Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Leginkább a 14-30 közti...

Leginkább a 14-30 közti korosztálytól kérdezem, de igazából emellett minden más korosztály is érdekelne. Érdeklődtök-e a csillagászat iránt? Érdekelnek-e az űrkutatással, csillagászattal kapcsolatos hírek, programok, előadások?

Figyelt kérdés

Azt szeretném leginkább megtudni ebből a kérdésből, hogy mekkora a csillagászat társadalmi érdekeltsége, és hogy ez korosztályonként, lakóhely szerint hogyan oszlik meg.


Azoknak a hozzászólása is érdekel, akik nem kifejezetten érdeklődnek csillagászati témákban, de ismernek olyat (gyermekük, egyéb családtagjuk, barátjuk) akiket igen.


Azoknak még feltennék pár kérdést akiket foglalkoztat mind a profi mind az amatőr csillagászat:


-Mi lenne a legnagyobb távolság a lakóhelyedtől, amit megtennél egy hosszabb (legalább 3 napos, maximum 1 hetes) csillagászati programért? Például nyilvános távcsöves észlelés, meteormegfigyelés, előadás sorozat, ahol szakmában jártasakkal találkozhatsz?


-A lakóhelyeden van-e lehetőséged távcsövet használni, neked van-e távcsöved?


-Milyen elvárásaid lennének egy csillagász tábortól, ahol éjszakánként megfigyeléseket végeznének (amatőr jelleggel persze, nem kutató munka jelleggel) a táborozók, napközben pedig szabad programok lennének?


-Melyik megyék jönnének szóba nektek egy ilyen táborra?


Akinek jobb, az privátot is írhat nyugodtan. Ahol szükséges a kérdés szempontjából, megköszönném ha megadnátok konkrét település neveket is, de megyéket legalább.



2017. júl. 31. 15:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A kérdésből kifelejtettem, nem csak Magyarországon élőktől várok választ. Aki a határ menti területeken él, mint az Ausztriához tartozó Őrvidék, a Szlovéniai Muravidék, vagy a szerb területeken fekvő Vajdaság, tőlük is várok választ.
2017. júl. 31. 15:30
 2/12 anonim ***** válasza:
Elolvason a nagy bejelentéseket, amiket átvesznek a különféle híroldalak, de ennél több nem érdekel.
2017. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25 vagyok amúgy, itt van mellettünk a zselici csillagbigyópark, még nem voltam, és bár tervben van, de nagyon nem élvez prioritást.
2017. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22 éves nő vagyok, Budapesten élek, és nem igazn izgat a csillagászat. :(
2017. júl. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nagyon érdekel

32F

2017. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak nagyon felszínesen érdekel. A híreket nézem a kutatásokról, de én magam nem folyok bele, netes böngészésen kívül mást nem akarok tenni a tanulása érdekében.

18/F

2017. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Engem meg az ismerőseim közül legalább 4-5 embert érdekel a csillagászat.

Nekem meg egy fiúismerősömnek van távcsövünk, ő használni is szokta, én még ki se próbáltam, pedig 3 éve megvan.

Szívesen mennék csillagász táborba jövő nyáron, elvárásaim pedig igazából nincsenek.

Fejér megyében lakom, így Fejér megye, esetleg a szomszédos megyék jöhetnének szóba.:)

Egy ilyen csillagászati programért max 5-600 km-t lennék hajlandó utazni, de mindenképp jönne velem a családom is, mert még csak 15 vagyok.

2017. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én nem érdeklődöm semilyen szinten. Lehet más oktatási rendszer mellett érdekelne, de így az iskola teljesen leszív, kifáraszt, elveszi a kedvem a dolgoktól. Nyáron kisebb bajom us nagyobb annál hogy még több elméleti tudást tömjek a fejembe. Pedig egyébkémt szép tudomány a csillagászat.:)
2017. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a 40 feletti korosztály vagyok, de mindig is érdekelt a csillagászat, legalábbis amatőr szinten. Távcsövem sajnos nincs, de egy táborba szívesen elmennék, ahol mondjuk a Messier objektumokat lehetne sorban észlelni, saját terv alapján. Napközben mondjuk lehetne fotó feldolgozás és utómunka tanfolyam. Olyan megyében lehetne, ahol van nyugodt, kényelmes és fényszennyezés-mentes hely. (Pl. Somogy?) Települést nem írok, mert épp az a lényeg, hogy településtől messze legyen.


Épp most készülök egy pár ezer kilométeres túrára, bár ilyet csak egyszer engedhetek meg magamnak egy életben. :)

2017. aug. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy aktualis még a kérdés.

Gyerek koromtól rajongok a csillagászatért vagy 5 éves koromtól.

Akkor még csak azért tetszett mert,hogy milyen szép meg érdekes.

Kb 8-10 éves lehetem mikor komolyabban érdekelt és rájöttem,hogy a csillagászat a fizikan alapszik azóta nem csak a csillagászat hanem a fizika szerelmese is vagyok.

Talán mikor elolvastam a relativitás elméletet 12 évesen akkor jöttem rá milyen csodálatos ez és nem értem más emberek,hogy nem rajonganak érte.

Sajnos a suliba sokan nem kedvelték nem is érteték mért foglalkoztam vele akkoriban egy időben elment a kedvem ezért.

Azóta újra aktivan rajta vagyok a témán rá jöttem nem a tömeg után kell mennem hanem a saját életemet élnem.

Én nem csak szeretem a csillagászatot hanem ez a nagy szerelem.

Gyerek koromtól tart és ha más nem is ,de hobbibol mindenképp foglalkozom vele.

2019. júl. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!