Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Suliban ez már a cseszegetés...

Suliban ez már a cseszegetés kezdete?

Figyelt kérdés

Levelező suliba járok, felnőttek közé. Van egy srác, 12 évvel idősebb nálam, beszélgettem már vele egy csomót.

Úgy kezdődött, hogy én tudtam az egyik programot kezelni, ő meg nem, és állandóan bombázott a kérdéseivel. Türelmesen mindenre válaszoltam neki. Azt hittem, hogy csak kihasznál, de amikor már ő is tudta kezelni a programot akkor is odajött hozzám beszélgetni pl.

Ma pedig suliban láttam, hogy állandóan les rám, mintha méregetne. Tett több kisebb megjegyzést is semmiségekről, de az egyik elgondolkodtatott. Arról volt szó, hogy meg kell venni valamilyen könyveket, az a srác pedig mondta, hogy majd én megveszem (szóval én veszem meg, a kérdés kiíró, nem ő), és ezt nem tudtam hová tenni. Elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha ezt másnak mondanák, én kívülről hogyan látnám. Arra jutottam, hogy ez mindenképpen kihívásnak számít. Egyébként nem szóltam vissza neki semmit sem, csak lestem rá. Lehet az is baj, hogy amikor rám nézett túl sokszor visszanéztem rá.


Srácok!!! Engem középsuliban nagyon sokat basztattak! A témára pedig nagyon érzékeny vagyok. Habár már nem vagyok olyan, mint régen, még mindig tartok attól, hogy visszakerülök ebbe a szerepbe. Szóval akármilyen semmiségnek tűnik egy mások számára jelentéktelen dolog, én nagyon is komolyan veszem!


2017. nov. 9. 22:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Amúgy elmondta, hogy volt egy sportsérülése, ami érzékeny neki, szóval tudom hová kell célozni, ha rosszabbra fordulnának a dolgok.
2017. nov. 9. 22:06
 2/17 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válasz: Igen.
2017. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2.: Megkérhetnélek, hogy fejtsd ki bővebben itt, vagy akár privátban?
2017. nov. 9. 22:34
 4/17 anonim ***** válasza:

Te lany vagy? Mert akkor azt hinnem inkabb hogy tetszel ennek a sracnak.

Fiu vagy? Akkor meg miert bamul teged mindig? Ez esetben ki tudja mit akar, maradj tavol tole, ha nem erzed hogy jo indulattal all hozzad.

A nemedet maskor azert kozold mar legyszives, mert egyaltalan nem mindegy, es igy a kerdes sem egyertelmu.

2017. nov. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ja srác vagyok én is, bocsi :D

Amúgy ne haragudj, de nem egyértelmű? :) Ha lány lennék minek tartanék attól, hogy egy srác cseszeget? Főleg egy felnőtt.

2017. nov. 9. 23:23
 6/17 anonim ***** válasza:

Azert mert amit itt leirtal meg lenne cseszegetes onmagaban, vagyis nem egyertelmu.

Viszont ha fiu vagy es egy masik srac bamul, akkor ne nezz vissza ra. Mert vagy azert bamul mert homokos, es ha te visszanezel akkor felre ertheti, vagy pedig azert mert valoban sz@rakodni akar veled.

2017. nov. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem cseszegetés, hanem kihasználás. akin látják, hogy kihasználható, azt megpróbálják kihasználni.
2017. nov. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os a válaszodat!


"Viszont ha fiu vagy es egy masik srac bamul, akkor ne nezz vissza ra. Mert vagy azert bamul mert homokos, es ha te visszanezel akkor felre ertheti, vagy pedig azert mert valoban sz@rakodni akar veled"


Ebben igazad van, és én is tudtam ezt, csak egy kicsit elfelejtettem. Jártam olyan környékeken, ahol sok a cigány, és megfigyeltem, hogy ki kell húzni magunkat, és lesütni a szemünket, miközben elmegyünk mellettük, és nem kell őket túlságosan kikerülni, mert az szintén gyengeség.

Amúgy én is ránéztem pár ottani srácra (nem vagyok homi), és némelyik visszanézett. A visszanézés egyébként az engedelmességet jelenti, mint ahogyan a kutya is visszanéz a gazdájára? :D

Visszatérve a sráchoz, nem homokos, van barátnője.

2017. nov. 9. 23:35
 9/17 anonim ***** válasza:

Viszanezes valamilyen szintu behodolast, vagy inkabb felelmet zavartsagot jelent. Legalabbis akkor ha latszik rajtad hogy latod hogy valaki figyel, es te vissza-vissza nezegetsz, vagyis nezed hogy nez-e meg, mert valoszinuleg zavar.

Amugy amit itt leirsz, abbol igen az tunik ki, hogy o inkabb csicskanak nez teged, aki behodol neki, vagy megnezheti magat. En tanacsom az, hogy kozombosen keruld ki. Ne legyel neki partner semmiben sem. Jol tetted hogy nem valaszoltal arra hogy megveszed a konyvet, mert abban nem volt sem behodolas, sem ellenkezes. Nem kell vele verekedni, csak tartsal vele tavolsagot, ennyi.

2017. nov. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Na én meg még azt hittem, hogy baromság kiírni egy ilyen kérdést, és hülyének fog nézni mindenki, közben meg teljesen hasznos válaszokat kapok :)

Amúgy eszembe jutott, hogy múltkor meg én szóltam neki egy vicceset. Szó volt valamilyen feladatról, meg a srácról, és azt mondtam, hogy neki mindegy. Jó ez kicsit érthetetlen, de az a lényege, hogy nem képes rá, nem tudom mennyire tudjátok elképzelni a szituációt.

Amúgy én a haveromnak tartom valamilyen szinten, mert csakúgy is odajött már beszélgetni, meg igazság szerint szívesen venném, ha kölcsönösen ugratnánk egymást. Csak az a gond, hogy 1.: ő idősebb, tapasztaltabb. 2.: nálunk levelező a suli, és nem kell bejárni, én nem is nagyon járok be, őt pedig szinte mindig látom, szóval jobban beépült a közösségbe, ez neki előny lenne.

Olyan dologba meg nem igazán akarok belevágni, amiből valószínűleg vesztesként jönnék ki.

Szóval inkább megfogadom a tanácsaitokat, és ignorálom a srácot. Mínusz egy haver, de legalább tuti lesz a helyzetem. Inkább nyitok mások felé.


Még egy dolog. Legelső alakalommal géptetemben voltunk, át kellett ülnöm egy másik géphez, és pont mellé ültem be. Lehet a múlt miatt ilyen áldozati viselkedést vettem fel, és vonzom az áldozat elkövetőit. A beszélgetés első órájában egyébként folyton kérdezett mit hogyan kell, és megtudtam minden kínját-baját. Lehet az volt a terve, hogy majd sajnálni fogom, ő meg ezzel visszaél.

2017. nov. 10. 01:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!