Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elsősorban szegedi egyetemistá...

Elsősorban szegedi egyetemisták! Hogyan szerveződött baráti társaságotok, vagy hogyan kerültetek egy már meglévő társaságba?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és halál biztos hogy Szegedre szeretné menni általános bioszra.

Sokáig voltam kollégista, és amennyit szegedi ismerősöktől megtudtam koli ügyben, rájöttem hogy akármennyire poénos is a kolis élet, nem nekem való.

Így ott is folytatom az albérletezést, mint most.


Az a kérdésem, hogy ha valaki nem kollégista, hanem albérletezik, vagy akármi más, akkor hogyan szerveződnek haveri, vagy valódi baráti társaságok?


A koli az egyértelmű. Az eberek együtt élnek, együtt tanulnak, így nyilván beszélnek is egymással egy idő után, a hasonló eberek rátalálnak egymásra, és a közelség miatt könnyebb közös programokat szervezni mint piálás vagy akármi.

De ha az ember csak gyakorlatokra, előadásokra megy, és ott találkozik a többiekkel, akkor mennyire könnyű a társasági életbe bekerülni? Vagy az ismerkedés?

Nyilván minden évfolyam más és más, mert új emberek jönnek, de általánosságban tudtok mondani valamit arról mennyire nyitottak a diákok?

Mennyi szabadideje van egy elsősnek?

Személyes tapasztalatok is jöhetnek.


Rólam csak annyit hogy baromi jókat tudok beszélgetni ha van kivel, és van miről, de vannak fenntartásaim mikor új közösségbe kerülök. A lényeg hogy nyitott vagyok, és nincs semmi kedvem még 4-5 évet izoláltan eltölteni valahol.



2017. júl. 31. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én kollégista vagyok de még így sincsenek barátaim :D
2017. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én most leszek 11.-es, és eddig az a tervem, hogy én is Szegedre megyek bioszra :)

Én nehezen tudok barátkozni, és beszélgetni az emberekkel, az iskolában egy emberen kívül mással nem is beszélek. De egy ideje már nagyon sokat fejlődtem.

Én kolis szeretnék majd lenni, mert ott valószínűleg könnyebb barátokat szerezni.

Hallottam olyanról, hogy albérletben több egyetemista él együtt. Esetleg megpróbálhatnád ezt. És elmehetnél a gólyatáborba is. Az egyetemen nagyon sok ember van, biztos megtalálod a baráti körödet. És új lappal lehet indulni.

2017. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elmész gólyatáborba és nyitott vagy utána még ősszel is elmész kari/gólyatáboros eseményekre tuti megtalálod a társaságodat :)
2017. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!