Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemisták! Ti hogy találját...

Egyetemisták! Ti hogy találjátok meg az összhangot a tanulás és a társasági élet között?

Figyelt kérdés
Van valami időbeosztásod? Te hogy csinálod, hogy mindenre jusson idő?
2017. máj. 11. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni se tanulok, és társasági életem sincs :DD
2017. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

A nagy átlagnak semmilyen összhang sincs.

Általában valamelyik irány felé tolódik el.

2017. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lazább időszakokban többet vagyok a barátokkal, a húzósabbakat meg a tanulnivalóval.

Sokszor van olyan is, hogy óráról órára kell készülni, mert köv alkalommal van már zh is és hát muszáj valahogy megírni, mert előfeltétele a min. 2-es zh a vizsgának.


Én egyébként levelezős vagyok és dolgozom is és eddig mindig sikerült összeegyeztetni. Csak vannak időszakok amikor az egyik a másik rovására ment.

2017. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
93%

Alsóhangon 4-5 ig bent vagyok reggel 8-tól. Utána tanulok, takarítok, főzök, edzek itthon. Bulizni vagy nagyobb társaságba hétvégén járok, általában pénteken. Ha nem sűrű a hetem, hétköznap is elugrunk ide-oda, de nem jellemző. Max vacsorázni vagy egy kávéra, ilyesmi.

Mondjuk én nem igénylem annyira a társaságot. Laborban, órákon amennyit ismerősökkel, csoporttársakkal beszélgetek, az nekem bőven elég. Néha eljárunk együtt ebédelni két óra között vagy óra után. Rendes társasági életem péntek este van :D

2017. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
86%

Bár én sosem voltam nagy társasági életet élő, de ahogy észrevettem sokan, én is két véglet között mozogtunk.


Vagy szartam bele, letudtam a minimális bejárást és egész nap lógtam, vagy leadás, vizsga ilyesmi volt és egész heteket hajtottam mint az állat.


Aztán évről évre ezek változtak is. Volt hogy 40 kreditnyi tárgyam volt, egész nap bent ültem, tanultam, mellette volt idő haverokra, és jól osztottam be mindent. Volt amikor meg szinte semmit nem csináltam egész félévben.


Mondjuk évekig kolis voltam, ott azért elég nehéz elkerülni a társaságot, 1-1 filmre össze lehet ülni, közösen tanulni, beadandót csinálni, vagy a buli is olyan hogy átmegyek 2 szobával arrébb.. :D

2017. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Amikor inkább magányra vágytam, akkor egyedül tanultam, amikor társasági életre, akkor a társasággal tanultam. Alvás helyett is tanultam. Időbeosztásom nem volt, az idő osztott be engem.
2017. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Mindkettőre szükség van, de egészséges mértékben. Szorgalmi időszakban a társasági élet felé tolódott el a dolog, vizsgaidőszakban pedig a tanulás felé. De ez mindenkinek kialakul magától, aki komolyan veszi az egyetemet.
2017. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sehogy, nincs rá szükségem. 2 barátom van, az egyik 2000 km-re, hetente 5 mondatot váltani vele van időm. A másikuk alig ér rá, így ha találkozunk is, az kb. minden 20. vasárnap 4-5 óra.
2017. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szak, meg mennyire van az komolyan véve.
2017. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!