Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Időutazós fesztivál?

Időutazós fesztivál?

Figyelt kérdés

Ti elmennétek olyan rendezvényekre, fesztiválra, ahol egy adott kor ruháiba kell beöltözni és egy kicsit annak megfelelően is viselkedni, szerepet játszani?


Nem arra gondolok, ami sok helyen most is van, hogy pár ember beöltözik huszárnak vagy végvári vitéznek és a sok turista meg fényképezi őket, hanem olyan "zártkörű" rendezvényre, ahol a helyszínen adottak bizonyos díszletek és ahova nem is lehetne bevinni okostelefont, kamerát, tabletet, és csak a megadott korhoz illő ruhában, korhű kiegészítőkkel lehet bemenni. És a rendezvényen se lehetne kapni mondjuk kólát vagy hamburgert, hanem csak többé-kevésbé korhű kajákat, pl. hamburger helyett sült malac, üdítő helyett limonádé, bor, stb.


Így teljesen olyan lenne, mintha időutazáson vennél részt, főleg ha az emberek még játsszák is kicsit a szerepüket. Lennének játékok, afféle nyomozós küldetések háttérsztorival, beépített emberekkel, de a szabadulószobás játékoknál jóval interaktívabb lenne, mert más játékosokkal, más csapatokkal kellene beszélgetnetek közben, kinyomozni dolgokat, stb. Közben lehetne ismerkedni, barátkozni.


Kicsit úgy képzelem el, mint a Westworld című sorozatban, csak persze kisebb méretekben, és nyilván robotok, prostik meg erőszak nélkül. :) És akár különböző témákban: pl. ókori Egyiptom, Róma, viktoriánus Anglia, középkor, vadnyugat.


A díszletek meg a ruhák sokba kerülnének, így biztos lenne belépő, de szerintem egy ilyen fesztivál kihozható lenne annyiból mint egy Sziget vagy egy Balaton Sound belépő ára.


Esetleg már vannak ilyenek, csak nem tudok róla?



2017. aug. 1. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem tudok ilyesmiről, mert valóban drága. De pl. Németországban, és a Skandináv országokban nagy hagyománya van ennek. A barátom volt egy ilyenen, Vikingfest volt a neve. Képeket nem tudott mutatni, mert fényképezőgépet, mobilt nem lehetett bevinni. Sőt semmi modern dolgot, csak fontos gyógyszereket.
2017. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tök érdekes a koncepció, és én szívesen részt vennék ilyesmin, de mivel nem ez a szenvedélyem, a hobbim, baromira nincsenek olyan cuccaim, amiket lehetne vinni, felvenni egy ilyen rendezvényre. Szóval mindent be kéne vásárolni, és a fesztivál végén feleslegessé válna, úgyhogy számomra túl drága mulatság lenne ez.
2017. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szombathelyen e hónap 24-27 ig lesz a Savaria fesztivál, korhű római katonáknak beöltözve vonulnak az utcákon.
2017. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyenre még lehet én is elmennék. Annyira tetszenek a szép ruhák, pl a viktoriánus Anglia jól hangzik.

Szívesen élnék akár csak az 1900 as évek fordulóján is.

2017. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mennék, de a fényképezést nem szívesen hagynám ki. Az se lenne mindegy melyik kor. Kicsiben (egy teremben) szerintem unalmas lenne, kisebb fesztivál méretben ha minden korabeli mintára van kialakítva már izgalmas lehet. Kellene valami más is, mint kaja és ruhák, esetleg ha lehetne "találkozni" híres emberekkel akik bemutatnák a munkásságukat, de nem úgy mint egy múzeumban vagy egy iskolában. Ehhez viszont már komoly színészek kellenének vagy nem tudom kik és még többe kerülne. De szerintem össze lehetne szedni annyi érdekes programot, hogy működjön, csak az első 5 év lenne veszteséges.
2017. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én olyan szervezésre gondoltam, ahol hozott ruhán kívül a szervezők is tudnának adni különböző méretben ruhákat, kiegészítőket, szóval ez adott lenne.


Jobban belegondolva a fényképezőgép nekem is hiányozna, meg egy-egy jó fotónak azért reklámértéke is van, de ezt is lehet jól csinálni. Például egy több napos fesztiválnál az utolsó nap lehetne csak fotózni. Meg jobban belegondolva a modern dolgokat nem lehet teljesen nélkülözni, például fogkefét vagy tusfürdőt azért kéne tudni bevinni, ha valaki több napra megy. Meg rendes wc is kellene ugye. :D


A Savaria meg hasonló fesztiválok nekem azért nem tetszenek, mert egy felvonuláshoz hasonlítanak inkább és a többség csak nézi meg fényképez. Nem interaktív.


Amire én gondoltam, abban minden résztvevőnek, aki jelzi hogy jön, előre ki lenne sorsolva a szerepe - véletlenszerűen, de bizonyos igényeket azért figyelembe véve. Például értelemszerűen nem egy idős néni kapná a fürge zsebtolvaj szerepét, aki ellopja valakitől a kincses térképet majd elszalad az őrség elől. :)


De azért mindenkinek lenne valami érdekes sztorija, amit végigjátszhat, és vagy sikerül neki - vagy nem, mert más játékosok megakadályozzák benne.


A teljes történetet viszont csak a szervezők ismernék.


Persze ahhoz hogy ez jó legyen, az is kell, hogy a résztvevők ne csak lézengjenek, hanem próbálják tartani magukat a "küldetésükhöz". :)


Az ismert emberek szerepeltetése szintén jó ötlet, de azt is bele kéne írni valahogy a történetbe. Az lenne a jó, ha a végén az egésznek nem fesztivál jellege lenne, hanem valóban bele tudd élni magad, mintha időutazáson vennél részt :)

2017. aug. 2. 17:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen olyan, mint a reneszánsz szerelem című film. *-*

Ott is ilyesmi volt, mindenkinek volt szerepe is, például boszorkányok is voltak. :D Meg abba a filmbe a fesztivál végén volt egy ilyen verseny szerű, s akik megnyerték, azok lehettek következő évben a nemesek, szerintem a szereposztásra ez is kreatív megoldás lenne. :)

Én biztosan benne lennék.

2017. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ezt a filmet nem ismerem, na majd megnézem. Ez a verseny jó ötlet! Amúgy valószínűleg ez lenne, hogy mindenki vagy nemes vagy valami magasabb rangú illető szeretne lenni, de ezért kéne jól megírni a történeteket, hogy a kevésbé fontosnak tűnő szereplőknek is nagy szerepük legyen benne.


A "rögtönzés" részét viszont nem tudom hogy lehetne megoldani. Mert az lenne az igazi, ha ez nem egy előre megírt szerep lenne, amit teljes egészében követned kell, hanem a te döntéseid alakíthatnák a történetet. Viszont a döntéseid révén ki tudnál lépni a saját szerepedből teljesen és átírhatnád az egész sztorit. Valami jó kompromisszumot kellene találni az improvizáció és a szigorú cselekményvezetés között.

2017. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Amúgy én is szívesen részt vennék, de engem még modern köntösben is érdekelne. Például hidegháborús kémtörténet vagy valami bűnügyi, krimis, detektívsztori.
2017. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát, èn konkrète imádnèk egy ilyet! :D Szóljatok, ha szerveznek!
2017. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!