Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy tudnék változtatni?

Hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves fiú vagyok, aki zárkózott, depressziós és az eddigi életét nagyrészt önmaga fejlesztésére szánta, ennek köszönhetően a társasági életem romokban hever. Mindig én voltam az iskolában a célpont, akit kiszemeltek és senkiben sem bízhattam meg. A lányokkal való kapcsolatom is egy nulla, beszélni se tudok értelmesen velük. Életem során 2 kapcsolatom volt, az is szinte pár hétig tartott, majd megcsaltak. A családom is negatívan áll hozzám, főleg apám, aki idegbeteg. A családi anyagi helyzetünk sem a legjobb, így még a nyomorgás is rátesz egy lapáttal mindenre. Én is kezdek egyre negatívabbá válni, mert úgy érzem, hogy értelmetlen az életem.


Hogy tudnék változtatni, mit tegyek, hogy megmerjek nyílni más emberek előtt? Hogy barátkozzak, találjak egy tartós párkapcsolatot?

Előre is köszönöm!



2018. jan. 3. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem könnyű helyzet a te korodban. Elsőként magadat kellene elfogadnod. Akár egy pszichológus is segíthet benne. Önmagad fejlesztésén mit értesz? Talán ha nyitotabbá válsz mások iránt, könnyíthet a kapcsolatok kialakításában. Tanulj meg kérdezni másoktól. Hogy vagy, mit csináltál stb. Ha megtudod valaki érdeklődési körét nézz utánna, hogy tudj beszélgetni. A párkapcsolat meg nem jön rendelésre. Ki kell várni.Tudom ez kevés, de hirtelen nem jut eszembe több, jobb. Apád idegbeteg, hogyan nyilvánul meg?
2018. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Önmagamat minden téren fejlesztettem. Nagyon érdekel a tudomány, számítástechnika, zene, fotózás és a főzés, ezek mellett még számos dolog. Illetve naponta sportoltam, gyakran jártam ki a természetbe, de ahogy baleseteztem és meg voltam fosztva a mozgástól, illetve a sok probléma miatt felhagytam a sportolással és sok dologgal. Önmagamat pedig a kusza fogaim és az arcom miatt nem fogadom el, csúnyának találom magamat.


Apám szerencsére már nem annyira idegbeteg, hogy kezet emeljen akárkire is, inkább verbálisan bánt, állandóan káromkodik. De régebben gyakran fordult alkoholhoz, ezért állandó veszekedésben, stresszben és el válok, nem válok vitában nőttem fel.

2018. jan. 3. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!