Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális, hogy nem érzek arra...

Normális, hogy nem érzek arra késztetést, hogy kiálljak magamért?

Figyelt kérdés

Mikor gyerek voltam, akkor a szüleim minden apróságon összevesztek velem. A villanylekapcsolástól kezdve a hogyan éljem az életemig mindenen.


Eleinte kiálltam magamért tiniként, de fokozatosan rájöttem, hogy teljesen felesleges annyi energiát az egészbe belefektetni az egészbe mert nem ér annyit. Ők vehemens vérmérsékletűek én viszonylag békés, nyugodt vagyok. Valahogy megszoktam és beletörődtem abba, hogy bűnbak voltam és nem is nagyon tettem ellene.


A szüleimet megtanultam kezelni, szinte csak mosolygok rajtuk, de a valódi probléma a munkahelyek világában fog várni, mikor ez hátrány lesz. Valahogy úgy alakult a szüleimnek köszönhetően, hogy nem vagyok egy veszekedős típus. Az egyetemen is ha leosztanak vagy ,,beoltanak a haverok, egyszerűen egy mosollyal lereagálom az egészet és nem szólok vissza.


Ha igazságtalanság ér sem gurulok dühbe, képes vagyok beletörődni, alkalmazkodni és szerencsére sok kiskaput találni.


A kérdésem az, hogy normális dolog, hogy egyszerűen nem érzek késztetést arra, hogy kiálljak magamért és hagyom, hogy mindenfélét a fejemhez vágjanak?


21F



2017. júl. 20. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ilyen típus vagy. Ha neked nem gond, meg a jövendőbeli barátnődnek, akkor szerintem sincs semmi gond. Én azért nem állok ki magamért mert félénk vagyok, a barátom is ilyen, és engem igenis zavar hogy nem tudunk normálisan elintézni semmit, ha már rosszul adnak vissza már akkor sem merünk szólni. Nem jó ez hoszútávon meg én már dolgozom, és sokszor ki is használtak emiatt. Szóval én azt mondom jobb rajta változtatni, már én is kezdek,
2017. júl. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


Én szerencsére nem vagyok félénk, csupán ráhagyom az emberekre a dolgot. :)


Igen, attól tartok én is, hogy emiatt csúnyán kihasználnak majd mert én sem ,,merek" nemet mondani. Egyszerűen nem szeretem a lelki feszültséget és gondolkodtam nem-e ideggyengeség áll a háttérben.

2017. júl. 20. 09:12
 3/4 anonim ***** válasza:

És ha tíz évig nyelsz, s a pszichéd egyszercsak kirobban és belemászol annak az arcába, aki igazságtalan veled?

Az ilyen nyugodt tupus a legveszélyesebb.


De hozzáteszem, ha nem rágódsz a téged ért sérelmeken, nem forralsz bosszút, akkor nem várható semmi "bekattanás".


Sokkal jobb úgy ráhagyni a dolgot másra, mint mentegetőzni, de a másiknak annál rosszab, ha te csak mosolyogsz, hiszen, ha nem haragszol, akkor azt jelenti, nem adsz a véleményére, semmit sem jelent.

A legjobb ott hagyni.

Mellesleg az ellwnkezőjel az elterjedt, hogy állj ki magadért, szólj vissza...egyéb.

2017. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom, amit már előttem is írtak.

Ha belül kis híján fölrobbansz, de elfojtod, és magadra kényszeríted a nyugalmat, akkor abból előbb-utóbb bajod lesz, mert lelkileg károsodsz. Ha viszont "nem veszed fel" mások idiótaságát, és csak röhögsz rajtuk, az szerintem egy kifejezetten irigylésre méltó tulajdonság.

A leírásodból azt saccolom, hogy Rád a második igaz. Arra viszont tagadhatatlanul figyelned kell, hogy a munkahelyeden ne vegyenek palira.

2017. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!