Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy állandóan beszélnek?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a kreszt. 18éves vagyok, és rajtam kívül van még kb. 7-8 felnőtt, és vagyunk olyan 6an diákok. Mellettem lévő padnál két 17éves (osztálytárs)lány ül, előttük egy volt fiú osztálytársuk. A lányok az óra 75százalékában sutyorognak, röhögnek, a fiú is többször hátra fordul, együtt röhögnek egy nagyobb darab, kissé csúnyácska nőn. Az oktató közben magyaráz, gondolom nem figyel rájuk. Velük egy korosztály vagyok, de nem tanórán vagyunk (vagyis de, de nem olyanon), nem az van hogy dumálok a padtársammal, mert nem érdekel az óra, hanem vmit én meg akarok tanulni. Tanórán is érdekes kibírom, hogy nem beszélek a barátnőmmel, odafigyelek, de mindig vannak olyanok akik végig beszélnek (oké, nem vagyok hófehérbárány, van hogy beszélünk mi is, de nem annyira hogy ez mást zavarjon, mert a tanórán több párbeszéd is igazán nehezíti a tanulást-tanóráról van szó, nem a kreszről, egyedül ülök, nincs is kivel beszélnem és nem is akarnék mert tanulni jöttem). Egyáltalán az ilyenek, akik ilyen oktatáson többnyire beszélgetnek minek jelentkeztek? Miért nem lehet a magyarázatokat is csendben figyelni?

2017. júl. 5. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Veszel egy kresz könyvet és azt olvasgatod. Magolgatod (ne magolod, csak értelmezed), és olvasgatod. Azzal kelsz, azzal fekszel. Ő a legjobb barátod.


Ha a sutyorgás ennyire zavar, nos elárulom, hogy estire jártam és engem is zavart, mégis 5-ösre érettségiztem, kivéve a matek, na jó, de ki nem. Elővettem a rohadt könyvet és ő volt a legjobb barátom.

2017. júl. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van az is. Azt is olvasom, már 1szer végeztem vele. Úgymond nekem már meg van, de akkor is teljesen idegesítő számomra, hogy más inkább beszélget, mint nem hogy a feladatra fgiyeljen
2017. júl. 5. 19:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Az emberek gyakran idegesítőek. Ebben a helyzetben aligha tehetsz sokat. A legegyszerűbb, ha a lehető legmesszebb ülsz tőlük. Ha tényleg csak sutyorognak, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy a terem másik végéből is elviselhetetlen legyen. Ha ez nem működik, akkor megkérheted őket, hogy ne beszélgessenek a tanfolyamon, mert téged zavar. Ha egyik megoldás sem segít, akkor válthatsz egy másik tanfolyamra. Egyébként homályos és távoli emlékeim szerint a kresz tanfolyam elég rövidke. Pontosan mennyi ideig kell még elviselned őket?
2017. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
24-én lesz a vizsgánk, úgyhogy nem sokáig. De végülis nem csak a kreszre vonatkozik a kérdésem. Hanem pl. a tanórákra, hogy egyeesek miért nem tudják befogni a pofájukat mikor más tanulna?
2017. júl. 5. 20:23
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Erre te is tudod a választ. Azért, mert nem érdekli őket az adott óra és nincsenek tekintettel másokra. Nem érdekli őket, hogy másokat zavarnak vagy mások helytelenítik azt, amit csinálnak. Ez szószerint a mindennapi élet része.


Azon kívül, hogy puffogunk itt egy jót, hogy milyen rettenetesek az emberek, szeretnél még valamit?

2017. júl. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akiket látsz - ott, Nagad körül - a foglalkozáson, csak külső jegyeikben felnőtt emberek, a valóságban pedig buta, éretlen gyerekek, akik cisszamaradtak a fejlődésben. Értelmes ember nem viselkedik tanórán, foglalkozáson úgy, ahogyan azt leírtad néhány társadról, - az oktatótok helyében felajánlanám számukra az opciót, hogy - akár fizettek, akár nem, - mivel a többség végig szeretné hallgatni azt, amit mond, fáradjanak ki az oktatás helyszínéről tanácskozni, aztán ha végeztek, vissza lehet kapcsolódni a tanóra menetébe. Az már más, elvi kérdés, hogy egy oktatónak miért nincs annyi önbecsülése, hogy amikor oktat, akkor ne engedje szétpofázni az oktatást, amit tisztességel megtart.
2017. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Újra küldöm, mert nagyon sok helyen elgépelést észleltem, - elnézést kérek!


Akiket látsz - ott, Magad körül - a foglalkozáson, csak külső jegyeikben felnőtt emberek, a valóságban pedig buta, éretlen gyerekek, akik visszamaradtak a fejlődésben. Értelmes ember nem viselkedik tanórán, foglalkozáson úgy, ahogyan azt leírtad néhány társadról, - az oktatótok helyében felajánlanám számukra az opciót, hogy - akár fizettek, akár nem, - mivel a többség végig szeretné hallgatni azt, amit mond, fáradjanak ki az oktatás helyszínéről tanácskozni, aztán ha végeztek, vissza lehet kapcsolódni a tanóra menetébe. Az már más, elvi kérdés, hogy egy oktatónak miért nincs annyi önbecsülése, hogy amikor oktat, akkor ne engedje szétpofázni az oktatást, amit tisztességel megtart.

2017. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akár azt is kérhetné a hallgatóságtól a foglalkozás megkezdésekor, hogy mindenki kapcsolja ki, ill. némítsa le a foglalkozás megzavarására alkalmas kütyüit, - telefont, tabletet, laptopot, nem követne el "emberiség elleni bűntettet" ezzel.
2017. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg hangosan kin röhögnek.
2017. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért nincsenek csendben, mert nem ők fizették saját pénzből a tanfolyam díját. Ha bele kellett volna nyúlniuk a zsebükbe,mindjárt csendben ülnék végig.

Amúgy meg nem kell velük foglalkozni. Remélem majd amikor megbuknak a vizsgán, akkor meg te röhögsz.

Az meg, hogy egy társukat gúnyolják ki, nemcsak tiszteletlen, hanem nagyon gyerekes is.

Nálunk is voltak ilyenek (tavaly csináltam). Vizsga után meg jöttek ki szomorúan, hogy nekik nem sikerült, meg 56 pont. Gratulálok! Kicsit kellett volna csak odafigyelni, meg otthon gyakorolni! :)

2017. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!