Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki pár hónappal ezelőtt...

Ha valaki pár hónappal ezelőtt beharangozott volna egy szülinapi vacsorát, utána meg nem szólt, hogy nem lesz belőle semmi ti utólag felköszöntenétek?

Figyelt kérdés
Egy barátnőről van szó,nem a legközelebbi,de nem is olyan távoli,azelőtt kolléganők is voltunk.Előre szólt a születésnapja előtt,hogy tartana 30-40személy részére vacsorát a születésnapja utáni hetekben, már a menüt,a helyszint,a tortákat meg azt is,hogy ki fog főzni előre eltervezte.Úgy érzem illett volna szólni,hogy semmi nem lesz az összejövetelből.A társasági oldalon láttam,hogy a napján szűk családi körben egy-két baráttal megünnepelte.Azóta kb.kétszer találkozunk,de akkor nem volt alkalom köszönteni.Most megyünk egy közös barátnő születésnapjára és nem tudom utólag felköszöntsem-e őt is.Ő felköszöntött engem,igaz meg is hívtam az összejövetelemre,magától személyesen nem hiszem,hogy köszöntött volna.Most dilemmában vagyok,nem tudom mit csináljak vagy hagyjam annyiban az egészet ha már igy alakult.Azt nem akarom,hogy most utólag csk ezért meghívjon italra vagy sütire.

2017. szept. 21. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy köszönteném, pláne hogy már hónapok teltek el, felejtsd el, majd jövőre. Készülj inkább a halottak napjára.
2017. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Hát, ha komolyan meg akarok tartani valamit, akkor azt konkrétan eltervezem, fix időpontra, nem a szülinapom utáni hetekre, ilyenkor csinálunk egy csoportot, mindenkit behúzok, aki meg van hívva, és ott egyeztetünk.

Azért 40 embernek vacsorát szervezni, az elég komoly vállalkozás, már majdnem egy esküvő. Lehet, hogy nem gondolta komolyan, vagy nem gondolt bele akkor, hogy mit vállal. Aztán mivel ti nem érdeklődtetek, hogy lesz e valami, ezért hagyta az egészet a fenébe.

Mert ugye, neki illett volna szólni, hogy elmarad, de közületek hányan keresték őt fel a születésnapján, hányan kérdeztétek meg, hogy akkor mikor és hogyan lesz a buli? Mert te biztosan nem. Fel sem köszöntötted, pedig telefon, internet létezik, nem kell ahhoz találkozni.

Most már utólag hülyén jönne le, ha felköszöntenéd. Inkább gondolkodj el azon, hogy mit is jelent a barátság. Amit te csinálsz, az nem az.

2017. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es: köszönöm,hogy minősitesz és ítélkezel,anélkül,hogy a részleteket ismernéd! Felköszöntöttem sms-ben a születésnapja reggelén,mégis személyesebb mint az internet.Egyszer kérdeztem mikor lesz az összejövetel,arra válaszolt, de nem lett belőle semmi.Egyébként,ha meghivok valakit valahova nem a meghivottaknak kell kérdezgetniük mikor lesz.Igen, valóban nem egyszerű 40személynek vacsorát rendezni,bográcsos lett volna főzve meg saláták.Valószinűsithető,hogy nem gondolt bele mit vállalt,de még akkor is lehet szólni,hoyg mégse lesz belőle semmi.Általában azt meg lehet érteni.
2017. szept. 21. 15:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utólagos felköszöntést úgy értettem,hogy utólag ajándékkal.
2017. szept. 21. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!