Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyunk előítéleteseke?...

Miért vagyunk előítéleteseke? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap délután elájultam a meleg miatt , és egy cigány férfi "mentett meg" ő vitt haza a szüleimhez , és a szüleim a köszönöm helyett furcsán néztek rá, mintha nem is tudom mi lenne .


Miért van ez ?


// TUDOM //

Hogy a cigányok nagy része blabla bla


2017. jún. 2. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tegnap egy cigány kisfiú cseresznyét kért tőlünk, pitéhez, de nem volt, szóval együtt keresgéltünk a szomszédok közt, mert a piac bezárt. Anyámnak is ez volt az első kérdése: mit lopott el?


Pedig anyám nem nyíltan rasszista, csak ez volt az első reakciója. Szerintem is szomorú ez. :(

Nem tudom, miért lehet. Belénk nevelték talán, sokaknak 1-2 rossz élményből alakult ki a rasszizmusa, még többekre a propaganda hat. De ez összetettebb. Mi Nyugat-Magyarországon élünk, itt nem olyan erős a rasszizmus, mint pl. Szabolcsban. Sokszor el kell vonatkoztatni a konkrét bűnözőket a rasszuktól, ezt nem mindenki teszi meg.

2017. jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ember szerintem nem előítéletes, hanem óvatos.


Azt hallja úton-útfélen, hogy "a cigányokkal vigyázni kell, mert ilyenek-olyanok", vagy éppen saját magának van negatív tapasztalata.


Példa: ha valakit megharap egy kóbor kutya, akkor önkéntelenül félni fog még a legapróbb kóbor kutyától is. Ezt nem előítéletnek neveze, hanem rossz tapasztalaton nyugvó, eltúlzott jellegű félelemnek/óvatosságnak. Valahogy ugyanezt látom visszaköszönni ezen a téren is.

2017. jún. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Túlélési ösztön.
2017. jún. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rossz tapasztalat szerintem. Illetve amit hallanak másoktól, de ezt írták is már.

A kutyás példa nem rossz. Én tovább vinném, hogy a pitbullal/rottweilerrel szemben csak, hogy párat említsek. Rögtön az jut eszükbe az embereknek, hogy agresszív gyilkológép.

Amúgy én is előítéletes vagyok velük szemben, a rossz tapasztalatok miatt, de ez miatt nem zárom ki teljesen az életemből őket. Ugyan úgy beszélgetek mindenkivel bármilyen rasszba tartozzon.

2017. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alain Delon ***** válasza:
Előítélet? A h_lye, s_ttyó, t_skó, b_nkó magyarok azt hitték, hogy részeg vagy és szokás szerint nem segítettek, csak a cigány? A b_nkó magyarok! A magyarok ilyen b_nkók!
2017. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Igazából, ez olyan mindennapos téma, hogy sokat nem is kellett volna keresned...

Történhet bármi a sok gyerekkori megalázás, fenyegetés, verés miatt nem tud olyan dolog történni, hogy én megszeressem a cigányokat....

2017. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Most mondjam azt, hogy mert a szüleid bunkó, rasszista emberek? Mert bocs, de így van. Normális ember megköszönte volna, akárkinek, normális ember minden embert a cselekedetei alapján ítél meg, nem olyasmi alapján, amiről nem tehet!
2017. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Az előítélet egy rossz dolog, sok fajtája van, és nehéz szabadulni tőlük.

De kérdező, ezt a sztorit csak kitaláltad, ugye?

2017. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Honnan tudta, hogy hol laksz? Hiszen te eszméletlen voltál.
2017. jún. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

"Hogy a cigányok nagy része blabla bla"


Pont ezért.

Nekem rengeteg negatív élményem volt cigányokkal. Pozitív egy sem. Pedig nem vagyok rasszista, a legjobb haverom egy néger. De ha cigányt látok, kerülöm. Sajnálom.

2017. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!