Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte minden kapcsolat egyoldalú? Egy idő után tényleg elhalnak az ismeretségek, ahogy halad az életünk?

Figyelt kérdés

A legtöbb haverom, ismerősömnél ez van, egyoldalú az egész dolog. Ha én keresem őket, akkor találkozunk meg minden, de ha nem keresem, vagy nem üzenek neki, akkor elhal az ismeretség. 3 ismeretségnek is kb. így volt annyi, aminek több mint 3 éve már.


Én olyan típus vagyok, akinek kell valamiféle - csúnya szóval élve - visszaigazolás a másik részéről, legyen az párkapcsolat, ismerkedés vagy jó haverság. Mivel nagyrészt mindig én kerestem őket, meguntam, egy ideig nem kerestem őket és annyiban is maradt.


Nem vagyok az a 1000 ismerősöm van ember, de azért van sok ismerősöm, akivel, ha még nem is minden nap, de tartom a kapcsolatot. Azok közül nagyon kevés az, akivel kölcsönösnek érzem az ismeretséget.


24F



2017. máj. 18. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben van igazság. Legalábbis én is ezt tapasztalom.

Nem tudom miért van. Talán mert manapság nagyon ritka az érdek nélküli, őszinte barátság.

2017. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fejlődés hátránya...minek keressen, látja facebukocskán életed...meg hát a sok telefonsimogatás elengedhetetlen manapság napi 23 órában még a retyón is s meg sem lepődnék, ha valaki azt használná véletlen a papír helyett:D

Ha meg nem vagy neten "élet", azért nem is tudnak rólad.


Túl sok lett a kényelmes-lusta ember...sz@rni rájuk;)

2017. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatok addig maradnak fenn, amíg karban tartják őket. Ehhez két ember kell, és ha úgy érzed, hogy csak egyoldalúan te tartod fenn, akkor az annyit is ér, az ilyeneket én nem szoktam erőltetni. És az is igaz, hogy tényleg kevés az a kapcsolat, ami tényleg egyoldalú, és érezheted, hogy a másiknak is fontos vagy, keres stb. Bár sok számít azon, milyen a személyiséged, hány emberrel vagy nap mint nap stb.


Az ismeretségek pedig tényleg elhalnak, ahogy halad az élet, ez is igaz. Mindig jönnek-mennek a kapcsolatok, ahogy más és más színtéren éled a mindennapjaid, mindig az aktuális emberekkel vagy napi kapcsolatban, azaz ők vesznek körül. A régi emberek lassacskán lekopnak, mert őket is lefoglalja a saját aktuális kapcsolathálózatuk. De vannak igaz barátságok is, amikre nem hatnak ezek, és az idő sem fog rajtuk, ám ezek nagyon ritkák.

2017. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Totális elmagányosodás folyik. Mindenki a telefonját buzerálja, és a faszbukon éli a társasági életét. A normális emberi kommunikáció kihalóban van, egyre többen érzik kínosnak, kényelmetlennek, ha valaki túl közel kerül a magánszférájukhoz. Haverok helyettesítik az igaz barátokat, azok pedig jönnek-mennek.
2017. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a különbség az ismerős és a barát között. Ez lehet, hogy meglep, így, 24 éves korodra.
2017. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem lepett meg, nyilván tisztában vagyok a kettő közti különbséggel. A barátok nagyon ritkák, nekem is van 2, akire tényleg számíthatok.


De ez ugye rossz körülmények között derül ki, hogy haver vagy annál több.

2017. aug. 30. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!