Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A falusi embernek miért más a...

A falusi embernek miért más a beszéde mint a városinak?

Figyelt kérdés
Sziasztok Bilimész vagyok és azt vettem észre hogy a falusi ember a szavakban más betűket ejt ki mint a városi! Pl: amíg a városi azt mondja hogy kell a falusi meg köll. Miért van ez? A válaszokat előre is köszönöm! Sziasztok!

2017. jún. 5. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia!
2017. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Hali!
2017. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Olvass utána a tájszólásokról.... nincs iylen hogy falusi, meg városi beszéd... pl Szombathely környékén a "t"betütt nyomják meg erősebben, és Szeged környékén a klasszikus "e" ami "ö" 😊😊
2017. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem poénból írtam ki és hogyha csak köszöngetni tudsz akkor ne is írj!!!
2017. jún. 5. 17:24
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát, ez nettó faxság. Falusi gyerek vagyok, de voltam egy csomó ,,szép beszéd" versenyen.
2017. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Az aki azt mondta, hogy köll, az városi volt, csak félre akart vezetni, vagy humorizált.Én is vidéki vagyok, de nem beszélek úgy mint mikor a falusiakat parodizálják, hogy gyütt, köll, aszonta, meg ilyesmi szavakat használva.
2017. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Sok vidéken van még tájszólás. Sajnos, egyre kevesebb. A pestiek az irodalmi nyelvet beszélik többnyire, amit az iskolában tanítanak.
2017. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

'Nyelvjárásoknak' nevezik a különböző formákat, és azért alakulhattak ki bizonyos körönként, földrajzi egységenként változóan, amiért te is azokat az alakokat használod, mint az édesanyád, mikor kicsi voltál. Régen nem volt ilyen infrastruktúra, és a lakosság sokkal zártabb közösséget alkotott egy égtájon, városban, stb. Általában azokkal beszélgettek az emberek, akik közel laktak. A nyelv persze folyamatosan változott, formálódott, új kifejezések születtek, de nem mindenhova jutott el a másik országrészben felmerülő változás, vagy ha igen, akkor sem ugyanúgy.


Nagyon hasonló mechanizmus figyelhető meg az egyes idegen nyelvek és a magyar nyelv esetében is.

2017. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 10. osztalyos nyelvtan tananyag. Abban a konyvben keresgelj pl
2017. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ismerek én 59 ezer fős városban élő, 20 éve cégvezető mérnök urat, aki a "gyün", a "köll", és hasonló szavakat használ.
2017. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!