Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mondjátok meg nekem! Hogy is...

Mondjátok meg nekem! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Alapvetően nekem semmi bajom az élettel, vagy az élet értelmével. Én szeretek élni, úgy gondolom, hogy nagyon is életvidám vagyok. De most így elgondolkodtam. Azért tanulunk, hogy dolgozhassunk?! 8.-os vagyok, de úgy érzem, hogy már most sincsen a tanuláson kívül különösebb magán életem. Egyszerűen monoton robotként be vagyunk programozva; felkelni, iskola, haza, tanulni, alvás. És kezdődik elölről. Nekem sokak szerint rengeteg talentumom (tehetségem) van. Könyveket, verseket írok, szeretem a kosárlabdát, elég jó vagyok a fociban is, szívesen kézizek vagy tollas labdázok. A legtöbb tantárgy megy, de nem vagyok stréber, sőt inkább egy kicsit szétszórt. Élvezem matekból, ha sikerélményem van, érdekelnek az állatok, és a szervezet. Szeretem az embereket, szeretek alkotni, a tanáraim szerint kreatív is vagyok. Az egész iskola könyvtárat kiolvastam, az internetről is sok történelmi cikket nézegetek. Egy időben sok viccet olvastam és a nagy részét megjegyeztem, és elmondtam, de helyzettől függősen vannak jó beköpéseim. Minden érdekel, olyan munkát szeretnék amivel segítenék az embereken. Úgy döntöttem, hogy alsósokat fogok tanítani, hiszen ők tudnak majd legtöbbet segíteni másoknak és az készíti fel majd őket a kemény felsőbb iskolákra. De most akkor még is: az ember reggel rohan és (az én esetemben elkésik), délután haza siet, esetleg eszik, aztán lehuppan és tanul 8-9-ig, utána a táska bepakolás, papírt aláíratni, elveszett akármit megkeresni stb.; lesz 10 óra és jó esetben negyed 11-re ágyban vagyok. De még is! Van egy kisöcsém, vele is játszani kéne, olyan igazi barátságokat kialakítani sem volt még időm, és Januárban megszületik a másik, kisebbik tesókám is. Hogy lehetne ennyi iskola mellett még ideje az embernek a saját életére?! Még hétvégén sem, hiszen akkor alvás van, házimunka van, fizika Tz-re tanulás van és hopp; már el is telt a hétvége! Hát nem?

Az, pedig, hogy miket meséltek a gimiről.. hát… egy kicsit megrémültem.

Szerintetek?

Egy 13,5 lány voltam.


Ui.: nem kell megkövezni. Én csak egy filozofálgató kiskamasz vagyok :)



2017. szept. 22. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Lényegében ez tényleg ilyen. Tanulsz, hogy legyen tudásod (meg papírod), és így dolgozhass, hogy eltartsd magad (és a családodat, ha lesz).

De az így nincsen rendjén, hogy emellett nincsen időd élni. Na nem mondom, nekem sincs sok, csak lusta vagyok, szóval tanulás helyett olvasok, ami önmagában egy értékelhető hobbi, mégis haszontalannak tűnök "miatta". Mert vagy alvás vagy tanulás helyett csináljuk amit akarunk.


Na de, nyugi :) Az, hogy nyolc-kilencig tanulsz, kicsit sok, de lehet ezen úgy is csökkenteni, hogy nem rontod a jegyeidet. Vannak hasznosabb tanulási technikák (pl miután elolvastál egy fejezetet, mindent félreraksz és leírod egy papírra, ami eszedbe jut) aztán összehasonlítod. Ez talán nem olyan gyors, de hasznos. Vagy tanulsz fél óráig (addig tudsz aktívan koncentrálni), pár perc szünetet tartasz, aztán megint. Így nem lesz az, hogy akár két óra is elmegy tanulással úgy, hogy nem jegyzel meg semmit.


Amúgy sajna ez úgy tűnik, hogy totál el vagy szúrva nálunk :/ Meg máshol is. (Voltam Németországban cserediáknak, gimiben is beültem pár órára). Németo-ban elég tartományfüggő, de ahol én voltam, ott kb még ennyi idejük se volt a gyerekeknek (suli délutánig néha, és két óra között nulla perc szünet volt, aztán húsz, vagy hogy. Nem is értem, hogy értünk át egyik teremből a másikba.)


Lényeg a lényeg, ezen változtatni kell. De te csak annyit tudsz jelenleg tenni sajnos, hogy okoskodsz és megpróbálod minél jobban szervezni az életedet. Szociális életet hétvégén van időd élni, meg suli közben/mielőtt hazamész :) A gimi miatt meg ne félj. Elég fogszívós, az általános ahhoz képest tényleg könnyű, de ez nem jelenti azt, hogy már a nyolcadik ne lenne nehéz. Kicsit más a hangulat, többet kérdeznek a tanárok és (nekünk legalábbis) elmondják párszor, hogy "már nem vagytok kisgyerekek" és ezért valamennyire keményebben is bánik... némelyik. Mások meg nagyon lazák és alig kell náluk tanulni. Szóval no para, akármi lehet még gimiben.

2017. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat a hosszú válaszért, én is szeretek ilyeneken gondolkozni :D (17)
2017. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:) Köszi! Szeretem a hosszú válaszokat. Végül is igazad van. Mi nem tehetünk semmit, csak, hogy tanulunk. Inkább csak az zavar, hogy nálunk jó pár tanár nem tud igazán tanítani.


– Van egy idősebb tanárnő, aki jövőre megy nyugdíjba, és nagyon csendes, illedelmes velünk, mint ha csak mi lennénk a nagy rangú akárkik, és így nem is tudja igazán fegyelmezni a rendetlenkedőket. Ott ácsorog az ajtó előtt pontban becsengőig, felírja a hiányzókat, leírja a vázlatot a táblára, fegyelmezni próbál, vázlat, fegyelmez ,mf., kiküldi a rendbontókat, de nem mennek ki, jelzőcsengő. Ilyenkor – bárhol is tartunk – elkezd elpakolni és letörli a táblát. Kedves és „takaros”, én szeretem, de nem tudja igazán lemagyarázni a tananyagot. Biológiát és kémiát tanít.


– Aztán a kedvencem! A földrajz. Bejön. Izé… Ti vagytok a 7.b? Nem – mondjuk – mi a 8.c vagyunk! Aztán a tipikus Jóóóónaaapooot kíííííváááánoook!!! És a jelentés. Utána TŐLÜNK kérdezi meg, hogy mi volt a lecke és egyel talán hol is tartunk az anyagban. Utána megnyitja a Wikipédiát, felolvas és kijelenti, hogy dolgozat. Álom tanárnő. :D


– A fizika nagggyon szigorú, a magyar, irodalom, töri tanárnő nagyon kedves, és gyerekszerető, de a fizika az majdnem, hogy egy diktátor. Pedig én nagyon igyekszem mindenkiben meglátni az embert. :o


:) Hát az életem egy kisregény. A családom sem semmi. A kedvencem az osztálytársam reakciója volt amikor leírtam neki, hogy „Az Apukám éppen a bébi legyeket porszívózza le a plafonról. Mind ezt 11-kor. Hétköznap.” Szuper életem van ;D

2017. szept. 22. 22:29
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

a világ próbál olyanra faragni amilyen formában a legegyszerűbb téged igába fogni de ott szúrja el, hogy sokszor nem veszi észre miként lehet a legtöbbet kihozni belőled, nem a legjobb oldalaidat edzi, nem engedi, hogy teljesen kibontakozz...


de ettől nem kell összerogyni csak ügyesen át kell menni az akadályokon (pl tanulás) és ki kell bontakoztatni a tehetségeidet mindenki javára


itt egy megnézendő videó:

[link]

2017. szept. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez tetszik. Milyen kár, hogy ez Amerika, és még nem Magyar ország.

Bár azt hallottam, hogy 2019-től be akarnak suvasztani még egy évfolyamot az óvoda és az 1. osztály közé. Bár nem igazán értem, mitől is lenne így jobb az sikola, de hát ők tudják. Már ha tényleg tudják. :o :) Köszi!

2017. szept. 23. 13:06
 6/8 anonim válasza:

Nekünk a Kémia tanárunk nagyon szigorú de viszont rendes.

Kb. minden második Kémia órán kísérlet :)

2017. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja még annyit h a videó még "csak" ötlet.

Amcsiban is ugyanilyen értelmetlen oktatás megy mint itthon.

2017. szept. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van kedved beszélgetni velem? 14f
2017. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!