Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok 'normálisan'...

Miért nem tudok 'normálisan' beszélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Azt vettem észre magamon a múltkor, hogy mikor társaságban vagyok és beszélnek hozzám vagy én beszélek másokhoz, akkot kicsit nehézkesen megy az odafigyelés.


Pl mikor beszélnek hozzám, nem nézek sokszor a másik szemébe, vagy egyszerűen nem 'értelmezem' mit mond. Másra figyelek, ez többnyire egy gondolat szokott lenni, kvázi beszélgetés közben elkalandozok.


A másik eset hogy mikor én beszélek egy másikhoz, akkor is van úgy, hogy elkalandozok és elfelejtem hogy kellene befejezni a mondatot amit elkezdtem. Iyenkor sokszor 'leblokkolok' és megáll a történet.


Van ennek köze ahhoz, hogy nem élek feltétlenül társasági életet? Többnyire egyedül vagyok, egymagam és nem nagyon vannak olyan barátaim se, akikkel tényleg őszintén tudnék beszélni.. Legalább is személyesen nincsenek ilyen barátaim..

És mikor menni kellene beszélgetni, ez történik amit leírtam...


Válaszokat előre is köszi!:)


19/F



2017. júl. 20. 11:25
 1/8 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam és láttam, hogy nincs konkrét kérdés.:D


Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudhatnám a beszédemet gyakorolni?

2017. júl. 20. 11:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen szocializalodassal is tudatos koncentralassal ez javítható. Tippre azért nem figyelsz mert nem erdekel, én is ilyen vagyok.
2017. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Nem érdekel, hogy a többiek miről hadoválnak, így oda se figyelsz, és nem tudsz bekapcsolódni a beszélgetésbe.

2. Ha odafigyelsz, és úgy se, akkor nem vagy rutinos a társalgásban. Ezt lehet gyakorolni. Próbálj minél több emberrel levelezni, és személyesen is beszélni. Ha nincsenek barátok, akkor szerezz. Addig is beszélj a szomszédokkal, boltossal, stb. De ne csak Jó napot!, hanem társalogj, ez fejleszti a kommunkációs készségeidet. Szintén jótékony a rejtvényfejtés, olvasás is.

2017. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Játszhatnál a SIMS2-vel.

Vegyél tükröt. Csinálj kártyákat. példa:kutya,macska,foci,nők,szex,pénisz,vagina,melegek,figyelem,munka,kedvesség,banán...

Húzol egy kártyát. Öt percig a szemedbe nézve, beszélsz az adott témáról, egy olyan mintha nem ismerné a szót, elmagyarázod a szót.


Éles helyzet. A hozzás beszélő szemmozgásait figyeld:oldalra jobbra balra le fel. (az nlp megtudhatod mit jelent)

Bólogas amikor rád néz, akkor várja a megerősítést, ha kérdéses van tett fel.


Amikor te tartasz esti mesét a többieknek. Állj területfoglaló pózban, használd a függöny technikát: A lényeget mond, nem kell írói módon vázolnod az eseményt, a lényeg mindig az ige.

És az ige testé lett.


Kinővöd, el fog múlni akkor is, ha nem gyakorolsz. Légy emberséges, tanúsíts szinlelt érdeklődést, és amikor a társad mondókáját meghallgattad, te is beszélj neki valami hasonló unalmas témáról, de lassan, kimérten, tarts hatásszünetet" és akkor a róka meglátta...a nyuszi...bajszát"

Menj rá, ne hagyd hogy valami szöveggel meneküljön, te csak beszélj semleges témáról (lehetőleg valami számodra vicces témákról)

Példa.

Srácok tegnap egy hangya mászott...a hangya hangyás? Tényleg a hangya pattanásos?

Ha unod a rizsát, neked is rizsáznod kell, így elkerülnek.


A szem.

A szem szexuális részünk, a nemi szerv meghosszabvítása, sokat kell önelégítened, hogy bele tudj nézni más szemébe szexus-mentes gondolatokkal.

Remélem segítettem.

2017. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokat segített az összes tipp!!:) Mindenkié!:)


Kifejezetten a kártyás!:)


Viszont a függöny módszernél az 'ige'..

Ott arra gondoltál, hogy az számít, mit mondok és az ahogy mondom?

2017. júl. 20. 13:00
 6/8 A kérdező kommentje:
*és nem az ahogy mondom.
2017. júl. 20. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Mára teljesen hétköznapi tünet, amiről beszélsz, kérdező. És semmi csoda nincs benne, ennek így kellett történnie. Ha az ember gyereke nem a többi gyerek, a szülő, a nagyszülő hanem a számítógép társaságában szocializálódik, akkor ennek így kell történnie.
2017. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van!

Már lassan úgy érzem, több az internetes barátom, mint a személyes.


Vannak úgynevezett 'haverjaim', akikkel néha szoktam találkozgatni, de ők pontosan ugyan olyan antiszociális emberek mint én vagy a legtöbb gyerek.


Múltkor is kimentünk (az én ötletemre) jarni a vidéket, és egyszerűen nem tudtam szót érteni velük sokszor (bizonyos témákban).


Ők is egész nap bent ülnek és komolyan mondom... semmi másról nem tudnak beszélni, csak a játékokról. Ezért is nem írok nekik semmit, mert egyszerűen nem tudok mit írni és egyáltalán nem tud lekötni az ő társaságuk.


Én már évek óta nem játszok szinte semmit úgy aktívan.

Mostanában chatelésre használom, de e mellett semmi hasznosat nem csinálok rajta.

Csak azért csinálom, hogy minél gyorsabban teljen el valamivel az idő.


Szóval sajnos én is része vagyok ennek a 'számítógépek által megfertőzött' társaságnak, amiből a kiutat keresem. De úgy nehéz új emberekkel ismerkedni, akik a gép előtt ülnek csak vagy a telefont nyomogassák folyton.


Mellesleg én nem ülök egész nap a gép előtt, legtöbbször csak úgy magam elvagyok itthon.


Köszi, hogy írtál!:)

2017. júl. 22. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!