majdnem teljes csendnek is érzékelni. Tehát ez a "2-3 másodpercre elhallgat mindenki" dolog (vagyis ami annak tűnik) szerintem részben pszichológiai hatásból is adódhat.
2017. ápr. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

"ahol akár több 100 fő van" az nem 'társaság', hanem tömeg!

Az egyidejű elhallgatás nem csak pár másodpercre lehetséges, gondolj arra, amikor "egy perc némaságot" kérnek - és a tömeg(!) teljesíti!

2017. ápr. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!