Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az elvről, hogy ha sikeres akarsz lenni, csak sikeres emberekkel barátkozz?

Figyelt kérdés

Szabó Pétertől az angol nyelvű youtube -os sikervideókig mindenhol azt hallom, hogy "give up toxic people".

Szerintetek jó ötlet kidobni a vesztes barátaimat és helyettük összebarátkozni pár nyertessel? Ettől sikeresebb lennék?



2017. szept. 4. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Kidobni? Helyettük összebarátkozni?

Van fogalmad a barátságról?

Ez nem egy bicaj amit lecserélsz.


Ez egy éveken, akár év tizedeken át tartó szoros kötöttség.

2017. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A "toxic people" nem sikertelen embereket jelent, hanem olyanokat, akik manipulatívak, folyton bizonyítani kell nekik azt, hogy megéri veled lenniük, de cserébe nem adnak semmit, és elérik, hogy rosszul érezd magad a közelükben, stb...

Amúgy nem vagy te senkinek a barátja, ha úgy váltogatod őket, mint más a gatyáját, és "sikeres" embereknek nem is biztos, hogy kellene egy ilyen.

2017. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon megnézném, hogy ha Szabó Pétert ápolni kéne pl 3 évig, hány sikeres üzletember barátja tenné meg. Lehetek őszinte? Le se szarná egyik se. Hiszen akkor ő már nem lenne annyira sikeres, és így nem szabad vele barátkozni.
2017. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

az ilyen Szabó Péter félék pont azt tévhitet hirdetik, hogy a sikert bárki elérheti, ha az ő tanácsait követi. ez soha nem lesz így.


egy sikeres ember soha nem fogja elárulni a titkát, mitől lett ő sikeres...


a barátkozással is ez a helyzet. egy valóban sikeres ember felismeri az értekbarátokat, és csak azoknak fog teret engedni, akikben ő is pozitív érdekeket lát. természetesen lehet egy lúzer, senkiháziban is érdekeket látni, elvégre ha valami illegális tevékenység esetén valakinek el kell vinni a balhét, akkor a legegyszerűbb az ilyen emberekkel elhitetni, hogy te jó barát vagy, bevállalod...:D

2017. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság, csak nem kell leegyszerűsíteni sikeres=barát nem sikeres=kuka összefüggésre.


Egyrészt hiába barátkozol sikeres emberekkel. Ha te magad nem vagy az, akkor csak még inkább frusztrálttá fog tenni az ő sikerük.


Másrészt attól hogy valaki nem sikeres karrier, kapcsolatok, egyebek szempontjából attól még lehet jó barát. El tudsz vele menni sörözni, túrázni, nyaralni.

2017. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A "toxic people" azt jelenti "mérgező emberek". Az ilyeneket kell lecserélni, elkerülni.


Nekem például voltak ilyen ismerőseim, tipikus energiavámpírok, önsajnáltatók. Egész nap 0-24-ben azt mondták hogy mindig minden szar, csak negatív gondolataik voltak. És ha én pozitívan álltam valamihez, vagy sikert értem el, akkor ahhoz is negatívan álltak és csak azt várták mikor bukom el, hogy megmondhassák a magukét.


A sikeresség része is inkább ott érvényesül, hogy ha téged érdekel egy téma, célterület akkor olyan emberekkel ismerkedsz akiket szintén érdekel és tanulhattok egymástól. Például építészként valószínű többet tudsz beszélni építészetről egy építésszel, mint egy informatikussal és fordítva. Vagy ha mondjuk eljársz edzeni, túrázni, biciklizni, akkor valószínűleg nem a lusta otthonülős haverod fog veled jönni.

2017. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van benne igazsag.


Azok atlaga vagy akikkel korbe veszed magadat.

Errol Kevin Trudeau is beszel,miert nem hazasodtak regen csak koron belul?

Miert volt tilos szegeny es gazdag hazassag?

Mert nem akartak keveredest.


Aki sikeres nezzetek meg milyen emberekkel van korbe veve,es hova jarnak.

2017. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először olvasok erről az elvről. Szerintem nem feltétlenül kell sikeres emberekkel barátkoznod a siker érdekében, mert a sikeres ember a csicskájává tehet téged. Szerintem.
2017. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!