Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy haverod megszabja mit kell vinned a születésnapi bulijára? Már másodszor fordul elő velem és nekem ez furcsa, hogy a vendéglátó velem akar kaját/piát vitetni!

Figyelt kérdés
Egyik haverom meghívott a szülinapi bulijára, persze elfogadtam a meghívást. Majd utána közölte, hogy a beugró egy pia, de ha gondolom készülhetek kajával is. Köpni nyelni nem tudtam. Nem közös buli, hogy mindenki bedob valamit, vagy összedobjuk a pénzt. Ez az Ő szülinapja, szerintem mint vendéglátó neki kellene gondoskodnia erröl, ha rendezvényt tart. Ha meg nem tud róla gondoskodni ne tartson. Ajándékot úgyis illik vinni, de azt had döntsem el én, hogy mit. Elmondtam a dolgot egy másik spanomnak szerinte ez tök normális. Szerintem nem. Szerintetek?

2017. nov. 15. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Mindenkinél más a szokás. Nincs olyan hogy "normális".
2017. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
A mi barati korunkben ez tok normalis. Mindig igy csinaljuk. Vagy visz mindenki valamit, amit elore megbeszelunk, vagy osszedobunk x osszeget es abbol valaki bevasarol. Nem vacsorara hivtak, hanem hazibuliba. Szep is lenne, ha 20-30-40 embert pialtatna meg etetne a hazigazda egymaga. Nem tul sok buli lenne megtartva.
2017. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is teljesen normális. A mi baráti körünkben is így van, ha házibuli van. Mindenki visz magának alkoholos italt és kísérőt mellé. Egy minimális étel mindig van (rágcsálnivaló), de ha megéheznénk, akkor összedobjuk a pénzt és rendelünk pizzát.
2017. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

A mi társaságunkban is teljesen alap, hogy viszünk piát és/vagy valami rágcsát, senki nem is csinál belüle ügyet.

Szerintem neki teszel szívességet, ha inkább el se mész.

2017. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem teljesen korrekt a kérése és normális társaságban alap dolog. És ha társasági összeülés van akkor alap hogy felkínálom hogy viszek sört/bort. Nekem például pont az érthetetlen, hogy egyesek ingyen dorbézolnának a más pénzén.
2017. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem neki teszel szívességet, ha inkább el se mész."

Roppant kedves válasz volt köszi!

Én eddig mindig vittem ajándékot is sütit vagy piát vagy amit én gondoltam, csak soha nem volt az, hogy megmondták konkrétan mit vigyek. Ezért volt furcsa, főleg hogy az enyémre is én intéztem a kaját/piát nem kértem senkitől semmit csak hogy hozza magát. De köszi a válaszokat mindenkinek!

2017. nov. 15. 20:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így szoktuk. Általában úgy van, hogx aki szervezi a bulit az csinál kaját sütiz mindent meg vesz sört mi meg visszük a töményt. Nincs olyan hogy az "én piám" mindenki iszik amit akar és amennyit akar. Jól ki van ez találva :P
2017. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiatalok szokták így, tinédzserek, meg húsz fölött. És igen, szokás ez valóban. Más kérdés, hogy MONDANI talán tényleg bunkóság. Illik vinni, de a beugró úgy hangzik, mintha be sem engednének különben.
2018. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként többségnél ajándék helyett van. Nem ajándékot viszel a szülinapra, hanem hozzájárulsz a bulihoz.
2018. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A csorróknál van ez így. A kérdezőt teljes mértékben megértem. A kérdező nem az ilyen minőségű bulikat szokta meg, hanem a kvalitásabb változatot. Az ilyen bulik csak a piáról szólnak, igénytelen társaságnak.
2020. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!