Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire várjátok el hogy a...

Mennyire várjátok el hogy a beszélgető partneretek fent tartsa a szem kontaktust?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert nekem van egy ilyen agy bajom és nehezemre esik pár pillanatnál huzamosabban fent tartani.

2017. nov. 5. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Semennyire.

Ha nem néz rám amíg beszélgetünk akkor én sem nézek rá, és nem lesz köztünk beszélgetés.

2017. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én se szeretem a szemkontaktust, beszélgetni bámulás nélkül is lehet(szocfóbiás vagyok)
2017. nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Elvárom. Ha máshova nézel, az olyan, mintha nem figyelnél. Erőltesd meg magad. Az nem azt jelenti, hogy meredten kell bámulni a partnert, csak természetesen, ahogy jól esik.
2017. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

"Ha máshova nézel, az olyan, mintha nem figyelné"


Én úgy tudom hogy a fülünkkel hallunk nem a szemünkkel,de javíts ki ha tévedek

2017. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Illik a partner szemébe nézni. Csak azok kerülik a szemkontaktust, akik nem őszinték, titkolnak vagy szégyellnek valamit.

Egy őszinte, egyenes ember belemer nézni más ember szemébe.

Természetesen vannak olyan helyzetek, amikor ez nem lehetséges, de ha szembe állsz/ülsz valakivel, akkor nem illik lefelé vagy másfelé a levegőbe beszélni.

2017. nov. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel alapvetően saját magamtól várom el, hogy ne várjak el a másiktól semmit, így csak az ember minősül vele, akivel nyilván nem fog hosszú karriert befutni a beszélgetés.

Egy dolgot viszont nem tudok nélkülözni: az a köszönéskor, kézfogáskor, bemutatkozáskor a szemkontaktus. Ennek elmaradása a legnagyobb tiszteletlenség.

2017. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Néha én is félrenézek, miközben magyarázok, de ha valaki mond nekem valamit, akkor igenis a szemébe/arcába nézek. Pislogni ér.

Régen nekem is gondot okozott mások szemébe nézni, gyakorlással javítható a dolog.

2017. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hosszabb történetnél általában nem folyamatos a szemkontaktus és nem is várom el senkitől sem. Ha mondjuk megszólít vagy egy mondatban kér valamit, akkor persze ne nézzen félre.
2017. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!